Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2020. február 23. 09:1031826.

    Sziasztok! Nagyon szep vasarnapot nektek, nekem mar nyugovora ment a nap.



     Holnap isment

    előzmény:
    martabottyan (31825)
    2020-02-22  21:17
  2. 2020. február 22. 21:1731825.

    Sziasztok, ittmar vasarnap reggel van , tehat a tegnapi napot megint eljatszotam, igy kesek is, de megnyuktat, hogy a ti idotokel meg nem, hisz otthol me szombat este van.


    Mivel tegnap nem kelet foznom igy cask a kutyaknak foztem es Mihalynak sutottem egy Dios meggyes pikott. meglepoen nagyon finom let es meg nem is volt edes (sikerult csalnom a cukoral es meg is szep let)|. Megigertem Gitinek is hogy nekik is megcsinalom  Huscetra mikor jonek.


    kulonben szp huvos nap volt 24 fok cask, ugyhogy kint jatszogadtam a kicsi viragoskertbe ahova kaposzta es vajbab palantokat ultettem , a reteknek mar latom a sorjat, de a bab amit ultettem nem kelt ki  es penteken Mihaly hozoo palantot Mudgeebol. A rendes kertemet meg mindig a tyukok kaparjak, valahogy nem hiszek abba hogy locsolas nelkul less valami, de ez kicsike es gondolom , hogy hatha less nem ugy mint a tavaszon. Szoval ezzel jatszotam egesznap.


    Mara vettem ki csirke combokat, zthiszem hogy sutni fiogom es alatta karikara szelt krumpli fog sulni a palacsinta sutobe. Ma fuvet kel vagnunk az esovel nem a fu hanem a szuros Gothed es a Kataj not meg nagyon,lekel vagni mielott viragzik mert borzalmas szurosok az eteteseljott be a takarmanyokal azota nem volt eso es most az esovel borzalmasan no.


    Egy gyonyoru estet esaztan meg vasarnapot kivanok


    előzmény:
    anutyi (31824)
    2020-02-21  10:29
  3. 2020. február 21. 10:2931824.

    Szia Márti!


    Jó ötletet adtál ismétVásárolok  majd én is Starját mert finom nagyon úgy megsütve ahogy leírtad.Nálunk nagyon régen volt,tudod én kevés husit eszek de így megkívántam. Heti 10 dkg lehet azért ennem.Egyszer élek nem


    Tepertőt is nagyon szerettem ,és még a mai napig is meg ennémMajd veszek ha megyünk a piacra ott jót lehet kapni,frisset és jól kisütöttet apróka és húsosakat. Van igényem ugye?


    Az idő nálunk se a legjobb sötét van amit nem igazán kedvelek a borult havas idő miatt. Ma úgy látom itthon teszek -veszek majd


    Várlak ne legyen hiányzásod!


    Köszi a képeket szép madaras idézetes amit küldtél el is mentettem mert kedvelem 

    előzmény:
    martabottyan (31821)
    2020-02-21  02:16
  4. 2020. február 21. 10:1931823.

    Szervusz Ibolya!


    Bizony kilók azok jönnek rám,ránk is mert kevesebbet mozgunk. Lakásba igen de kint ritkábban csak ha sétálunk vagy megyünk vásárolni azt is leginkább kocsival tesszük meg. Igaz a bevásárló helyen tesszük a kilométereket


    Ma sütök már pihen a hűtőbe a linzer tészta


    Szép rend lett nálunk ,várjuk nagyon a tavaszt de ma szállingózik a hóRemélem hamarosan elolvad mert mióta fiatalodok nem csípem főleg ha lefagy


    Legyen ma is olyan napod amilyennek szeretnéd! Csak pozitívan úgy jobb a kedvünk!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31820)
    2020-02-20  17:11
  5. 2020. február 21. 05:1931822.

    "Tobbes szamban irom hatha valaki olvas…"


    előzmény:
    anutyi (31819)
    2020-02-20  14:32
  6. 2020. február 21. 02:1631821.

    Sziasztok Ibolyka ne erts felre, igaz hirtelen jot az eso cswunya is volt de nagyon kellett , a mitavaink mar 4 eve csont szarazok voltak a folyokba focizni lehetet. Tehat ez az eso most meginditotta a folyokat es a tavainkat is megtoltotte, na most innen szivja be a fold is a nedvet es kezd eledni a hatar is.


