Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2020. február 2. 06:3031776.

    Szervusztok, legelőször kívánom mindenkinek, hogy kellemes napra ébredjen, vagy nyugodalmas éjszaka közeledjen.


    Marta, igen azt hiszem ez volt az egyik legforróbb nap. Mostmár úgy néz ki, hogy a hőmérséklet csökkeni fog. Sajnos az eső fellegek útközben felétek feloszlattak. A nagy hőségtől Camberratól ÉKK felé, sok kis tűzfelleg csíkban látható.


    Kívánok Mihálynak szerencsés utat és azt, hogy jó eredménnyel térjen hazza.

  2. 2020. február 2. 04:4031775.

    Szervusztok


    Ma is koran ebredtem,jol aludtam,este 9 tol,reggel 5 ig,altatot vagy nyugtatot nem szedek.


    Itt is borus az ido,jo lenne,ha mar tavaszodna,nincs hideg,sem ho.


    A tegnap toltottpaprikalevest foztem frisscpaprikabol,finom lett,na sutok friss kolbaszt hagymas krumplival.


    A sutemenyeket szeretem kesziteni es enni is,sajnos,hamar felszaladnak a kilok.


    Legyen szep vasarnapunk jo egeszseggel.

  3. 2020. február 2. 02:0431774.

    Sziasztok az elobb indult el Mihaly Sydneybe.


    Az ido valtozatlan.


    A jelenkezo iv alairva.


    Nagyon szep Vasarnapot nektek!


    Holnap ujbol itt

    előzmény:
    martabottyan (31773)
    2020-02-01  04:37
  4. 2020. február 1. 04:3731773.

    Sziasztok mi is nagyon szeretjuk a grizgaluska levest , kulonosen Mihaly, de most varok vele, helyeresiti a gorogdinnyet dinnye.


    Ibolyka Igen mar nagyon Vigyaz I kel magunkra, nallatok a csuszos utnak itt meg az oxygen hianyos levego miat vanak bajok.


    a.litolag ma tetozika meleg es holnaptolcsokken, na erre kivancsi leszek, mert mar egyaltalan aludni sem lehet.


    mihaly holnap megy le Sydneybe kontrolra , kivancsi vagyok mit mond az orvos neki, es Remelem hozza az Uj  hutoszekrenyt is  mert a masik fel mondta a szolgalatot,sikerult kiuritenem ugy hogy neromoljon meg semmi. Ez sem tudot varni, mig a levego lehul vagy itt  is lehetet volna kapni.


    Ma csak egykis krumpli lesz gombaval es sult diszno husal a hus ismenta fagyrol kerult le.


    Holnaptol 3 napot egyedul,leszek igy nem kel Gondolom a fozesresem.


    Nagyon szep hetveget nektek


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31772)
    2020-01-31  12:11
  5. 2020. január 31. 12:1131772.

    Szervusztok


    A nyi gond,baj nehezedikmram,hogy sokszor elviselni nehez.karacwonykor becsipidott az ideg a derekamba tablettak nem hasznaltak,igy 10 injekcio helyre hozott,de lassan tudom vegezni a dolgaimat,a terdeim muatt lassan tudok jarni..


    Miutan labra alltam lett egy tyukszem a labujjamra,jborgyogyaszhoz  mentem,kezelte kenegettem,pedikuroshoz mentem,sajnos meg mindig faj.


    Most ezzel a virussal fenyegetik az embert,tudom nem kell felvallrol venni,de azert nem szabad begubozni se.


     


    Legyetek jok,ha tudtok.....

  6. 2020. január 31. 11:4031771.

    Szia!


    A igéret szép szó ha betartják .......Örülök hogy írtál Márti.


    Bizony vigyázni kell már magunkra még akkor is a felállunk hirtelen. É is megszoktam szédülni ,de se baj oda figyelek ha tudok.Én valahogy nem akarom tudomásul venni a dolgokat de  jelez a szervezetem hogy már elmúltam 20 -40-60 éves



    Ma kedvenc levesünk lesz Grízgaluska leves sokféle zöldséggel. Maradt tegnapról Paprikás krumpli /serpenyős burgonya /  skáposztával nagyon fincsi lesz.



    Jó hogy neked is van eltéve a fagyóba készétel és csak előveszed a nagy melegbe. Bizony nyáron én se szeretek kuktálkodni a konyhába annyira  reggel vagy este főzök olyankor. Sütni azt szinte nem szoktam, mert eszünk sok szezon gyümölcsöket.


    Köszi sok szép és aranyos képeket! Már láttam Hóvirágot  ,és Ibolyát is nyílni,pedig Tél van a javából hiába van napközben  akár 10c fok meleg.


