Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés előjelei+prakti kák

Kiinga
Létrehozva: 2006. Április 4. 18:17

Olvasgattam a neten e témában, találtam is pár dolgot, de gondoltam több szem többet lát-hát még a személyes tapasztalatok! 

Szóval arra volnék kíváncsi, milyen jelek-érzések-érzetek voltak nálatok a szülés megindulása előtt? Olvastam több helyen arról, hogy az anyák ilyenkor kicsit befelé fordulóbbak lesznek, aztán ott van a fészekrakó-ösztön. A babák az előbbiekhez viszonyítva kicsit kevésbé aktívak, nem mozognak annyit. Aztán a jóslófájások, a méh leszállása /de ez után még mennyi van hátra pl. első babánál???/

 Általános orvosi vélekedés, hogy hidegfrontnál sok baba megindul, ugyanezt tartják a teliholdról is. Az akupunktúra is segít állítólag, de mi a helyzet az Aviva-torna mozdulataival, vagy a hastánccal? Sokan meséltek arról, egy kiadós séta-kirándulás indította el a babájukat kifelé. Mditáció-önszuggesztió? Mi mindennel lehet ösztönözni egy jól fejlett babát, hogy most már ideje lenne kibújnia?  Persze tudom, mindennek eljön a maga ideje, de az ember már olyan türelmetlen így a végén:-)))

Lassan itt az idő nálam is /37.hét/ szívesen vennék történeteket, tanácsokat, nálatok hogy is volt! Előre is köszi mindenkinek!

  1. 2006. Április 18. 13:5463.

    Geréb Ágival készített riportban találtam:

    Nincsenek mindenkire érvényes szabályok

    A tervezett otthon szüléseknél különösen fontos, hogy az orvos idejében értesüljön a szülés megindulásáról. Megkérdeztük dr. Geréb Ágnest, hogy milyen jelek alapján szokták eldönteni, ideje-e már indulni. A doktornő szerint nincsenek minden esetben egyformán alkalmazható szabályok, saját gyakorlatában szinte mindennek az ellenkezőjére is talál példát. Ezúttal a legjellemzőbbnek ítélt megfigyeléseit adjuk közre:

    - Nagyon fontosak a telefonbeszélgetések. Ha megtudom, hogy az utóbbi két napban állandóan porszívóznia, ablakot pucolnia kell a férjnek is, akkor tudom, hogy pár nap van már csak
    - Ha megkérdezem, hogy van, és azt válaszolja, hogy még ezt meg azt meg kell csinálnia, akkor tudom, annyi időm biztosan van még
    - Ha azt mondja, hogy nincs kedve elmenni sehova, nincs kedve fölhívni ezt meg azt, az már a befelé fordulás kezdetét jelenti, közeleg a szülés
    - Amikor a vajúdás valóban megkezdődik, megváltozik az asszony hangszíne, reakcióideje. Előfordul, hogy azt mondja, nem kell sietnem, de hallom, hogy rohannom kell, mert olyan a hangszíne
    - Ha elfolyik a magzatvíz és nincsenek kontrakciók, vagyis méhösszehúzódások, akkor megfigyeléseim szerint valószínű, hogy huszonnégy órán belül esni fog. De hogy a szülés mikor indul meg utána, azt nem tudjuk... Ha jó az étvágya, várhatóan még nem. Ha váratlanul laza széklete volt, nagyjából tizenkét óra múlva kezdődik a tágulási szak. A két utóbbi állítás általában akkor is megállja a helyét, ha nem folyt el a magzatvíz
    - Ha többedszer szül az illető, és jelentkezik, hogy menjek mielőbb, mert kétpercenként kontrakciói vannak, akkor valószínűleg még nem kell menni, mert ha ezek valóban rendszeres, erőteljes összehúzódások volnának, ő már biztosan nem telefonálna nekem, hanem valamelyik hozzátartozója
    - A méhösszehúzódások valószínűleg még nem az igaziak, ha beszélgetés, figyelem-elterelés hatására tíz percig, fél óráig szünetelnek
    - Ha egy először szülő azt mondja, hogy óránként pisilési ingere volt egész délelőtt, most meg félóránként, akkor lehet tudni, hogy aznap várhatóan szülni fog. (Ezek már valódi méhösszehúzódások, csak a teste nem ismeri föl - egyszerre a hólyag is húzódik, ezt érzi a kontrakció helyett, de majd ha másodszor szül, ezt már helyesen fogja értelmezni.)
    - Ha egy először szülő nő menstruációhoz hasonlítható érzésekről számol be, várhatóan aznap szülni fog. Ha ugyanezt teszi egy többedszer szülő nő, valószínűleg nem fog aznap szülni
    - Minél többedszer szül valaki, annál bizonytalanabb abban, hogy megindult-e a szülése vagy sem. Ha valaki először szül, és azt mondja, megindult a szülése, többnyire hihetünk neki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. Április 5. 09:5362.
    Ez aranyos:-))) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482437 (61)
    2006-04-04  21:45
  3. Torolt_felhasznalo_482437
    Torolt_felhasznalo_482437
    2006. Április 4. 21:4561.

