Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés előjelei+prakti kák

Kiinga
Létrehozva: 2006. Április 4. 18:17

Olvasgattam a neten e témában, találtam is pár dolgot, de gondoltam több szem többet lát-hát még a személyes tapasztalatok! 

Szóval arra volnék kíváncsi, milyen jelek-érzések-érzetek voltak nálatok a szülés megindulása előtt? Olvastam több helyen arról, hogy az anyák ilyenkor kicsit befelé fordulóbbak lesznek, aztán ott van a fészekrakó-ösztön. A babák az előbbiekhez viszonyítva kicsit kevésbé aktívak, nem mozognak annyit. Aztán a jóslófájások, a méh leszállása /de ez után még mennyi van hátra pl. első babánál???/

 Általános orvosi vélekedés, hogy hidegfrontnál sok baba megindul, ugyanezt tartják a teliholdról is. Az akupunktúra is segít állítólag, de mi a helyzet az Aviva-torna mozdulataival, vagy a hastánccal? Sokan meséltek arról, egy kiadós séta-kirándulás indította el a babájukat kifelé. Mditáció-önszuggesztió? Mi mindennel lehet ösztönözni egy jól fejlett babát, hogy most már ideje lenne kibújnia?  Persze tudom, mindennek eljön a maga ideje, de az ember már olyan türelmetlen így a végén:-)))

Lassan itt az idő nálam is /37.hét/ szívesen vennék történeteket, tanácsokat, nálatok hogy is volt! Előre is köszi mindenkinek!

Címlap

top