    Várunk írj  majd!

    előzmény:
    martabottyan (31770)
    2020-01-30  21:01
  7. 2020. január 30. 21:0131770.

    Sziasztok ugylatszik az "NLC" agya is felfort ebbe a  hosegbe, nem cask az enyem. egyaltalan nem akart megismerni  es beengedni.


     Igeretem hez huven jottem.


    Magdi en is tegnap toltot kaposztat vettem le a fagyrol amit mar Mihalynak rakosgadtam el, ha megy majd Pilligaba, de ebbe a forrosagba lehetetlenseg volt fozni, Mihalynak meg kis csirkepaprikast vettem le es tesztat foztem ki hozza.. A maradekokat egyszemelyes dobozokba szoktam elrakni, es hat most jol jon, mert az 50+ melegbe lehetetlenseg a sparhet melett allni. es meg vasarnapig ezt hirdetik allitolag vasarnap fog tetozni.


    tegnap Koran kimostam mert mindenvol lehetet csavarni a vizet, de mikor a kendoket teritettem ki elszedultem, pedig cask pardarabb volt, hiaba oregzsem, utana mar kise mentem, Mihaly megtiltotta.


    Tanultam belole ejjel mosok es teregetek , hisz nem kel feljek nogy megfazok ,ert akor is felete van a  30 foknak.


    Ma csirket fogok levenni a fagyrol, most orulok , hogy gondoltam mihalyra ha megy pilligaba, ha nem is egyformat eszunk de van mihez nyulni.


    Mihaly is szereti a savanyu kaposztat ugy nyersen enni  meg a cukorjat is leviszi es huziti. mi rengeteg kaposztat eszunk, de levesnek egyikonk sem szereti,a fozeleket azt nagyon szeretjuk a kelkaposztabol.


     Nallam  a teszta sutesek piheni fognak mig tart ez a hoseg, holnap kezdodik a nyar utolso honapja, de meg tavasz sem volt a telu5tan egybol nyar jot, remelem az osz t nem a nyar fogja folytatni..


     


    Vigyazatok magatokra  nagyon hiszmi mar nagyon megyunk vissza a gyerek korba  ugy az evessel mint a mozgasal is.


    Ibolyka te is reg voltal remelem mar a hatad meggyogyolr az enyem isment a regi, a szuletesnapi botjaimat beallitottam a sarokba, remelem nagyon sokaig nem kel elo vennem.


     Nagyon szep hetveget nektek!!!


    Reggel bekoszonok.

    előzmény:
    anutyi (31769)
    2020-01-30  16:13
  8. 2020. január 30. 16:1331769.

    Nagyszerű az ,hogy jössz és írsz nekünk


    Mártitedd is azt hiszen jó itt ha bármi is van velünk. Hiába sajnos nem fiatalodunk,de én azért nagyon örülök, ha írunk egymásnak  már régóta.


    Sajnos az emésztésünk se az igazi már nekünk sem,pedig úgy kedveltük régen a hüvelyesek de már nagyon ritkán készítek. Ja és a káposztaféléket,főleg a savanyú káposztás ételeket. Ma azért ettem egy kicsit csak úgy magába is szeretem mert sok a vitamin benne és jó ilyen vírusos időszakban.


    Most sült ki a pogácsa  küldök Nektek is csak úgy légipostán. Tettem bele juhtúrót is finom lett de az illat amit árasztott a konyhába  azt ki kellett jól szellőztetnem.


    Puszi Mindenkinek aki itt van és csak olvas is minket!


    Várunk mindenkit!

    előzmény:
    martabottyan (31768)
    2020-01-29  22:42
  9. 2020. január 29. 22:4231768.

    Sziasztok Ma reggel ugydontottem, hogy beszolok minden reggel , mert nem tudom, hogy mit hoz a hlnap. Tehat jottem es alairom a kerdo ivet csinaljatok ti is ezt.


    Nalun valtozas nincs, talan az hogy mostmar az alvas is elmarad lassan es az eves is, Mihaly szerint lassan KECSKEK leszunk, mert mar rendes etelt nem igen tudunk megenni, minden zsirosnak tunik igy salatak, zoldzegek es girezet csirke vagy hal van porondon.


     Remelem ti jol vagytok es elvezitek a gyenge telet.


    Nagyon szep allmokat nektek.


    Reggel isment jovok !

    előzmény:
    anutyi (31767)
    2020-01-26  10:33
  10. 2020. január 26. 10:3331767.

    Szia Márti!


    Köszi a szép képeket,olyan jó látni a tavasz hírnökét. Én is vettem tulipánt és gyönyörködök bennük a szobába és a konyhába is.



