Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Drogosok!!!!

Torolt_felhasznalo_688666
Torolt_felhasznalo_688666
Létrehozva: 2006. Április 23. 13:12
Gondolom elindítom ezt a topicot, de félek, hogy lesznek olyanok , akik megint anyázni fognak. Ez van!
Szóval a következő dolgon húztam fel magam tegnap: Nem messze lakom a Nyírő korháztól, ha jól tudom, ott van egy drogközpont, ahol lehet ingyen tűt kérni. Ez még idáig "rendben " is van, de a környéket kezdik elárasztani az elszórt injekciók. Pár napja egy férfi dülöngélt az utcán, kezében a cucc. Már messziről mindenki elkerülte. Pénteken, mikor az a hatalmas vihar volt, egy pár üldögélt az esőben a koli kertjében,(nem kollégisták voltak!!!) látszott, hogy már teljesen eláztak az esőben. Csak annyit láttam messziről, hogy a férfi ütögeti az alkarját. Hirtelen mindjárt az jutott eszembe, hogy ott lövik magukat, aztán elgondolkoztam, hogy talán nem kéne ennyire előítéletesnek lenni. Én naív. Mikor jöttem vissza, odamentem a padhoz, megnézni, hogy mi is történt. Hát nem ott volt a földön a két fecskendő, tűvel, mindennel együtt???! Olyan ideges lettem, hogy sikítani tudtam volna!!!! A rohadt szemetek ott lőtték be magukat, aztán otthagytak mindent, ahol napközben gyerekek játszanak. Az egészségügy romokban a pénzhiány miatt, de a görényeknek osztogassunk ingyentűt. Tudom, ezzel betegségeket lehet megelőzni, de talán nem kéne drogozni. VAGY, végső megoldás: adjunk nekik grátiszadagot, aztán halálra lőhetik magukat!!! Hajrá LIBERALIZMUS!!!!!!!!
Várom a véleményeket!!!!! Mindenfélét!!!!!
  1. 2006. augusztus 30. 15:03101.

    Konkrétan TUDOM, hogy a srác mivel kezdte. Mivel abban az időben napi szinten együtt lógtunk... Azt is tudom, hogy nem minden füvezőből lesz kemény drogos. De én a erről a fiúról nem mondanék olyat, ami nem igaz. És rá PONT nem igaz az, amit a heroinistákról írtál.

    Bizonyára kipróbálja a gyerekem, mert nem lehetek ott minden lépésénél, de talán ha az agyában él egy kép, hogy mit tesznek ezek a dolgok az emberrel, bízom abban, hogy megmarad a próba szintjén. Lehet, hogy naív vagyok, de ezt gondolom. Meg persze a szülői bizalom, stb.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612721 (97)
    2006-08-30  14:51
  2. Torolt_felhasznalo_612721
    Torolt_felhasznalo_612721
    2006. augusztus 30. 15:03100.
    Vagy így is lehetne mondani:Lehet, hogy minden heroinista füvescigivel kezdte ,de messze nem biztos hogy minden füvező heroinista lesz 
    előzmény:
    Holdacska (99)
    2006-08-30  14:55
  3. 2006. augusztus 30. 14:5599.
    Így van. Tény, hogy  viszonylag kevés ember kezd heroinnal, de az meg abszolút félreértés, hogy vki néhány szívás után elkezd lefelé mászni a létrán a diszkódrogoktól a heroin felé. Ez már többnyire a környezeten múlik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_612721 (97)
    2006-08-30  14:51
  4. 2006. augusztus 30. 14:5298.

    Korlátoltság      

    Valószínűleg problémáktól mentesek, boldogok, csak úgy vannak vele, ha már minden ilyen tökéletes, okozzunk már magunknak egy kis szenvedést. Húú dej ó!!!

    előzmény:
    -babzsák (94)
    2006-08-30  14:33
  5. Torolt_felhasznalo_612721
    Torolt_felhasznalo_612721
    2006. augusztus 30. 14:5197.

     "ő egy füves spanglival kezdte..."

    Ne haragudj,de ez akkora baromság!!!! 

    Attól, hogy valaki elszív egy füves cigit,rohadtul nem törvényszerű, hogy utána a heroin a végállomás ezt csak azok mondják akik nem tudnak sok mindent a drogokról!

    Az hogy valaki milyen droghoz nyúl,nagyon sok tényezője van.Általában aki a heroinra rászokik,az hátrányos helyzetű,tanulatlan és nagyon rossz családi körülmények között nevelkedett.

    Szóval légyszíves ne általánosíts,mert majdnem biztos vagyok benne h a te gyereked is kifogja próbálni a füvescigit,az alkoholt és a cigarettát mert sztem ezek kb egy helyen vannak.Az alkohol százszor károsabb DROG,csak azért mert legális ne nézzünk már levegőnek.Kiváncsi lennék az alkohol hány és hány családot tett már tönkre!!!!!

    Kicsit gondolkozzál el ezen sztem.

    előzmény:
    -babzsák (94)
    2006-08-30  14:33
  6. 2006. augusztus 30. 14:4596.

    Huuu, ha a tarsadalom semmire sem koltene amit az ember maganak okozott, nem nagyon kene szervezett egeszsegugyi ellatas. 

    En pl akkor a depressziosokat nem tamogatnam, rajtuk fizikai tunet nincs is. Ne hulyeskedjenek mar, razzak meg magukat, alljanak fel, es hajra, az elet szep!!  

