Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2021. május 12. 22:2732351.

    Sziasztok, Hat megprobalom ma is hat ha sikerul, fogalmam sincs mi van, lehet hogy csak Nallam vacakol?


    Itt mostmar igazi keso oszi idok vanak, ejjel mar nem megy fele a 8 foknak, nappal meg vanak 15 18 fokok is, dea hetvege isment  minuszokba fog telni, kepekel  nem tudom bizonyitani miket csinalok  mivel meg irni sem Igen enged, de higyetek el nekem, nem unatkozom, es sokszor mar ugy jarkalok mindegy rosz kerdo jel.


    Fozni rendesen minden nap fozok, tegnap zoldbab fozeleket foztem szarnyakbol paprikast hozza, ma bemegyek a varosba hozok tejet, mas mindenem vanitthol. Aztan a fuvet vagomlea hazelot, holnap isment fat hozokbe, Tegnsp hoztam beegy trakkal,Hat nem konnyu munka az sem.


    Kedden itt voltak a villanyvezetek karbantartoi, es utba talaltak 3db nagy famat es azt kivagtak, keresemre osszevagtaka torzsit olyan 60 cm nsgysagra, es most azokat probalom behordani, dea vastagja  tobb mint 80 cm atmeretu.

    előzmény:
    martabottyan (32350)
    2021-05-10  21:21
  2. 2021. május 10. 21:2132350.

    Szia meginteltunt az irasom, fogalmam sincs hogy miert,

    előzmény:
    anutyi (32349)
    2021-05-08  10:27
  3. 2021. május 8. 10:2732349.

    Márti!


    Ennyi volt az öröm,beillesztette a képeket ,de sajnos tt már nem jelentek  meg.


    Se baj írjunk azért egymásnak még sokáig,és fő a vidámság


    előzmény:
    anutyi (32348)
    2021-05-08  10:23
  4. 2021. május 8. 10:2332348.

    Szia!


    Újra írhatok mert megint elszállt az írásom.


    Jó hogy kikapcsolod magad és lefoglal a kötés is ,és hogy kitudsz menni otthonról. Mi is amikor tehetjük megtesszük ,de azért vigyázunk még és betartjuk az előírásokat. Sokan sajnos nem  teszik az a baj .Szeretnénk aaz idén elmenni Hszoboszló remélem sikerülni fog. Foglaltunk szállást ,mert fontos mindenképp a dolog. Sétálni szinte naponta megyünk ott tesszük meg ahol szinte senki nem jár.Egyre szebb  a környékünk ,de ide még azóta se tudunk megosztani semmit.


    Írtam anno de nem reagáltak rá és nem is oldották meg.


    Mi főzöl?


    Én cukkiniből csinálok majd fasírtot....és krumplipürével találom majd. Tegnapról marad lesz az fogjuk


    Írj várlak ,vigyázz nagyon magadra!Próba volt átment


     

    előzmény:
    martabottyan (32347)
    2021-05-07  20:42
  5. 2021. május 7. 20:4232347.

    Szia en is naponta benezek, mar csak ez a szorakozasom a fozesen kivul, mar kint se tudok sokat dolgosgatni, igy marad a bene munka, sokat fozicskezek lassan teljesen koszos konyha leszek a 4 labu gyerekekel, ma kulon fozok nekik, mert tegnap  Mudgeeba kaptam magva valo szilvat, igy ma szilvasgombocot lesz az en kajam, Tegnsp elot kapros kenyerlepenyt sutottem, hat azt koszos én ettek meg, vacsorara meg volt kakas paprikas krumplival, abol maradt mara a gyerekeknek, mert a tegnapi vasarlasal csak zoldsegek meg rizsat foztem nekik es dobozos kajat tettem ra nekik.


    en mar a varosba csak havonta megyek, Ha nem muszaly,a kalandariumba bejelolom mikor kel a bogyoimert menni a gyogyszertarba es akkora teszem a vasarlasi is. Orvos hoz meg altalaba 6 honaponkent megyek.