    Mi is kedveljük a Rizses húst  volt a héten  is ,én szoktam tenni bele majorannát  is .Te?


    Ma kigondoltam hogy Paradicsomos káposztát készítek mert legalább egy éve nem ettünk.Sütök rá virslit és úgy fincsi lesz. Leves  majd jön az ötlet. Délutánra  jó lesz még egy kis túrós táska. Van itthon leveles tészta a fagyóba majd abból készítek .


    Hamar kész nem kell keleszteni a tésztát.


    Egyre többször olyat csinálok ami hamar elkészül .


    Legyen szép hétvégétek és írjatok!

    előzmény:
    martabottyan (31766)
    2020-01-22  22:21
  11. 2020. január 22. 22:2131766.

    Sziasztok nagyon szepen koszonom mindotoknek a koszontest  nagyon jol,esett hogy gondoltatok ram.


    Ibolyka a te derekfajasos ragajos volt? Mert en megkaptam a Szuletesnapot elott ,annyira hogy mozdulni sem tudtam,hat meg is lettem magamat. 2 db BOTTAL, hogy segit sem felalni vagy leulni, a Menes az valahogy megy ugy mint egy rosz kezdo jel. De hosiesen megprobalok elintezni amit muszaly, mindennap fook is igaz csak a lanyok szavaval elve palacsinta sutos kajakat. Tehat gyors kajakat amit Alva megtudom csinalni.


    Ibolyka a hamis huslevest mi pergelt levesnek hivjuk, gondolom igy te is ismerem mar, hisz annyi egyforma elnevezesu eteleket ismerunk es szavakat hasznalunk.


    Magdi en I srengeteget megcsinalom, nalunk Mihaly, nagyon leveses.


    holnap egy nagy ut all elotunk , holnap,lesz a fiam aposa nek a temetese 4 ora az ut oda es ugyan ennyi vissza. Meg csak most kerult ra a sor, hogy este ezek, annyi most itt a halot, hogy meg szombaton is temetnek altalaba 10 temetes Van naponta. Gondolom behatassal volt ez a borzalmas tuz es fust is de erol nem beszelnek.Mara  egy lecsos csirke combokat terveztem be a Mihaly segitsegevel, mert abbol tudok fele tenni, holnap estere is rizsaval , Ha haza ertunk csak melegiteni kel. 


    Tegnap meg sutottem a diszno hust fokhagymason sok zsiral, abbol csinalok szenvicset et az utra, mi nagyon szeretjuk.


    vigyazatok magatokra nagyon. Ibolyka gyors felgyogyulast neked is


    Nagyon szep hetveget mindotoknek  


     

    előzmény:
    Hida (31765)
    2020-01-21  22:35
  12. 2020. január 21. 22:3531765.

    Szervusztok.


    Márta, most látom, hogy ma van ép a szüli napod. Szeretnék én is gratulálni neked. Kívánok jó egészséget, boldogságot és sikert. Sikert főképpen ahhoz, hogy normalizálódjon minden a környezetekbe

  13. 2020. január 21. 12:3231764.

    Marti


    Itt is koszontelek,Isten eltessen jo egeszsegben.


     


    Magdi


    Sokat pihenek,de azert fozok nem minden nap.


    Olyan kodos szurke ido van,nem jon,hogy kimenjek a lakasbol.


    Zoldsegleves es dios laska az ebed.


    En is szeretek uj eteleket kiprobalni,nem ismerem a hamis huslevest.

  14. 2020. január 21. 11:2631763.

    Szia Márti!


    Itt is kívánok Neked Boldog Születésnapot!


    Jó egészséget és mindent ami jó az életben!


    Puszillak Magdi!

  15. 2020. január 21. 10:2631762.

    Szervusz Ibolya!


    Örülök hogy gyógyulsz,ha nehezen is. Pihenjél sokat,de néha nézz is be hozzánk és írj is egy pár sort mert hiányzik.


    Nekem sincs kedvem mindig írni mert nincs is mit. Igaz főzni főzök szinte minden nap.
    Ma Szilvás gombóc lesz ebédre, és hamis hús leves 


    Te szoktál ilyet  készíteni?


    Mindent azt teszek a levesbe ,csak húst nem és a végén a levesbe teszem bele a vékony metéltet. Finom majd próbáld ki.


    Tegnap találtam egy jó receptet. Tekercs kalács jól néz ki és fincsi is lehet majd megfogom sütni.


    Kelt tészta ketté véve az egyikbe kakaó is van.


    Kinyújtani mind a kettőt egymásra tenni és feltekerni. Majd ketté vágni és összefonni.