    Sok ismerosom sziv fuvet felsobeosztasu vezeto, adojuk igen magas szazalekat nyeli el az allam, tb jarulekok, miegymas.. Attol, hogy valaki el a drogokkal meg nem feltetlen a tarsadalom szemetje..

    Viszont van pl josok kismama, aki egyik tamogatasbol masikba intezi be magat, pedig eleteben nem adott be a kozosbe. O is magatol lett terhes... Felreertes ne essek, en nem sajnalom toluk..

    Ilyen alapon - szerencsere- nem lehet gondolkodni..

    előzmény:
    -babzsák (94)
    2006-08-30  14:33
  7. 2006. augusztus 30. 14:3695.

    Megertem a felhaborodast az elhagyott tukkel kapcsolatban, ahogy a kutyaszar es az egyeb szemetek is zavarnak. Par honapja tortent, hogy 3 8-10 eves kissrac azzals zorakozott, hogy apro darabokra tort sorosuvegeket a jatszoteren. nem voltak drogosok (meg).. Anyukaik beszelgettek, en kertem fel oket ertelmesebb szorakozas talalasara, anyukak ramuvoltottek, o gyermeke azt csinal amit akar. Nyilvan, most nekem is altalanositanom kene, osszes kisgyermekes anyuka ilyen.  

    Na nem fogok.

    Tucsere felmegoldas, de jo megoldas hianyaban elso lepeskent udvozlendo!

    Azt nem ertem hogy jon ide a liberalizmus.. Meg egy liberalis politikust sem hallottam tueldobalasra felszolitani.

    Fabiati, gyermeked elsosorban beszestilusodtol mentsd meg! Hogy beszelhet igy egy anya?? Es hogy jonnek ide a melegek?

    Eljen a tolarencia... 

     

    előzmény:
    fabiati (89)
    2006-08-30  13:57
  8. 2006. augusztus 30. 14:3394.

    Nem tolerálom a drogosokat! Saját maguknak okozzák a problémát, senki nem kényszerítette őket, hogy ezzel a szerrel "éljenek". Nem költenék rájuk, a gyógykezelésükre sem, fizettetném velük! Ha v.ki szenvedélybeteg /a nevében is benne van: saját szenvedélye miatt alakult ki a függősége/, viselje az anyagi terheit! Most negatív voltam.

    Ismerek egy heroinista srácot, sőt mondhatni, jóban is vagyok vele. Tervezem, hogy hamarosan,  meglátogatjuk a fiammal, és bemutatom a gyereknek, elrettentő célzattal, hogy látod fiam, ő egy füves spanglival kezdte... Azt hiszem, elég sokkolóan néz ki a srác, és remélem a fiamra is sokkolóan hat a látvány, talán elég lesz ahhoz, hogy eszébe jusson, hová lehet jutni. Talán él még ez a fiú 1-2 évet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_747734
    Torolt_felhasznalo_747734
    2006. augusztus 30. 14:3193.
    Igazad van! a használt tű, ami már megjárta valaki vénáját : veszélyes hulldék!!! Kórházakban sem dobálák el. Még a normál kukába sem kerülhet, hanem (elvileg) zárt úton megy a hulldékmegsemmisítőbe. (égetik). Ha azokat, akik elszemetelik a használt fecsit, csak 1-2 napra zárnának be, és ezalatt nem jutnának anyaghoz,(tehát elvonási tüneteik markánsan lennének) naggyon meggondolnák, hogy ezután használják-e a rendelkezésükre bocsátot belövőszobát. (mert természetetsen ezt is biztosítani kell egyidejűleg, nem elég tiltani meg büntetni. ) azért van egy tippem, miért nem oly népszerű a dolog; a helyiségben egyszerre többen vannak drogosok és bizony a még földön járó példány könnyen meglophatja, kirabolhatja épp lebegő sorstársát. (vagy nem is kell,hogy drogos legyen a rabló. a belőtt, védekezésre kevéssé képes ember - és ebből mindig tartózkodik ott néhány! könnyű célpont. Az meg tényleg nonszensz lenne, hogy rendőri biztosítás mellett lőjék be magukat...a parkban egyesével kevésbé követhetőek (talán).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  10. 2006. augusztus 30. 14:0492.
    ?????????????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394018 (91)
    2006-08-30  14:01
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 30. 14:0191.
    A buziról már szót sem ejtek. Ennyit érsz!
    előzmény:
    fabiati (89)
    2006-08-30  13:57
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 30. 14:0190.
    Nyugodtan írd le, hogy fasszopó köcsög! Attól mert kipontozod, a gondolataid ugyanazok maradnak...csak az álszentség, az sérül ugye?
    előzmény:
    fabiati (89)
    2006-08-30  13:57
  13. 2006. augusztus 30. 13:5789.
    Természetesen veled értek egyet!!!!Nekem van gyerekem és egy fa.....pó kö..g,drogos miatt az én gyerekem ne legyen már veszélybe az utcán mert pl.talál egy tüt és még a végén ő lesz beteg,mert felsérti vele magát....A sok drogos bu...i,menjen aztán lője magát halálra egy hegyen aztán ugorjon a mélybe villám gyorsan.Ja.. az alkoholistákról pont u.e a véleményem.Szevasztok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (80)
    2006-08-29  18:45
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 30. 13:5788.
    A korlátoltság nem diplomafüggő, és lehet valaki államvizsgázott "szakember" , de ezzel a mentalitással csak szar kontár marad.
    előzmény:
    Holdacska (87)
    2006-08-30  13:54
  15. 2006. augusztus 30. 13:5487.