    Most felyeztem be egy mellenyt magamnak es hozza kezdtem egy falvedo varasahoz, talaltam neki egy helyet a konyhaba aho jol is mutat, de a gyerekek hoztak pamutot meg masik ket mellenynek is azok szep fonalat, abba mar bemerek majd menni a varosba is, de amit most kotottem meg tul cifra, de elhasznalom itt a faron, a regi mellenyt I’m lotyognek rajtam, mar a 8- as nadrag is nagy.


    Ugy  sajnalom hogy nem tudok kepeket feltenni, pedig minden nap lefenykepezem amit fozok, tudod beszamolo bizonyitek a gyerekeknek, hogy rendesenn eszem.


    Nagyon szep hetveget nektek, latom vegre hozzatok is megerkezik a joido es csak jobban eltudtok meni a szabadba setalni, nekem nagyon jo ez a farm, ki tudom magam benne farasztani es igy konnyeben telnek a napok is.

    előzmény:
    anutyi (32346)
    2021-05-07  16:56
  6. 2021. május 7. 16:5632346.

    Szia Márti!


    Be kukk  és látom milyen sokat írtál újra,így tovább jövök én is meg igérem mert nagyon hiányoztok .


    Igaz van sok helye ahova naponta benézek és az okoskámmal is foglalkozok mert  olyan jó új dolgokat elsajátítani. Szeretem a telefonom is.


    Nagyszerű hogy főzöl Te is naponta én is azt teszem mert jó program és frisset eszünk.Sok embernek látom hoznak ebédet innen onnan de nincsenek vele megelégedve és  és nem is olcsó.


    Én ma három krumpliból csináltam krumplis tésztát és még maradt is belőle. Lehet kapni szélet metéltet mert már nem gyúrok tudod a csuklóm már nem a régi de jól vagyok ha ha


    Remélem átmegy Puszikállak és az új bejelentkezőnket is Üdvözlöm!

    előzmény:
    martabottyan (32345)
    2021-04-30  21:22
  7. 2021. Április 30. 21:2232345.

    Szia Magdi, en mindenn reggel benezek ide, hisz en mar ki sem mozdulok a farmrol, havonta egyszer megyek csaka varosba mikor a bogey okat valtom ki. Emberekel is egyszertalalkozom, mikora banyatol jonek ki, lecsekelni a muszeruket.Mostmara kinti munkak  lecsokkent, a  kertbe elfagyott minden csak a spenot visit meg.  Tehat lassan beszorulok, minden nap rendesen fozok es husegesen kuldom a gyerekeknek a bizonyitekokat, kar hogy ide nem tudom felteni,kenyeret hetente sutok, a kutyaknakisrendesen minden nap fozok mint ugy mint magamnak. Kozbe hozza kezdtem kotni es kezimunkazni is mostfelyezek beegy mellenyt, mert lassan a regiekbe et szet bele ferek.


    Gondolom mennyire varod te is hogy vegre tudjatoktalalkozniagyereketekelis szemelyesen nem csaka telefon,Remelem valoba hamarosan fel szabadultoka lezaras alol es szabadon mehetek minden hova. Tudom imadjatok Szoboszlot is es oda is vegreeljuthatoka nyaron.


     Nagyon szep hetveget kivanok, de nagyon vigyazatok egymasra😘

    előzmény:
    anutyi (32343)
    2021-04-30  11:32
  8. 2021. Április 30. 21:0532344.

    Szia Dumcsi en maga resz erol orommel latlak itt es Remelem vissza talaltak ismenta regi baratnom is, nagyon lelassult itt  is a topic ezzel a borzalmas virussal.nagyon szep hetveget 

    előzmény:
    Dominika124 (32342)
    2021-04-30  02:02
  9. 2021. Április 30. 11:3232343.

    Szervusz Márti!


    Minden rendben van ,megkaptuk mi is mindkét védőoltást ,és reméljük hatással lesz ránk.


    Igaz vigyázunk még mindig és szájmaszkban vagyunk ,ha sok ember van a közelünkben és tarjuk a távolságokat mi fiatalok is.


    Örülök hogy írsz még ide is,én már ritkábban .


    Puszikállak és Te is vigyázz nagyon magadra!

    előzmény:
    martabottyan (32341)
    2021-04-28  23:16
  10. 2021. Április 30. 02:0232342.