    Mi kedveljük a kelt kalácsokat.


    Várlak ,várjuk Mártit is!


    Gondmentes napokat kívánok mindnyájatoknak!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31760)
    2020-01-20  05:45
  16. 2020. január 20. 17:2031761.

    Szervusztok. Halló Márta, hogy volt a tegnapi idő.  Mindjárt hajnalodik nálatok. Tudom nem tudsz válaszolni. Kinek is lenne a helyedben ilyenkor a computer mellé ülni  kedve beszélgetni. Tudom, hogy Dúbbót elérte a 100 km/h szél, a fekete homokzivatarral. Abban reménykedem, hogy hátha titeket nem érintett ennyire, hogy minden rendbe, legalábbis, hogy valahogy rendbe. Fontos, hogy egészségileg ne érintsen benneteket. Sajnos a hétvégére ígért huzamosabb zivatar már nem érvényes, esetleg csak pénteken mutat egy kiadósabb esőt, s utána sorozatosan a majdnem 40 fokos hőmérséklet. Majdnem mindenki veletek van gondolatba, de ez kevés.....

  17. 2020. január 20. 05:4531760.

    Szervusztok


    Marta


    Orvendek,Hogg tulip vagytok a veszelyen


    Hogy.gyogyul.a keyed,ferjed high van?


    Magdi


    Lassan gyogyul a derekam,bar solar pihenek


    A tegnap zoldsegkeves,flekjen es szalmakrimpli.volt


    Szallagos.fankot sitottem


     


    Legyen szep uj hetunk jo egeszseggel.

  18. 2020. január 20. 00:5031759.

    Szervusztok. Halló Márta. Hogy vagytok? Láttam, hogy a 35 szélességi körnél még tombol a tűz. Valahol ott látszik, hogy lecsapott egy villám, s már körkörösen ég. Ugyancsak arra valahol egy egybeolvadó tűz tenger van. Ott az állatoknak már nem lehet menekvés. Ez szinte elviselhetetlen lehet. Nem sok időm volt, de itt-ott beleolvastam a véleményekbe. Ott ahol én olvastam a cikkeket, csak a klímaváltozást okolják. Aki ott él és aki figyeli a dolgokat az tudja, hogy ezek az információk nagyon hiányosak, s egyoldalúak.


    Sokszor gondoltam rátok. Amikor írtad, hogy a telefonotokba belecsapott a villám, akkor egy nagyon veszélyes felleg volt feletettek. Úgy gondolom, hogy ez a pyrocumulonimbus. Valami tűzfeleg. Látom  most már nagyon fúj a szél nálatok, s délután 2 óra fele nehéz idő érkezik. Erős villámlás és dörgés.De legalább egész délután fog végre rendesen esni.
    Nagyon remélem, hogy a hétvégi esőzések talán kioltják ezt a leírhatatlan  megnevezhetetlen valamit.


    Hogy van a kezed. Gyógyul egy kicsit? Szinte időd sincs, hogy törődj vele. Nagyon nehéz lehetett amikor a hatalmas galyat a garázs mellől el kellett tisztítani. Egy fájós kéznek ugye az nem használt.


     

  19. 2020. január 16. 14:1131758.

    Szép napra ébredtünk remélem Ti is!


    Márti!


    Kedves vagy köszönöm szépen a Fiam nevében a jókívánságot. Jól éreztük magunkat újra együtt volt a családom. Nekünk ez mindig nagy boldogság. Gondolatban itt is koccintunk veletek  Egészségünkre!


    Tudod mit készített a Fiam nagyon fincsi Halászlét. Igaz én nem kedvelem de nála nagyon jól esett harcsa szelettel ettem. Tudod amit nem én főzök az mindig jobb


    Lekváros kifli biztos nagyon finom lett ,nálunk is hamar elszokott fogyni.


    Én ma Brokkoli krémlevest csináltam levesgyönggyel falatoztuk be.Halat sütöttem  hasáb burgányával , hozzá kecsap  volt de ki mivel szereti azzal eszegeti.


    Ibolya!
    Hogy vagy? Remélem már nem kell feküdnöd és meggyógyult a dereked. Tudod mi Nők nem lehetünk betegekjó ez vicc volt de felszeretnélek egy kicsit vidítani.


    Holnap Lángost fogok sütni ,mert megkívántuk mind a ketten.


    Legyetek jók és vigyázzatok magatokra!  Irjatok egy pár sort!

    előzmény:
    martabottyan (31757)
    2020-01-12  08:54
  20. 2020. január 12. 08:5431757.