    A helyesírásommal nincs probléma, elütöttem. Lehet, hogy nincs közöm hozzá, de sajnos ordít, hogy sütnivalód nincs a drogosokról. Ráadásul ha annyi drogossal volt már dolgod, egyáltalán nem ilyen véleményen kellenne lenned.

    Nem kevés drogossal találkoztam már, (ahhoz képest, hogy elég fiatal vagyok) nem kevés időt töltöttem velük, úgyhogy elmondhatom, hogy többre tartok egy heroinistát is, mint téged, mert attól, hogy betegek, lehetnek értékes értelmes emberek. Gondolom egy szociális munkás hallgatónak egyébként is lehet néhány információja ezekről a dolgokról.

    Sajnálom, ha sértésnek vetted a véleményemet,  én nem fogom a tiedet, mert ilyen emberek nincsenek rám hatással. Elnézést, ha belegázoltam érzékeny, de annál sötétebb lelkivilágodba!

    Még egy kérdés: a drogos előadásaidat is arról tartottad, hogy pusztuljon a férgese, meg egyebek? Vagy csak itt vagy ilyen nagylegény?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (85)
    2006-08-30  13:18
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. augusztus 30. 13:5386.
    A drogosok is súlyos betegek, te meg demagóg vagy és korlátolt! minek szólsz bele olyan témába amiről csak részinformációid vannak, és max a fröcsögésre fussa???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (80)
    2006-08-29  18:45
  17. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. augusztus 30. 13:1885.
    Na még egyszer utoljára, mert nem állom meg: álamvizsga=államvizsga. Hogy miről van fogalmam, hagyjuk, ugyan semmi közöd hozzá, de a drogról már több előadást tartottam, mint ahányszor te kiejtetted ezt a szót a kis szádon. Gondolom, te is évek óta velük vagy köztük dolgozol, hogy ilyen határozott (de kissé megalapozatlan) véleményed van erről. Figyelj, kiscsillag, szerintem menj vissza a bikinis, tetkós, meg modellügynökséges topikokra, és ott oszd az észt, itt csak le fogsz bőgni...
    Tudod, több drogossal találkoztam már életemben, amíg te még az általános iskolában ittad az iskolatejet. A sértegető hozzászólásaidat meg tartsd meg magadnak, a továbbiakban nem vagyok rá vevő. Na pá!
    előzmény:
    Holdacska (84)
    2006-08-30  13:10
  18. 2006. augusztus 30. 13:1084.

    Sajnos akkor unintelligensnek tartalak, még ha álamivzsgáztál is büntetőjogból, ugyanis ennek ellenére sincs fogalmad, hogy kábítószer tartásáért, terjesztéséért, stb mit lehet kapni, hogyan... Erről ennyit.

    Azért gondoltam, hogy egy fogyatékost is el kellenne tenni láb alól szted, mert ha vki beteg, szenvedélybeteg (nem tudom erről hallottál-e már) , függője vminek,az ugyanolyan védtelen, szerencsétlen, mint egy fogyatékos, ugyanis ő sem direkt tette magát rabbá, félhalottá.

    Egyébként ilyen elvek alapján kb a Hitler alatt gondolkoztak, és hát vhogy az sem volt szimpatikus.

    Nem kell mindenkinek szolidárisnak, toleránsnak lennie, (mert vannak önző, antiszociális, beszari emberek, akik csak az orrukig, illetve az eldobott fecskendőkig látnak), de az, hogy pusztuljon a férgese, akkor is egy undorító vélemény. És az ilyen undorító, csőlátó alakokat, akor sem fogadom el. Vhogy úgy, ahogy Te sem a drogosokat.

    A tűcserére visszatérve, lehetne róla fogalmad, hogy ennek célja az is, hogy kevesebb legyen a használt tű az utcákon. De gondolom ez nem jutott el az agyadig...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (83)
    2006-08-30  12:41
  19. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. augusztus 30. 12:4183.
    Általában a mentalitásom és jólneveltetésem küzd bennem ha ilyen hsz-t kapok valakitől. Most épp a hevesebb vérmérsékletem győzött. Tudod, sehol sem olvastam a saját véleményemben olyat, hogy "ha pl vki fogyatékos, mert annak születik, vagy baleset által válik azzá, vagy pl hajléktalan, mert kirúgják a 25 éves állásából, vagy csak egyszerűen gyengébb, ezért peremre kerül, pusztuljon" - ezt te magad írtad! Szóval, légyszíves ne forgasd ki a szavaimat, és ne magyarázd bele a saját magad hülyeségeit!
    Hogy miről van fogalmam, azt hagyjuk, büntetőjogból történetesen államvizsgáztam is, úgyhogy ezt a megjegyzésedet is figyelmen kívül hagyom.
    Nem fogok magyarázkodni, olvasd el még egyszer a hsz-met, akkor rájössz, mennyire buta vagy, vagy csak egyszerűen nem tudsz olvasni.
    Ha valakinek a véleménye nem egyezik a tiéddel, és te válaszul ilyen bunkó hozzászólást küldesz, azzal magadat minősíted, úgyhogy tehetsz egy szívességet! A továbbiakban jó vitázást magaddal!
    Szép napot neked!
    előzmény:
    Holdacska (82)
    2006-08-30  11:55
  20. 2006. augusztus 30. 11:5582.