     Ma egesznap en is surogtem forogtam a konyhaba , meg cask most jutottam oda hogy leuljek es mar del van


    Magdi en is nagyon szeretem a tokfozeleket, de Mihaly meg nem, igy nagyon ritkan van nallunk, de ma az lesz vacsorara, mar meg is csinaltam, volt egy gyonyoru nagy tarja husom , tobb volt 2kg-nal, meg Karacsonyra vettem azzal a tudatal hogy sokan leszunk, igy tovabb nem vartam vele es kivettem a fagyrol felszeleteltem es jo sok fokhagymaval meg sutottem, tudjatok ugy parplva, hogy szaftos  puha de izletes is legyen, gondolva milyen finom lesz a tokfozelekel ma es a tobbit meg holnap mas korettel, de a draga parom kilyelentette,hogy "kihallot mar olyat, hogy tokfozelek es sult hus", hat igy kivettem a fagyrol egy jo kilos csomag csirkeszarnyakat azt kiolvasztottam es mindjart megfozom paprikasnak, ne hogy azert ne egyen tokfozelewket, mert nem paprikas van rajta, igy abbol is tudok lefagyasztani neki a sult hus melle ha megy Pilligaba. kozbe kora reggel sutottem ki toportyut is neki , ha megy Pilligaba,az mar uvegbe csucsul a hutobe,hogy meg ne lassa, mert egybol hozza kezdene enni. Sajnos amit szeret abbol telhetetlen, de kint Pilligaba jobbaqn beossza maganak.


    Ma itt olyan semilyen nap van fuj a Deli szel es felhos az ido, pont jo volt a fozesre, es  evesre


    Nagyon szep piheno napot nektek. Holnap iment itt


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31820)
    2020-02-20  17:11
  7. 2020. február 20. 17:1131820.

    Szervusztok


    Nalunk is megdragult minden,a husoj,zoldsegek es gyumolcsok.


    Meg kinlodom a tyukszememmel,soha eddig nem volt nekem,ilyen kicsi bigyusz ennyi fqjdalmat okoz.


    Tarkonyos leves volt mara,sutottem par db palacsintat.


    Marta 


    Sajnalom,hogy ennyi eso volt nalatok,borzalnas a szarqzsag is es az arviz is.


    Magdi


    Ugyes vagy,hogy bevasaroltatok ,legalabb egy darabig el vagyrok latva az alapveto dolgokkal.


    En is szeretek sutni,f9zni,de hamar mennek felfele a kilok.


     


     

  8. 2020. február 20. 14:3231819.

    Én is késtem Mártimert elmentünk vásárolni. Vettünk Lisztet .cukrot ,ásványvizet  és még sok mindent. Ezeket Tesco ba szoktuk beszerezni. Tapasztalat azt mutatja hogy hogy szinte minden drágult nálunk.Eddig kb 10 e ft ért szereztük be ezeket ,most 18 e ft volt. Hiába amire szükségünk van azt megvesszük így is. Nem panaszkodok csak ez van itthon.


    Fagyóból vettem ki hasábburgonyát és hozzá panírozott sajtot be a sütőbe és nem rég azt falatoztuk be.Ma nem főztem csak egy kis zelleres krumpli levest. néha jó ilyesmit is enni.


    Holnap már sütök valamit mert hiányzikAlmás linzerre gondoltam Van készen eltéve alma csaka két lap közé bekenem és be a sütőbe.


    Én a Mese almást sütöm ha sütök fincsi!


    Köszönjük a jókívánságot ,mi is hasonló jókat kívánunk NekedTöbbes számban írom hátha valaki olvas minket és akkor írni is fog!


     

    előzmény:
    martabottyan (31818)
    2020-02-20  07:29
  9. 2020. február 20. 07:2931818.

    Sziasztok kestem de itt vagyok, ma nagyon elvoltam foglalva, de szerencsere  eleg jol jartam mindenel.


     Itt szep napos az ido es jo meleg is, kozel 40 fok. Ma kicsit ellustult a fozes igy cask regge3lire lecso volt virslivel, ebedre cask tojasleves, vacsorara meg halat sutottem es tort krumpli van  hozza. Holnap mar rendesen kel fozek, nem cask ilyen gyors kajat.


    Nagyon szep napot nektek, en hamarosan befelyezem maz enyemet.

    előzmény:
    anutyi (31817)
    2020-02-19  11:49
  10. 2020. február 19. 11:4931817.