    Sziasztok! Jövök neha enis ha nincs ellene kifogasotok!


    Üdv Domcsi

    előzmény:
    martabottyan (32341)
    2021-04-28  23:16
  11. 2021. Április 28. 23:1632341.

    Sziasztok, Latom nagyon elmaradtatok, Remelem nem a virus miat?


    Abba remenykedem, hogy  megerkezet tavasz az oka tobbet vagytok kint a szabad levegobe.


    Kerlek nema azert ide is neztek be, Oszinten en aggodom miatatok, hisz a hirek szerint nem valami menes az eleg meg mindig otthol.


    Nagyon szep hetveget nektek.

    előzmény:
    martabottyan (32340)
    2021-04-03  21:38
  12. 2021. Április 3. 21:3832340.

    Sziasztok Kellemes Unnepeket nektek 

    előzmény:
    martabottyan (32339)
    2021-03-22  04:06
  13. 2021. március 22. 04:0632339.

    Sziasztok, remelem atmegyaz irasom. En itt jol vagyok , Nallam csak 8 mm eso eset, de Sydneybe arvizek vanak, lakoltstjak kiaz embereket, es ugyan ugy nagyon sok reszen a Stateben, 

  14. 2021. március 5. 20:0132338.

    Szia az irasom eltunt isment, pedig szep kis beszamolot irtam, na majd maskor megismetelem 


    Nagyon szep hetveget kivanok

    előzmény:
    anutyi (32337)
    2021-03-04  10:04
  15. 2021. március 4. 10:0432337.

    Szia Márti!


    Sajnos képet ne lehet még mindig feltölteni amit én is nagyon kedveltem és örömmel néztem őket.


    Látom sok finomságot készítettél mint mindig ,tedd is ezt fontos jókat falatozni.


    Nálunk ma Rizses hús lesz savanyúsággal és majd még kitalálom levesTudod rögtönözni szoktam!


    Sütni buktát gondoltam ,mert van fölbontva szilvalekvárom azt fogok bele tenni.


    Rég sütöttem!


    Írj ha van kedves és időd ,jó olvasgatni az írásaidat!


    Várunk másokat is,ÍRJATOK


    Legyenek szép napjaid!

    előzmény:
    martabottyan (32336)
    2021-03-01  19:03
  16. 2021. március 1. 19:0332336.

    Sziasztok, nagyon lassan ment el ez a nyar, tegnap megjott az osz, de a homersekleten nem lehetet eszre venni , mert jol,felette volt a 40 fokon. 


    Megtanultam nagyon kicsiket fozni, es igy minden nap fozok is , es valtozatosan, hus egyre kevesebb et kerulaz en tanyeromra,a lecso meg mindig szinte napi rendbe jon a reggelire,fozelek, Stir fry, hal  es actengeri kukacok a fo eledeljeim de mar Szombaton sutottem. Kavart mezest is, az itteni baratnom  kerte a receptjet es meg kivantam es meg is sutottem magamnak is. 


    Tegnap Vacsorara csak egy krumplis tesztat csinaltam, de most nem volt kedvem avfenykepezeshez, igy nem kuldtem ata gyerekek neki bizonyitekot, lusta voltam tanyerbavki szedni, a kislabosbol lmeg is ettem ahogy elkeszult.


    Mara csirke combokat vettem ki, lehet palacsinta sutobe sutom meg es ala meg krumplit sutok, van meg eltevevubovrka salatam.


    Erol,jutveszembe Kepzeld mikor takaritottm kia kertet  es dobaltam ki az eloregedet uborkakat a tyukoknak  kiszordott belole a mag es most azok is kikeltek,no meg a spenot is Tehat egesz spenot erdom van,abbol mar tudok ki hozgalni a vacsoramhoz,


    Devreggel,este locsolnom kell annyira nincs eso megint.


    Elvezerek a szep tavaszt es remelem hamarosan rendbe lesz otthol minden es valoba elvezhetitek is maszkok nelkul.


    Nagyon szep hetet nektek 


    Kepet egyaltalan nem tudok feltenni


     


     

    előzmény:
    anutyi (32335)
    2021-02-21  17:17
  17. 2021. február 21. 17:1732335.

    Szia Márti!