    Nagyon sajnállak. Te vagy az, aki a társadalom szégyene.

    Amiről te beszélsz, az nem liberalizmus kérdése, hanem az emberségé, ami benned egy fikarcnyi sincs.

    Tehát ha pl vki fogyatékos, mert annak születik, vagy baleset által válik azzá, vagy pl hajléktalan, mert kirúgják a 25 éves állásából, vagy csak egyszerűen gyengébb, ezért peremre kerül, pusztuljon, mert használhatatlan? 

    És alapvetően is tudatlan vagy, mert fogalmad nincs a HIVről, a büntető jogról, a hollandokról, a drogbetegségről, az állami pénzek elosztásáról, és a tűcsere-programról sem. Ezekről most nem szeretnék neked kiselőadást tartani ,mert annyira nem érek rá, de ismét sajnálatomat szeretném kifejezni irányodba. Emellé kívánnám neked azt, hogy egyszer érjen egy baleset, és miközben ott fekszel tehetetlenül egyedül az emberek legyintve menjenek el melletted, és röhögjenek ki. Bár gondolom Te olyan kemény legény vagy, hogy sosem érhet baj, és sosem fogsz segítségre szorulni.

    Szóval ha emberileg is egy nulla vagy, meg agyilag is, akkor sztem tartsd meg magadnak a véleményedet! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (80)
    2006-08-29  18:45
  21. 2006. augusztus 29. 18:5881.
    En sem tudtam volna szebben kifejezni magam!!   Hasonlo velemenyen vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_432508 (80)
    2006-08-29  18:45
  22. Torolt_felhasznalo_432508
    Torolt_felhasznalo_432508
    2006. augusztus 29. 18:4580.
    Nem olvastam végig a topikot, de véleményem van. Én inkább azt mondanám: pusztuljon a férgese. Marhára nem tudok együttérezni velük, nem tudok elnéző lenni, és főként nem tolerálom. Az én környezetemben senki ne lője be magát a szemem láttára, és még inkább ne dobálja el a mocskos tűit! Egész egyszerűen felháborító, hogy a liberalizmus jegyében ma már mindent lehet. Vegye a fáradtságot, bújjon el, egy közterületen, parkban, játszótéren nagyon sok gyerek megfordul. Mi van ha a tűt megtalálja, felveszi, véletlenül megszúrja magát? A tolerancia nevében tegyem ki a gyerekemet ily módon HIV fertőzésveszélynek? Nagyon helyes, hogy akár egyetlen adag miatt is büntethető, mert bűncselekménynek számít a birtoklása. Sitteljék le, zárják be az ilyen gyenge jelleműt, aki odáig süllyed, hogy koldul, lop, rabol az anyagért...nem hasznos tagja a társadalomnak. Ugyanígy nem kérném az állam segítségét ha családtagomról lenne szó, inkább a saját kezembe venném a dolgokat. Keményen, és még keményebben kell büntetni, fellépni a drogosok és a dílerek ellen is, mert különben könnyen áteshetünk a ló túlsó oldalára, mint ahogy a hollandok is. Még hogy tűcsere-program? Azt a pénzt fordítsák inkább súlyos beteg gyerekek operációjára, új mentők, új felszerelések vásárlására! Arra, hogy miért vagyok ennyire ellenük, a válasz egyszerű: senki nem kérte őket arra, hogy rászokjanak. Senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy belőjék magukat. Aki a droggal kezd, tudja, milyen következményekkel jár. Az ő dolga, ha tönkreteszi magát, nem az államé és nem az enyém. Ellenben egy transzplantációra váró gyermek nem önként és dalolva fekszik a kórházban várva a donort. Addig, amíg gyerekek halnak meg, mert nincs pénz, méltánytalan dolognak tartom, hogy ingyen tűt osztogatnak drogosoknak, minthacsak hátbaveregetnék őket: jól van fiam, csak így tovább!
    előzmény:
    Holdacska (78)
    2006-08-29  18:19
  23. Torolt_felhasznalo_792862
    Torolt_felhasznalo_792862
    2006. augusztus 29. 18:3579.
    A drogos lehet, hogy ember, de beteg és amit csinál azt a törvény bünteti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_494532 (75)
    2006-05-23  21:28
  24. 2006. augusztus 29. 18:1978.

    Hello!

    Behalt már ez a topic?

    Két dolgot szeretnék: Nem tudom, hogy, aki ellene van a tűcserének, vagy pl metadon-programnak, az a rohadt félmegoldás helyett milyen okos megoldást tudna ajánlani? És hogy hallott-e már ártalomcsökkentésről?

    A másik, hogy az eldobott fecskendők nem a tűcsere program következményei, hanem másé, amit tiszta ember nem tudhat meg soha. Figyelmesnek kell lenn, mint a kutyaszarral, (ami nekem még gusztustalanabb) mert azt tiszta ember hagyja ott, a fecskendőket meg (legtöbb esetben )kábult egyének.

    És még vmi: azok, akik előítéletekben gondolkoznak, és fujjolnak azok olyan szinten korlátoltak, és unintelligensek, hogy el sem hinnék.