    Szia Márti!
    Jöttem én is ,hogy ne legyen hiányzásom


    Mi is dolgoztunk itthon jobb az idő és kimostam a függönyöket és megtisztította a párom az ablakokat. Ő szokta mert sajna volt anno egy válltörésem és nem olyan könnyű az a munka. Megcsinálok mindent de jó ha ő is besegít.


    Kertészkedés nem lesz az idén csak itthon a balkonon esetleg meg a lakóház környékén,mert kihasználatlanság miatt eladta a fiam a vendégházukat. Ő tudja az övé.


    Nem is bánjuk mert már sokszor nehéz volt is elvégez a feladatokat.



    Hű maradjak a topikhoz. Ma Paradicsom leves lesz jó sok zellert teszek majd belevan igaz amikor bazsalikomot de most máshogy gondoltam. Sütők majd karikába krumplit az hamar meg van és hamis rakott krumpli lesz. Sütni majd talán holnap fogk mert fogyózni kellene hogy szebb legyek tavasszal


    Ibolya várunk és remélem már nem fáj a tyúkszemed.

    előzmény:
    martabottyan (31816)
    2020-02-19  07:06
  11. 2020. február 19. 07:0631816.

    Sziasztok jottem alairni a jelekkezesi lapot.


    Ma vasarolni voltunk, igy ma nem lesz fozek hoztam egy sult csirket, az lesz salataval es vettem Mihalynak kepviselo fankot, igy nem viszi tulzasba az evet vele, mert mikor en csinalom az tortenik, abbol sem tudok keveset csinalni az a baj es az meg le sem fagyaszthatom. Neha igy kedves kezdek neki.8 dB Van a tartan es azt igy besoztam ketnapra maganak. Holnap halat sutok vacsorara az ebed et meg nem tudom , hogy mi lesz, mert a banyatol , hozank megbeszelesre.


    Ibolyka Remelem mar kutya bajod. Szepen kilabaltal a nathabol? Magdi Gondolom ti is elvezitek a nyaralot , hisz olyan szep ido Van most otthol es minden bujik elo es kezdenek viragozni a koratavaszi viragot. Ma reggel en is kerteskedtem betettem meg babot es relket is, ez az eso megint asot egy remenyt, mar azon gondolkodnom, hogy hozza kezdek asot I a nagy kertbe, de elo vettem a jobbik é szemet es le tettem rola, mi lesz Ha megint honapokig nem lesz eso csak a meleg, tehat maradtam csak itt a kiskertel azzal magyar azok magamnak , hogy kettonknek itt is tudok babot es retket termelni.


    Nagyon szel napot nektek!

  12. 2020. február 19. 07:0631815.

    Sziasztok jottem alairni a jelekkezesi lapot.


    Ma vasarolni voltunk, igy ma nem lesz fozek hoztam egy sult csirket, az lesz salataval es vettem Mihalynak kepviselo fankot, igy nem viszi tulzasba az evet vele, mert mikor en csinalom az tortenik, abbol sem tudok keveset csinalni az a baj es az meg le sem fagyaszthatom. Neha igy kedves kezdek neki.8 dB Van a tartan es azt igy besoztam ketnapra maganak. Holnap halat sutok vacsorara az ebed et meg nem tudom , hogy mi lesz, mert a banyatol , hozank megbeszelesre.


    Ibolyka Remelem mar kutya bajod. Szepen kilabaltal a nathabol? Magdi Gondolom ti is elvezitek a nyaralot , hisz olyan szep ido Van most otthol es minden bujik elo es kezdenek viragozni a koratavaszi viragot. Ma reggel en is kerteskedtem betettem meg babot es relket is, ez az eso megint asot egy remenyt, mar azon gondolkodnom, hogy hozza kezdek asot I a nagy kertbe, de elo vettem a jobbik é szemet es le tettem rola, mi lesz Ha megint honapokig nem lesz eso csak a meleg, tehat maradtam csak itt a kiskertel azzal magyar azok magamnak , hogy kettonknek itt is tudok babot es retket termelni.


    Nagyon szel napot nektek!

  13. 2020. február 18. 00:0531814.

    Ezeket sinaltam

    előzmény:
    martabottyan (31813)
    2020-02-17  23:54
  14. 2020. február 17. 23:5431813.