    Szia!

    Én a 38. héten szültem,vasárnap hajnalban indultak meg a fájások.Elötte szombaton nagyon nem találtam a helyem.Ha feküdtem,kényelmetlen volt,ha ültem az sem volt jó,állni fárasztó volt.Ha ettem nem esett jól,ha nem ettem éhes voltam.Azon a napon már nem is vezettem,nagyon idegesített,hogy kátyús az út és zökken nagyot.Türelmetlen voltam.valaki rám nézett attól mát sírni tudtam volna.szóval szörnyű volt,nagyon rosszul viseltem,mint később kiderült,az utolsó napot.

    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  4. 2006. Április 4. 21:3960.
    ha picit tul hordod egy kis szerelem megoldja természetes uton, hogy ne keljen sokat várni a szülés megindulására.
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  5. 2006. Április 4. 21:3759.
    Szia!
    En mindkét fiamat 3 héttel a vàrt dàtum elött szültem. Mindkettönél elment a nyàkdugo (pàr oràval illetve pàr nappal a szülés elött), bàr az elsönél nem jöttem rà, hogy mi az. A fészekrako ösztönöm nagyon müködött. A szülés elötti napon bevàsàroltunk két hétre, mondtam a férjemnek, hogy mindennel végeznünk kell. Elkészitettem a kisàgyat, bepakoltam a tàskàmba és még a hàzi borotvàlàst is elvégeztük, mivel attol féltem, hogy itt Franciahonban is kötelezö borotvàlàs van. (Aztàn kiderült, hogy nincs!) Azt hiszem, hogy a szülésznö elöször làtott ilyen "felkészült" anyukàt.
    A màsodiknàl honapokig voltak méhösszehuzodàsaim, de a szülés elöttiek teljesen màsok voltak, teljesen bekeményedett a hasam. Ejjel egykor, amikor abbahagytam a tévézést, még nem is sejtettem, hogy 4-kor màr a karomban lesz a kisfiam.
    előzmény:
    Kiinga (1)
    2006-04-04  18:17
  6. 2006. Április 4. 21:3758.
    Bevallom, most kicsit félek, mert csak kb. 20 hónap lesz a két pici között.

    Imádom a gyerekeimet, de a két nagy már nem mindíg jelent élményt ( 10 lesz, és 7 múlt) főleg mikor verekednek, de majd csak kinövik.

    Viszont a 9 hónap nekem is mindíg nagy élmény. Szeretek terhes lenni.
    előzmény:
    libusch (53)
    2006-04-04  21:29
  7. Torolt_felhasznalo_919860
    Torolt_felhasznalo_919860
    2006. Április 4. 21:3457.

    Sziasztok, nem tudom írtátok-e, de nálam tuti jel volt a 3-4 nappal szülés előtti nyákdugó távozás, meg a 'benégeresedett' száj.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. Április 4. 21:3456.

    sziasztok

    tök aranyosak vagytok, hogy így beszélgettek... nekem még nincs babám, viszont naponta nagyon sok kismamát látok, mert egy kismamaruhaüzletben dolgozom...és sokat beszélgetek velük...

    azt gondolom, hogy nagyon sok jó dolgot írtatok a topicindítónak, és ha általános szabály nincs is a dologra...de a bátorítás is biztos nagyon jólesik neki... 

    minden kismama vigyázzon magára...magukra...

    Lívia

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. Április 4. 21:3255.
    Mivel reggel mentem szülni mind a hárommal, így én aludtam előző éjszaka.
    előzmény:
    Kiinga (50)
    2006-04-04  21:28
  10. 2006. Április 4. 21:3154.
    Ilyenkor nekem is mindig megjön a kedvem. Újabban egyre gyakrabban!
    előzmény:
    libusch (53)
    2006-04-04  21:29
  11. 2006. Április 4. 21:2953.

    Jaj, de jó Nektek! Be kell valljam irigyellek benneteket! Nemsokára mi is belekezdünk a következő törpördög gyártásba, de már azt kívánom bár holnap pozitív lenne a teszt. Az a kilenc áldott hónap és az a földöntúli élmény, amit egy pincúr jelent..

     

    előzmény:
    Nóraanyu (46)
    2006-04-04  21:19
  12. 2006. Április 4. 21:2952.
    Ez igaz! Lehet hogy én is nagyot szundítottam volna?! 
    előzmény:
    libusch (49)
    2006-04-04  21:25

Címlap

top