    Sziasztok Lanyok 


    Ibolyka minel,elobbi gyogyulast kivanok es nagyon Vigyaz magadra,latom a Duna worldon hogy micsoda looms esok es hidegek s vanak otthol, mos itt is lehult a levego, ma reggel csak 15 fok  volt es napkozbe is csak 28 fokra ment fel, meg a fust ellenere is elveztem.sutottem Mihalynak lekvaros kiflit.


    Magdi nagyon vigyazatok az uton es nagyon Boldog Nevnapot kivanunk sok szeretettel 


    Hida  Itt ma reggelre eltudtak oltani a tuzet, tegnap megfordult a szel es vissza fajta a leeget teruletre, tehat mi marfellelegezhetunk, itt a farmon.


    nagyon szep hetveget mindotoknek


     

  21. 2020. január 11. 23:3631756.

    Sziasztok


    Halló Magda, nagyon szomorú látvány, ahogy a tűz mind beljebb harapódzik a városba.


    Most már a templomok környéke is ég. A szálló fűst olyan nagy, hogy néha a képernyő is elhalványult.


    Megnéztem az esőradart is, de felhő ott sehol nincs.


    Abban a reményben vagyok, hogy hátha valamit nem jól csinálok, hogy tévedek.


    Abban a reményben vagyok, hogy hozzátok nem ér el ez az egész szörnyűség. Képeket amit csináltam a Coordinaták alapján azonosítani lehet majd.

  22. 2020. január 10. 18:2431755.

    Szervusz Ibolya!


    Örülök hogy újra itt vagy és írtál nekünk.


    Sajnos ha többet dogozunk és főleg ha lehajolunk már nagyon hamar becsípődik a derekunk. Én is megtapasztaltam és bizony nagyon nehezen gyógyul meg. Ezek szerint még injekcióra is szükséged volt. Nem jó dolog főleg hogy az ember nem tudja elvégezni a munkáját, ha nincs segítsége.


    Fontos kezeltetni ha eltudsz menni . Mi most napok óta ki se tudunk mozdulni,olyan jeges az út,hiába sózzák. Mínusz van ,de remélem a hétvégére enyhülni fog,mert megyünk Bpestre a fiamnak ünnepeljük a neve napját. Attilának hívják és meghívott minket.


    Holnap sütök neki pogácsát mert az a kedvence Vasárnap meg elindulunk kora reggel


    Kívánok mindnyájatoknak nyugodt gondmentes napokat !

    előzmény:
    Ibolyka43 (31753)
    2020-01-09  17:55
  23. 2020. január 10. 02:5531754.

    Szervustok.


    Halló Magdi. Látom újra nagyon nehéz éjszakátok volt. A szateliten látszik, hogy bent a városban is éget ház. A környéken ahol üdezöldek voltak a fák még pár napja, most nagyon sok helyen szomorú fekete kép jön be. Készítettem screenhut, de a képeket nem tudtam itt a Nlc.-ban feltenni. Biztos felismernéd a környéket, a házakat. Esetleg utólag majd valamikor felteszem.


    Kívánom hogy egészségben éljétek túl ezt az agészet.


     

  24. 2020. január 9. 17:5531753.

    Szervusztok


    Magdi


    Koszonom,hogy erdeklodtel.


    Karacsony elott sokat dolgoztam,szenteste elkezdett fajni a derekam,majd 4 napig be volt csipidve az udeg fekudtem,de keveset gyogyultam utan kaptam 10 ketonal injekciot na ezzel kezdetem helyrejo ni de meg mindig nem teljes a gyogyulas majd fogok  menni fizikoterapuara.


    Remelem te jol vagy.


    Marta


    En is szeretnem,ha mar tul lennetek a veszelyen.


     


    L3gyen szep estetek.

  25. 2020. január 9. 16:0331752.

    Szervusztok!


    Szomorú ami történik az országotokban Márti,de mi sajnos ez ellen nem tudunk mit tenni.


    Igaz tőlünk is mentek már a tüzet oltani.


    Sajnálatos dolog ,és szerintem van ott nagy felelőtlenség is,ahogy olvasok utána.



    Maradjunk hűek a topikhoz


    Én ma Zellerkrémlevest készítettem fini lett levesgyönggyel falatoztuk be. Sütöttem tengeri halszeleteket amit csak paprikás lisztben forgattam meg úgy  sütöttem  kiLegjobban  krumpli pürével  szeretjük az is volt hozzá.


    Ibolya! Most én hiányollakminden rendben nálatok? Írj egy pár sort ha benézel hozzánk!


    Kívánok mindnyájatoknak gondmentes napokat és minden jót!

Címlap

top