     


    Sziasztok az este haze ertunk egy igazi kalandos es veszelyes utazas utan Plligabol, a kozel 4 oras utat majdnem 8 ora alatt tettuk meg. 12 ora elott mar elhagytuk a fele utat hazafele, mert  folduton jottunk, hamar haza akartam erni. Mikor kiertunk a fo utra es az elso varost elertuk  nem alltunk meg mert meg nem volt ebed ido es ehesek sem voltunk , benzinunk meg volt annyi , hogy majdnem haza erunk, mindig az utolso kisvarosba szoktunk tankolni. Tehat alig hogy elertuk a hozank valo lefordulot kaptunk a szomszedunktol egy uzenetet, hogy nagy eso volt es ugy nez ki hogy menekulnok kel, vissza irtam nekik, hogy menjenek hozzank ott van ket szoba hasznalhatjak, valahogy nem izgatott his ok alacsonyan laknak es ha nagyobb eso volt naluk mindig baj volt. Nem jottunk el 2 km meglattuk az ozon vizet, ameddig szemunk ellatotott sikviz volt minden es olyan 10 cm viz. az ut szelet csak ugy lattuk hogy hol az oszlopok, aztan jottek a kidontok fak, a hegyekrol lezuhano vizek minden tormelekel, csak lepesbe tudtunk joni, verge elertuk az utolso kis varost, hogy tankoljunk, ott szoltak, hogy nincs tovabb menes, le van zarva minden ut mi felenk, esetleg ha vissza fele megyunk par kilometert es a fiamek fele megyunk es onan lefordulni Gulgonak haza juthatunk, ott tankolni sem tudtunk, mert viz ment a garazs uzem anyag tankjaba, tehat vissza fordultun, a masik garazs ugyan ebbe a kisvarosba volt ott sikerult tankolnunk es elfordultunk a fiamek fele, hogy isment a fo uton legyunk, ujbol megkeztuk a vizeken keresztul az utat haza,, verge elertuk az ujjabb lefordulot hozzank ahol leallitottak, hogy hova megyunk mert az utak levanak zarva, verge azt mondtak hogy  Gulgongba mehetunk, hat mikorelertuk az elso hidat meg alltunk es totoztunk, hogy megprobaljuk e az atmenest rajta, nagyon lassan sikerult , verge elertuk a mi utcankat onan telefonaltam  Gitinek hogy mostmar 20km-re vagyunk a hazunktol. 8 km-re  a hazunktol jot az elso olyan viz tomeg, hogy meg sem probaltunk rajta atmenni,ott vartunk kb  felorat hogy menjen leljebb az arradas, szerncsere akkor mar nem eset, verge azon at tudtunk lassan joni, ra par km -re jot a kis hidunk azon mar volt merce is  es 80 cm vizet mutatot  a hid felett, tehat ott is vatunk tobb mint egy orat mikor nagyon lassan  Mihaly megprobalt atjonni rajta, az utolso akadaly  par 100 metere volt tolunk, szerintem az volt a leg veszelyesebb ott Mihaly meg sem allt lassan neki ment , nagyon keskeny volt a kicementes ut a melyedesbe es nagyon mely is az ajto a vizbe volt pegig magas a trakunk. Nagy felelegzes volt mikor atertunk rajta es mondhatuk hogy itthol vagyunk. En az uton semi kepet nem csinaltam az utrol lesem vettem a szememet rola, csak itt a miutcankba csinaltam ahol alltunk es vartunk,


     


    Hat beszamoltam a hzafele advencserunkrol, de ezt nem kivanom senkinek sem


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31812)
    2020-02-17  13:30
  15. 2020. február 17. 13:3031812.

    Szervusztok


    Magdi


    Mar keveset kohogok de sipol a melljasom,azert elnegyek holnap a cs.orvoshoz a tyukszememmel jarok 3 honapja az orvoshoz,fagyassza de meg bem tudta kivenni a gyokeret,talan a sebeszetre kuld majd,de elobb rtg,hogy nezzek meg,nincs- e csontferdules.


    A fene tudja hogy meg mi kovetkezik.


    Marti


    Biztos jol erzitek magatokat a melegvizben,en is mennek szivesen.


    Mara komenymag leves es zoldpaszuly fozelek van de marad holnapra is.

  16. 2020. február 14. 10:3531811.

    Szervusz Ibolya!


    Tedd azt és gyógyulj meg mihamarabb,mert mi nem lehetünk betegek Takarítás főzés- sütés  vár ránk.