    Nagyszerű főzzél és süssél is sok finomságot,mert enni fontos és megérdemled Te is.


    Látom a gyermekeid nagyon figyelmesek mint mindig és vigyáznak rád.


    Szinte én is mindent elkészítettem héten amit Teúgy látszik hasonló az ízlésünk.


    Volt  nálunk is Zöldbabfőzelék,Sült oldalas jó fokhagymásan sült burgonyával. Jót falatoztunk belőle.


    Sütöttem is Almás pitét,ma meg keksz tekercset is csináltam mert jó egy kis nasi délutánonként.


    Legyenek szép napjaid!  Kár hogy még mindig nem nézhetünk képeket!


     

    előzmény:
    martabottyan (32334)
    2021-02-21  11:08
  18. 2021. február 21. 11:0832334.

    Szia Magdi, Bocs megint nagyon elmaradtam, it keserves az elet, nem akar ala menni a 40 foknak nappal,a homerseklet,eso semmi.


    Igy mostanaba hajnalba fozok, debminden nap, mert a gyerekeknek bizonyitanom kel hogy rendesen eszem. Tehat nem csak fozok,  hanem valtozatosan is es fenykepekel bizonyitom is nekik.


    Ma peldaul paprikas krumpli volt fris oldalasal five es uborka salata,  de a heten volt zoldbab fozelek csirke paprikasal, a paprikast a fagyrol,vettem le, hisz abol nem lehet kicsi fozni ugye. Volt sult hal, sult csirke  fokhagymas pakoltam karaj kulonbozo koretekel volta kelkaposzta fozelek is mostanaba, es rengeteg parolt zoldsegek . Holnapra csirke combokat akarok tort krumplival,karfiolal meg vegyes salataval.


    nallatok meg vasarnap,Van igy Nagyon szep vasarnap ot nektek es nagyon vigyazatok egymasra.

    előzmény:
    anutyi (32333)
    2021-02-11  13:40
  19. 2021. február 11. 13:4032333.

    Szia Márti!


    Nem probléma csak írd ahogy szoktad a megszólítást,tudod én mindig szerettem külön -külön válaszolni aki megtisztelt minket az írásával. Régen még versenyt is csináltak belőle a topik társak hogy több legyen nekünkÉn sosemHiányoznak os nagyon,de lett más közösségi oldal és elpártolnak innen,se baj!



    Jó ötletet adtál nálam is régen volt savanyú káposztából finomság.


    Látom jó sokan össze jöttetek és sok mindent lehetett falatozni.Ünnepeltetek valamit?


    Sajnálom hogy nem lehet fotót feltenni ma készítettem sokat a kis madarakról,mert a nagy hóban nem találnak ennivalót és etetjük őket sok finomsággal.Szeretem nézni is Őket!


    Puszika!

    előzmény:
    martabottyan (32332)
    2021-02-10  20:33
  20. 2021. február 10. 20:3332332.

    Sziasztok, Magdi en mar annyira megszoktam ezt a koszonest, hisz mindig tobbet voltunk.


    nagy oromomre keszacert nagy resze, johetnevra az eso,szeretem latni hogy kel nekik a vetemenyeim, es Ha minden jo lenne , mar friss uj zoldsegekel ehetnenka gyerkocok Husvetra.


    Tegnap Nallunk barany volta vacsorara, nekem karaj sultkumplival es paprika, paradicsom meg uborka, esa negy laba gyerekeimnek meg a csontokat reszembol paprikas sok soldseel rizsavales tesztaval, mind a heten jol falatoztunk.


    Ma mennem kel valami huje rongenre a csontjaim miat es akkor mar elinteztek mindent amit tudok a varosba, kaja de nem szeretnek ki mozdulni inen .


    Ma meg nemtudom mi lesza vacsoram, a fejembe szekely kaposzta jar, lehet hogy a hetvegere megcsinalom.


    Latom kozeledik feletek a hideg isment, Nagyon Vigyazatok magatokra.

    előzmény:
    anutyi (32331)
    2021-02-08  11:41
  21. 2021. február 8. 11:4132331.

    Szia Márti!