     

    Ja és senki nem tudhatja, hogy ikor lesz a családjában, közvetlen barátai között, aki ilyen problámával kényszerül majd küzdeni. Ja és nem a hétvégi gyorsulókról beszélek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  25. Torolt_felhasznalo_685596
    Torolt_felhasznalo_685596
    2006. július 18. 17:1477.
    A szülővárosomban is van szoba számukra, éjjel-nappal nyitva van. Használják is-sajnos sokan.
    A sajnos azért, mert egyre több a fiatalkorú. És általában a tűs drogos.
    Én spec. nem tudok különbséget tenni füves és heroinista között, szerintem ez akaraterő kérdése. Minden heroinista alkohollal kezdi, fűvel folytatja, aztán jönnek a tabletták, s onnan egy ugrás a kokain, majd a heroin.
    Ha elég hamar rájössz, hogy mibe kezdtél bele, akár magadtól is leállhatsz.
    Ezért én nem gondolom, hogy a tűcsere program olyan jó, de legalább az AIDS és egyéb fertőzések veszélyét lecsökkenti. Amit igazán tehetnénk, az az, hogy nem engedjük gyermekeinket közel a drogokhoz. Akkor pedig szörnyyű szülőnek fognak tartani minket. Tehát én kifejezetten örültem, amikor a 8(!) éves keresztfiam tantervébe az iskola magától beillesztette az alkohol és drogprevenciót. Persze, igazán hatásos az lenne, ha a szülőkkel beszélhetne erről a gyerek.

    A már drogosoknak pedig igazán jó megoldást Angliában láttam: farmokon dolgoznak, ahol valóban hasznosak lehetnek. Az emberek pedig nem is sejtik, hogy ami zöldséget, tejet, tejterméket megvesznek, azt heroinisták teremelték.
    Ott akkora probléma a drogfogyasztás, hogy minden harmadik fiatal, aki szembejön veled az utcán, fűszagot áraszt.Ott a megelőzés nem működik. Mire a srácok kapnak vmilyen felvilágosítást, addigrra biztosdan túl voltak már az első füves élményükön.

    előzmény:
    oreille (15)
    2006-04-23  13:40
  26. 2006. július 18. 16:4676.

    Szerintem pontosan az ilyen hozzállással van a probléma. Az is nagyon nagy probléma, hogy fecskendők hevernek a földön, de a megítélés na az a szánalmas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  27. Torolt_felhasznalo_494532
    Torolt_felhasznalo_494532
    2006. május 23. 21:2875.
    Lehet, h te nem drogozol, de ugyanúgy a társadalom szégyene vagy, ha azt mondod, hogy lőjje magát halálra egy EMBER! Hangsúlyozom ember, és NEM DROGOS!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  28. 2006. Április 25. 16:4774.

    nem olvastam végig a topikot, de a baromira szúrja a szememet, hogy kerül oda a "liberalizmus" szó??

    elöbb tanuld meg értelmezni, hogy ne bőgjél le! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  29. 2006. Április 25. 15:3273.
    Voxnak szántam az üzenetet.
    előzmény:
    kutyajo (72)
    2006-04-25  15:30
  30. 2006. Április 25. 15:3072.

    Kérlek, írd meg mikor volt a topic és mi volt a címe, engem is nagyon érdekelne.Vajon a drogosoknak van lelkiviláguk? Vagy az már nem érdekli őket, hogy a szüleik aggódnak értük és tehetetlenek velük kapcsolatban?

    Szerintem mindegy, milyen drog.

    Olvastam egy cikket, aminek az volt a címe:Amikor már csak a fű a fontos...

    Azt tapasztalom, ez tényleg így van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_124697
    Torolt_felhasznalo_124697
    2006. Április 23. 18:2971.

    Tudod, ha kicsit belegondolunk, hogy az utcákon mennyi szemét van, akkor rájöhetünk, nem kell ahhoz drogosnak lenni, hogy veszélyes hulladék-ot hagyjunk magunk mögött.

    Élő pl: Egyik nap egy kisfiú a játszótéren belenyúlt valamibe, ami a látásába került.

    előzmény:
    gemini2005 (70)
    2006-04-23  18:09
  32. 2006. Április 23. 18:0970.
    Nem olvastam vissza, bocs, nem is nagyon akarok belebonyolódni, mert eléggé sokrétű probléma ez is.
    Csak egy kósza gondolat jutott eszembe: most is ezzel az ingyentű osztogatással csak egy félmegoldásra jutott az okosoknak... Arra nem terjedt ki a figyelmük, hogy lesz ilyen jelenség -az elszórt tűk, amiket ugye pl. kórházon belül veszélyes hulladékként kezelnek... ők meg az utcán eldobálják (persze, mert már olyankor semmi épkézláb gondolatuk nem tud lenni - nem itélet, tényszerű megállapítás részemről csak).