    Főzelék féléket én is nagyon kedvelem ,majd be is fogom iktatni jó kapros Tökfőzeléket  én még feltét nélkül is megeszem,de fasírttal a legjobb.


    Várunk téged is, írj !


    Már készülünk Hszoboszlóra remélem tavasszal sikerül elmennünk.


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31809)
    2020-02-14  06:20
  17. 2020. február 14. 10:3031810.

    Szia Márti!


    Kívánok Nektek kellemes kikapcsolódást ,és majd várunk ha újra tudsz írni.


    Ne sokat dolgozzatok inkább fürödjetek a jó meleg vízben


    Látom sok mindent főztél és finomakat mint mindig. Én még Nokedlivel nem ettem így krumplit ,de nagyon finom lehet. Engem kiskoromba  Apukám "nokedlinek" hívott mert nagyon szerettem és kenyérrel ettem. Ez a mai napig így van kenyér nélkül eszem de a legjobb kaja


    Én a Gyömbért csak úgy magába  rágom  el naponta egy szeletet. Jót tesz sok mindenre  érzem főleg az ízületekre.


    Finom teába is szoktam venni citromos filteresbe.


    Ma Darált marhahúsból készítek Bolonyait  kedveljük Spagettivel és sok sajttal.


    Jót fogunk falatozni belőle


    Várunk majd gyere

    előzmény:
    martabottyan (31808)
    2020-02-14  05:26
  18. 2020. február 14. 06:2031809.

    Szervusztok


    Amikor 2 csesze teat negiszok,minden oraban a wc n vagyok.


    Ma veszek gyombert es mezzel fogom keverni.


    Mindig nagy gond a fozes,en a parolt zoldsegeket nem szeretem,inkabb fozekeket keszitek,a ferhem bem szeret semmilyen fozeleket csak leveseket iszik,en keves levest eszem.


    Ma meg pihenek,holnap mar kell mennem vasarolni ide a kozelbe.


    Het vegen takaritas es fozes.

  19. 2020. február 14. 05:2631808.

     SAziasztok isment en vagyok. Lanyok nem tudok joni  Keddig vagy Szerdaig. Minden rendbe cask felmegyunk Pilligaba erre a par napra,


     Nagyon szep hetveget nektek. Vigyazatok magatokra!

    előzmény:
    martabottyan (31807)
    2020-02-13  23:23
  20. 2020. február 13. 23:2331807.

    Sziasztok  Ibolka minel hamarabb gyogyulj meg, lattam a Magyar hirekbe, hogy milen sokan betegekotthol is es a korhazakba latogatasi tilalom van.  Ibolyka nekem az egyik legjobban be valt tea a gyomber, a fris yombert lereszelem es forro vizet ontok ra hagyom tar percib azni es aztan iszom, en uresen iszom nem teszek magamnak mast bele, de Mihalynak teszek bele citromot es mezet is, en nem szeretem az edeset a citromot meg a gyomrom nem szereti, igy ezek nallam nem menok.De a szaraz fokhagymas piritos az igen , kulonosen ha nathas vagyok.


    Tegnap megfoztem a paprika krumplit , Mihaly szavaival beledobalva a csirke szanyakat is, es jo csiposen, de  en a paprika krumplit nokkedlibel szeretem es o meg nem , igy szedtem ki magamnak belole es csinaltam hozza nokedlit , vettem ki par szarnyat is  a macskamnak a Mihalyebol es bele tettem az enyembe, mert igy meg izletesebb volt meg a macskamnak is. Igaz finom let volna hozza egy kis uborka salata is, de mikor $3.99 egy kis nyanvat uborka es Mihaly  tejfolosen szereti en meg azt nem eszem, igy elmaradt es az uborka nagyon finom volt neki  a sult szalonaval , tojassal es a szeletelt paradicsommal. A paprika krumpli is nagyon elfogyott neki meg ceklat sem es uveges uborkat sem kert hozza, de mara sem maradt belole a reszere semi , most kerdes hogy az en maradekomat ki fogja majd megenni . minden esetre veszek ki csirke combokat vacsorara es tort krumplit gondoltam hozza alma martasal. Leves van tegnaprol azzal gond nincsen


    Magdi cserepes rozsat vettem , remelem megmarad, de tegnap elvetettem a babot is, remelve hogy less ertelme,es less eso az oszi vetesre, mert itt ilyenkor vetjuk az oszi vetest Valentine napon, na majd meg latom hogy mi less belole, mert a tavaszibol nem let semi.