    Nagyon jó lehet a saját termésedet leszüretelni. Valamikor Anyukámnál imádtam leszedni a friss terményeket ,ja és befalatozni csak úgy magába amikor már jó érett volt. Nosztalgiáztam egy kicsit. Tudod amit veszünk mert van télen is az sajnos már nem régi,de öröm ,hogy mindig kapható.



    Ma rántott hús sütök ,és paradicsom levest készítek.


    Köszi ajókívánságod,én is hasonló jókat kívánok Nekedés minden kedves látogatónknak aki nem ír

    előzmény:
    martabottyan (32330)
    2021-02-08  08:18
  22. 2021. február 8. 08:1832330.

    Szia szivesen megkostolnam a turps taskadat, detudod en semmi tejtermeket nem ehetek.


    Ma koran kint voltam a kertbe keszitem elo az oszi veteshez. Hoztam be  paprikat es paradicsomot is,holnap reggelire lecso lesz, Vacsorara meg  Stirfry rizsaval es prawnsal, a mai ebedem paprikas volt a szarnyakbol es nokkedlit csinaltam hozza meg  vegyek salatat.


    lattam reggel, hogy milyen valtozo nallatok is az ido, itt es  az, Szombaton  volt eso  nalunk de  vvolt a 20 foknak, ma mar 30 fokon feul Vigyazatok  nagyon magatokra! Nagyon szephetet 

    előzmény:
    anutyi (32329)
    2021-02-07  11:32
  23. 2021. február 7. 11:3232329.

     


    Szia Márti!


    Finom lehet amit készítettél,majd én is kifogom próbálni. Szeretjük a darált hús minden formában .


    Régen amikor vega volt a fiam így csináltam neki főtt lencsévelérdekes íze volt de nekem is ízlett


    Jó lett a Túrós táska küldjek


    Csirke más ,de rég volt nálunk is majd sort fogunk rá keszíteni. A párom készíti,mert én csak enni szeretem.


    Nálunk is jobb bent  kint változékony nagyon az idő.most esik az eső,de reggel fagy volt.


    Írj! Jó itt újra ,mert valahogy nagyon hiányzik. Kérés benéznél a Szeressünk klubba hogy beengedmert írják a tagok hogy nem tudnak belépni.udod az is a régi kedvencem és gyermekem.

    előzmény:
    martabottyan (32328)
    2021-02-06  01:23
  24. 2021. február 6. 01:2332328.

    Szia Magdi,  Shepard pie egy Austral kaja, eredetileg  birkabol keszul, de mivel Mihaly sose szerette a birkat en marha husbol  csinaltam, de mar utobb  disznobol, Szoval a daralt hustfelteszemfoni mint a paprikast,de teszek bele zoldborsot, repat, kuoricat es gombat is ( nallunka gomba inem maradhat), es ugye so bors stb uszerek. Mikor kesz megszorom egy kis listel hogy besurusodjon . Megkozom a krumplit es megtorom, itt megint izesitheted tetszesed szerint,(Sajt,vaj tojas. stb)én csak vajat,sot es bors ot hasznalok , kikavarom mint a puret, egy tuz also edenybeteszem a hust es a tetejere a krumplit es meleg sutobe ossze rottyantom minta rakotkrumplit.


    Ma marha husbol csinalok naturszeletet gombaszoszal szoldsegerizsat,deholapra mar megcsinaltam a hagymas krumpli salatat,hogymi lesz hozza meg nem tudom,lehet hogy rantot csirke maj, igy a maradeot megcsinalatom resztet majnak .


    Mostitt olyan semilyen az ido,jobb bent leni mint kint.


    Agyon szep hetveget nektek 

    előzmény:
    anutyi (32326)
    2021-02-05  18:39
  25. 2021. február 5. 18:4432327.


    Ma tudjátok mit főztemKaptam szép gombát és fincsi pörkölt lett belőle amihez köretnek Nokedlit csináltam,nagyon fincsi volt savanyú paprikával.


    Sütni nem sütöttem de holnap fogok ,van túróm itthon majd abból szeretnék egy kis kelt buktát készíteni. Bio citromot kaptam  a héjából reszelek majd a túróba úgy nagyon finom lesz.


    Süssetek -főzzetek Ti is finomakat!

Címlap

top