    Kérdem én, ebben a keserves országban hány és hány ilyen szerencsétlen félmegoldással próbálkoztak már!
    Nőként nekem most hirtelen egy jutott az eszembe. Anno tizenéve amikor a Pápa itt járt, sok jó dolgot mondott és el is intézett, pl. az abortusztörvényt... Nem bonyolítom ezt a kérdést sem, mert a topiknak nem ez a témája, de ott is a tiltást azt sikerült elérni, de hogy lehetővé tennék a terhes kismamáknak, hogy ha akarja, szeretné akkor megtarthassa a babáját, és ne kelljen mészárszékbe vonulnia csak azért, mert éhendöglés határán billeg így is... - no szal az is egy rohadt félmegoldás volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  33. Torolt_felhasznalo_124697
    Torolt_felhasznalo_124697
    2006. Április 23. 18:0669.

    Szia

     

    Aki drogozik, lőjje halálra magát?!

    Ez lenne a megoldás??!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  34. 2006. Április 23. 18:0068.

    hey,hey,

    mik lennének a radikális és szélsőséges megoldások? a kötél általi halál??=irtsuk ki a zsidókat (cigányokat, melegeket stb...??)

    a drogfüggőség (amely egy genetikaliag meghatározott és környezet által "alakított", átvett...  BETEGSÉG) egészen más mint a hétvégi drogozás.

    az általatok kialakított vélemény szerint az akaratgyengék lesznek (rohadtszemétutolsófujjfujj) drogosok...nem hinném. aztgondolom az első kialakító tényező a függőségért felelős gén után az unalom.hiszen ha van dolgom a világban, fontosnak érzem magam akkor nem kell pótszer nem kell egy bizonyítás, hogy mindenütt jó de legjobb sehol. mert szerintem aki bármilyen tudatmódosítót használ az leginkább sehol nem akar lenni.. vagy bárhol csak nem abban amiben éppen van.

    én félve alakítanék ki mindent felülíró véleményt..mondhatni absolute kinyilatkoztatást ha valamiről csak innen onnan összeszedett infoim vannak.

    mi lenne a helyes? elzárni a függőket? milyen jogon?

     segíteni? Magyarország, ma erre még nem készült fel...de akkor mi? nem lehet nem észrevenni a problémát hiszen titeket is zavar persze nem úgy mintha egy jó pár éve drogozó tönkrement személyiségű emberrel élnétek.

    tehetnek róla?vagy sem? addig ameddig egy "normális" ember kidobja a vonat ablakból az üdítős üveget, vagy a más portája előtt hagyja a szemetét addig nem a tűt otthagyók az első számú közellenségek.az egész társadalom rothad.

     

     

     

    előzmény:
    Napocska77 (64)
    2006-04-23  17:28
  35. 2006. Április 23. 17:5367.

    hat szerintem hivhatjuk barhogy jelen allas szerint drognak minosul akar a speed is. en sem tartom egy szinten a heroinnal de a konnyu drogok koze sorolom.az meg hogy mivolt regen legalis az 1 dolog, senkisem gondolt arra hogy az emberkek nem termeszetes celokra fogjak hasznalni akar a morfeint..

    hat en itt most csak a gyerekkori dolgokat irtam, szerintem azer van igazsag alapja de persze szerintem is elso sorban ember fuggo hogy kifog hozza nyulni es ki nem.

    na de mind1 nekem nincs sajat tapasztalatom csak masokebol taplalkozom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304156 (63)
    2006-04-23  17:26
  36. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2006. Április 23. 17:4766.
    Nyivánvaló, hogy ezek az emberek is áldozatok. A társadalomé, önnön maguké, akárkié. De ha választani kell, akkor azt mondom: nem tudom tolarálni azt, hogy nekem kell szenvednem mások káros szenvedélyei miatt. Sokan megharagszanak rám, de így vagyok a dohányzással is: ne nekem kelljen felállni és kivonulni valahonnan, ha zavar a cigi, hanem annak, aki mások egészségét veszélyezteti a cselekedeteivel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (65)
    2006-04-23  17:41
  37. Torolt_felhasznalo_362171
    Torolt_felhasznalo_362171
    2006. Április 23. 17:4165.

    Sziasztok!

    Sokan hozzászóltatok a témához, igyekeztem végigolvasni a válaszaitokat.

    Meglepődtem egy kicsit, amikor azzal érveltetek:akkor használjanak közös tűt és kapjanak egymástól fertőzéseket?

    Két éves a kisfiam. A játszótéren (kisváros, nem Bp) a homokozó teli van macskaszarral.Ez is eléggé idegesítő, de ez a tű-ügy méginkább. Leszarom azt, hogy egy drogosnak b milyen fertőzése van akkor, ha az én kicsim is összesezdhet minden ilyen mocskot úgy, hogy egyszerűen belenyúl egy ilyen tűbe. Nem az lesz az első, hogy a drogost sajnáljam, amiért összesezd minden kórságot, hanem a fiam, aki gyermekként és véletlenül lehet áldozata az ilyesminek. Ez egy szenvedély, egy káros dolog. Erre gondolva azt hiszem, hogy igenis azoknak van igazuk, akik az ilyen esetek áldozataként kell elszenvedjenek akár egy fertőzést, akár magát azt a tényt, hogy egy játszótéren, parkban már lassan  csak a gyereknek nincs helye. Mert ugye ott a sok szegény kutya, a drogosok, az esti-éjjeli randalírozók, nehogy kiszorítsuk már őket mindenhonnan...