    Itt Pentek van igy nagyon szep penteki napot nektek es elvezetek a hetveget is


    Holnap isment itt

    előzmény:
    anutyi (31806)
    2020-02-13  16:07
  21. 2020. február 13. 16:0731806.

    Szervusz Ibolya!


    Jobbulást kívánok , a sok tea jó citromosan ,mézzel majd meg fog gyógyítani.


    Jó kis könnyű étel mondjuk Tejbegríz  , vagy  Pirítós kenyér.


    Én kedvelem mind a kettőt.


    Köszi szépen mi a lehetőségekhez képest jól vagyunk!


    Várunk!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31804)
    2020-02-13  05:56
  22. 2020. február 13. 16:0331805.

    Szia Márti!


    Öröm ha írni tudsz nekünk


    Leld örömöd a virágokban   Mi is voltunk vásárolni  és vettem én is pont 3 féle virágot. Azáleát ,Cserepes Rózsát fehéret mert az még nem volt soha itthon. Ja és Sárga rózsa szálakat jó sok volt egy csokorba. Most újra szép az otthonunk ,konyhába és mindkét szobába is vannak virágok. Engem boldoggá tesz ez is. Valentin nap ide vagy oda én mindig veszek ha van a LIDL be virág és megtetszik.


    Finomságot készítettél  váljon mindkettőtök egészségére.



    Ma nálunk Töltött paprika volt,és sütöttem Mirindás szeletet Ismered?


    Együnk só sok gyümölcsöt vettem én is és látom te is


    Jó hogy aláírtad a jelenléti ívetén is !


     


     

    előzmény:
    martabottyan (31802)
    2020-02-12  20:00
  23. 2020. február 13. 05:5631804.

    Szervusztok


    Megfaztam,kohogok,vettem gyogyszert es iszom a harsfateat.


    Ti hogy vagytok?

  24. 2020. február 12. 20:4731803.

    Sziasztok na it siman betudtam joni, ugynez ki hogy az Ipodom nem enged cask be


    !

    előzmény:
    martabottyan (31802)
    2020-02-12  20:00
  25. 2020. február 12. 20:0031802.

    Sziasztok na vegre sikerult bejelenkeznem, tegnapfeladtam, ma sikerult. Magdi Igen megprobalok tobb zoldseget kesziteni, de sajnos itt nincs nagy valasztek a friss zoldsegekbe, szerintem valahonanmesszirol hozzak oket, tudod a tuz miat es. A szarasag miat, 


    Tegnap megvolt a randi, Mihaly szemet ebbe az evbenmegkeloperalni a Careter miat es mostelvankeseredvehiaba mondom neki, hogy sokkal jobb lesz megazt is megfogja latni amit edignemlatot, az o szeme olyan jomeg, hogy tavolsara es ezetesre nemkel neki szemuveg, a vegen azzal nyugtattam meg , hogy le megy majd Sydneybe es ott megneztem egy masik szemorvosal is a szemet.


    Magdi en is vettem t3gnsp 3 kiscserep rozsat sarga, feheret es pirosat, bementunkaz Aldiba kenyerertes tejert es ott voltak ki teve, ritkan veszek,mert mindig kiszaradnak, de most megvettem es en altalaba mindig 3 cserepelveszek, Ha viragot veszek.


    Vettem meg  szollot, barackot es szilvat is, ja egy grill csirket, mert Mihaly megehezett igy csinaltam neki egy szenvicset egy darab zsurkenyerel es szollot evet utana, mikor haza ertunk rumplit foztem a kolba#zkakhoz neki es azt ette meg salataval vacsorara.


    Ma az o szavai idezve ”paprikas krumplit kerek de dobaljal bele csirkeszarnyakat is” tehat csirke paprikas a szarnyakbol krumplival, ez konnyu vacsora lesz, mert nagy munka all elotunk,  a nagy tolgyfank kiszaradtes a mostani szel meg radontotte a tyukolra es a keritesre azt lekel vagyunk, mig teljesen ossze nem tori.


    A kezdo ivet  Ha par ora kesesel,is alairtam!


    szep allmokat nektek es aztan  meg szep jo reggelt


     


    Ps. Mi nem unnepelunk Valentine napot!

    előzmény:
    anutyi (31801)
    2020-02-11  11:10

Címlap

top