    Tavaly számtalanszor mentem félig sírva haza a gyerekkel, mert macska-meg kutyaszarba nyúlt a homokozóban. Engem igenis megvisel az ilyesmi, az, hogy sehol sem érezhetem azt, hogy biztonságban van a gyerekem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2006. Április 23. 17:2864.

    csak is radikális szélsősőges dolgokkal lehet a kábszertől megvédeni a gyerekeket. mert ezek a mocskok nekik árulyák a drogot hogy ők is szivhassanak 1 csíkot vagy be lőhessék magukat.

    ezzel a mondattal én is egyetértek! ebben a doldogban (sem) jó  a liberalizmus. a terjesztőket nagyon keményen megbüntetni és a fogyasztókat pedig kényszergyógykezelésre küldeni!!!ha nem vállajlaj, akkor Őket is megbüntetném! a szabadság csak addog terjedhet, amíg azzal másnak kárt nem okozok, márpedig a drogfogyasztás óriási nagy kárt okoz a társadalomnak: bűnözés, rengeteg fertőzés és az eldobott tűk!

    előzmény:
    1.bendeguz (54)
    2006-04-23  16:10
  39. Torolt_felhasznalo_304156
    Torolt_felhasznalo_304156
    2006. Április 23. 17:2663.

    A speed es baratai nem drogok ,kikell hogy abranditsalak..Azok csal drogocskak.Jatekszerek...

     

    Amit leirtal az nagyjabol igaz amugy.DE!

    Az hogy ki hasznal drogot,az semmitöl se függ.Ezeket a hülye altalanositasokat nem lehet komolyan venni.Ezek statisztikak,amik a tisztelt szervek lelki nyugalmat megtartjak,de sajnos nem igazak.

    Nekem van ismerösöm aki ügyved,szinesz,elsportolo es drogozik.Nem,nem füvezik,hanem kokaint hasznal.

    A drog kb. innen kezdödik...

    Vagy ha a speedet is ide soroljuk,akkor lassuk be,hogy kb.94 ig sok sok ezer olyan drogos elt magyarorszagon akik nem is tudtak rola,hogy azok..Miröl beszelek?

    Arrol,hogy amig az amfetaminra ra nem huztak,hogy disco drog,addig amphetamin -aktedron neven recept NELKÜL lehetett mint fogyasztoszert kapni minden patikaban...

    Vagy annak idejen az USA ban ugye bevolt tiltva az alkohol.Az is drognak szamitott...

    Legyünk mar öszintek es lassuk be mi a különbseg a "legalis" es illegalis drogok között:

    Az hogy az elöbbieket receptre is lehet kapni...Magyarul megvannak adoztatva!!!!!!

    Mert ha összehasonlitunk olyan tablazatokat,hogy pl. hany illegalis drog fogyaszto el magyarorszagon es hany alkoholista,es milyen a halalozasi aranyuk akkor nincs miröl beszelnünk...

    Egyszerü szemfenyvesztes az egesz.Amit a pias,cigis,gyogyszeren elö alszent emberek szivesen elis hisznek..

    Pedig sajnos az igazsag az,hogy ök se jobbak "drogos"tarsaiknal,csak az allamilag engedelyezett drogokat fogyasszak...

     

    Orwelltöl szabadon:vannak az egyenlöek es az egyenlöbbek... 

    előzmény:
    stev3ns (61)
    2006-04-23  17:15
  40. 2006. Április 23. 17:2062.

    Ha megmondod, melyik topicban írtál róla, az teljesen jó, köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304156 (60)
    2006-04-23  17:12
  41. 2006. Április 23. 17:1561.

    eloszor is nezzuk meg a drogosok nagy reszet. 90% vagy iszonyat korulmenyek kozott elt, csaladjuk nem volt, egyedul voltak, csak a haverjaikra szamithattak, semmi boldogsag az eletukbe es teljes kilatastalansag az eletuk, masik pedig az ujgazdag felallas, elkenyeztetett gyerek, penz dogivel, csalad leszarja a gyereket, kivan dobva az eletbe 1halom penzel neveles nelkul, a 3. meg pocsek csaladi hatter a gyereket sok trauma eri stb. es nem birta feldolgozni, lelkileg gyengebb az atlagnal. ezeken kivul biztos van meg szamos ok de szerintem a tobbsegre ez jellemzo.

    persze sokan csak annyit latnak az egeszbol hogy fuj ott lovi magat rohadt drogos meg mernem dobja ki azta rohadt tut a kukaba! hat erre a valasz hogy kissebb gondja is nagyobb annal. meg ugye amit mar irtak, baromira nincs az maganal olyankor.

    az hogy miert kapnak steril tuket a drogosok? miert nem mas modot alkalmaznak? hat azert mer erre a problemara senkisem talalt meg megoldast! egyelore azt probaljak elerni hogy ne dogoljenek meg azer mert fertozott a tu..

    az meg hogy ha szigoritanak a drogozasra vonatkozo torvenyeket, jobban tiltanak? hat annak a hatasa egy nagy 0 lenne.

    szerintem drogosok voltak, vannak es lesznek is. azt pedig jobb leszogezni hogy sok szulo abba belese gondol a sajat gyereke is  titokban drogos.. mar pedig a sok pelda es eddigi ismeretsegembol az derul ki hogy bizony a leg tokeletesebb gyermek is mar el vele.. persze nem kemeny drogora kell gondolni hanem a disco fele (speed,spuri,felni,fu,extasi stb.). en ugy vagyok vele hogy a haverjaim 70-80%a el a droggal.. eltekintek tole mert kulomben alig maradna valaki korulottem.

    tudom ez egy kicsit lesujto de eza 21.szazad

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  42. Torolt_felhasznalo_304156
    Torolt_felhasznalo_304156
    2006. Április 23. 17:1260.

    Nem voltal tapintatlan,mert ez nem az a tema amiröl nem illik beszelni,vagy kerdezni.

    Csak mar nem tul sok jelentöseget szanok a dolognak.

    De ha valami erdekel kerdezz nyugodtan.

    előzmény:
    zakuszka (57)
    2006-04-23  16:19
  43. 2006. Április 23. 16:2959.
    Most majdnem én is általánosítottam egy méreteset, de a bennem rejtező sosem létezett úrinő még idejében közbelépett. 
    előzmény:
    1.bendeguz (54)
    2006-04-23  16:10
  44. Torolt_felhasznalo_591847
    Torolt_felhasznalo_591847
    2006. Április 23. 16:2858.
    Hát én sem tudom a drogosokat annyira sajnálni... Mert amikor először-másodszor kipróbálták, nem voltak függők, tehát minek csinálták? És, igenis felháborító, hogy másokat veszélyeztetnek a szétdobált cucokkal. Persze, ők is emberek, de akkor viselkedjenek is úgy. Nem tűt kéne osztogatni, hanem segíteni leszokni róla. Az, meg, hogy szegény gyereket beleviszik a discoban, valahol a szülő hibája is. Miért kell 14 éves gyerekeket leengedni? Engem nem nagyon engedtek 17-18 éves koromig, ami akkor felháborított, de utólag igazuk volt.... És én is megcsináltam a magam dolgait, de soha nem jutott eszembe semmit, még tablettát sem kipróbálni. Talán, mert így neveltek, vagy mert akkor engedtek szórakozni, mikor fel tudtam már fogni, hogy mi az, ami még "poén", és mi az, amit inkább kihagynék...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  45. 2006. Április 23. 16:1957.
    Köszönöm. Nem piszkálni akartalak (na jó, egy kicsit), csak a "volt már egyszer egy ilyen topic, ott leírtam" olyan furcsa volt, és nem túl konkrét, de megértem, ha nincs kedved megint leírni. Ha tapintatlan voltam, ne haragudj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304156 (52)
    2006-04-23  15:58
  46. Torolt_felhasznalo_518339
    Torolt_felhasznalo_518339
    2006. Április 23. 16:1356.
    Nem hiszem hogy csak a gyerekeket kéne állandóan félteni!! Vannak szülei nem?? Engem egyszer megtámadott egy rohadék, szét volt csúszva, de ahoz volt elég ereje h elkapja a karomat! Ugy hogy szerintem itt mindenkit kéne félteni, nem csak a "gyerekeket"!!!! Félreértés ne essék, nem vagyok gyerek ellenes, sőt!!! Csak rájuk van ki vigyázzon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  47. Torolt_felhasznalo_518339
    Torolt_felhasznalo_518339
    2006. Április 23. 16:1055.

    Teljesen egyet értek Veled!!!! Mást most nem fűnék hozzá, mert csak felhúzom magam az ilyen s sztoikon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  48. 2006. Április 23. 16:1054.

    Az összes rohadék szemét drogost bekellene gyüjteni és 1 munka táborban halálra dolgoztatni.

    nem sajnálni hanem kiirtani kellene ezeket.

    Miért nem a drogterjesztök gyogykezeltetik  őket ??? azért mert ennyit már nem érnek, pedig nekik hordják a pénzüket és a mi pénzünkün gyogyitják őket amikor sujjos betegek gyogyszereire nincs pénz ?? ez igy normális ???

    csak is radikális szélsősőges dolgokkal lehet a kábszertől megvédeni a gyerekeket. mert ezek a mocskok nekik árulyák a drogot hogy ők is szivhassanak 1 csíkot vagy be lőhessék magukat.

    ezek mind paraziták nem érdemelnek sem szánalmat sem segitséget. csak 1 et 1 golobist a fejükbe.!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688666 (1)
    2006-04-23  13:12
  49. Torolt_felhasznalo_304156
    Torolt_felhasznalo_304156
    2006. Április 23. 15:5953.
    amig nekünk NEM art
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_304156 (52)
    2006-04-23  15:58
  50. Torolt_felhasznalo_304156
    Torolt_felhasznalo_304156
    2006. Április 23. 15:5852.

    Nem rolam szol a topic.

    Rengetegen leszoknak,de ez se fontos.

    A lenyeg a tolerancia,ami szerintem addig megillet barkit,amig nekünk art.Igazabol csak ezert irtam ide be,nem azert,hogy az en sztorimat elmeseljem.

    Nem tul szep idöszak volt,nem tul egyszerü idöszak volt,ezert nem akarom senki vasarnapjat elrontani... 

     

    A lenyeg tömören,hogy amikor egy rossz cuccot tul szurtam majdnem belehaltam a mutatvanyba.Akkor elgondolkoztam...

    Es nem azt az utat folytattam.

    Ha most utana szamolok,kb 8-10 embert ismertem a környezetemben,akik vegül valamilyen uton belehaltak ebbe a hülyesegbe.

    Öszinten, a reszletekbe nem szivesen megyek bele.

     

     

    előzmény:
    zakuszka (51)
    2006-04-23  15:52

Címlap

top