Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Drogosok!!!!

Torolt_felhasznalo_688666
Torolt_felhasznalo_688666
Létrehozva: 2006. Április 23. 13:12
Gondolom elindítom ezt a topicot, de félek, hogy lesznek olyanok , akik megint anyázni fognak. Ez van!
Szóval a következő dolgon húztam fel magam tegnap: Nem messze lakom a Nyírő korháztól, ha jól tudom, ott van egy drogközpont, ahol lehet ingyen tűt kérni. Ez még idáig "rendben " is van, de a környéket kezdik elárasztani az elszórt injekciók. Pár napja egy férfi dülöngélt az utcán, kezében a cucc. Már messziről mindenki elkerülte. Pénteken, mikor az a hatalmas vihar volt, egy pár üldögélt az esőben a koli kertjében,(nem kollégisták voltak!!!) látszott, hogy már teljesen eláztak az esőben. Csak annyit láttam messziről, hogy a férfi ütögeti az alkarját. Hirtelen mindjárt az jutott eszembe, hogy ott lövik magukat, aztán elgondolkoztam, hogy talán nem kéne ennyire előítéletesnek lenni. Én naív. Mikor jöttem vissza, odamentem a padhoz, megnézni, hogy mi is történt. Hát nem ott volt a földön a két fecskendő, tűvel, mindennel együtt???! Olyan ideges lettem, hogy sikítani tudtam volna!!!! A rohadt szemetek ott lőtték be magukat, aztán otthagytak mindent, ahol napközben gyerekek játszanak. Az egészségügy romokban a pénzhiány miatt, de a görényeknek osztogassunk ingyentűt. Tudom, ezzel betegségeket lehet megelőzni, de talán nem kéne drogozni. VAGY, végső megoldás: adjunk nekik grátiszadagot, aztán halálra lőhetik magukat!!! Hajrá LIBERALIZMUS!!!!!!!!
Várom a véleményeket!!!!! Mindenfélét!!!!!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 2. 21:15308.
    Szia! A kérdésedre én csak azt a választ tudnám adni, hogy reménykedj abban, hogy a te gyereked normalis és az is marad Szerintem nem tul  jó ha a gyerekek az iskolában felvilágositó programm keretében hallanak a drogokról mert lehet annál kiváncsiabbak lesznek rá,Akioben van hajlam, vagy olyanok a génjei biztos ki fogja próbálni. Egyébként  Houstonnak  mondanám hogy én ismerek olyan srácot aki használ heroint de legfweljebb hetente rendesen dolgozik, elélg  értelmes gyerek bár nem rendelkezik valami jó szülői háttérrel. Nálunk minden adott volt és az én fiamat is megkinálta egy cimbora, először rosszul volt tőle, de a jó cimborák megvgasztalták, hogy majd lesz sokkal jobb és bejött neki. Megjegyzem aki megkinálta az kipróbálta de nem kattant rá, azóta is vidáman és az én fiam meg halott már öt éve.Sokat gondolkodunk mit ronthattunk el gyerekkorában, biztos lett volna amit másképp kellett volna csinálni, talán nem kellett volna annyira hajtani a pénzt hogy neki mindene meglegyen hanem többet kellett volna foglalkozni, egyébként van egy teljesen  normalis  gondolkodásu másik gyerekem is szerencsémre és kétszeres nagymama vagyok. De ezt nem lehet elfelejteni, szörnyíü mikor a szülő temeti a gyerekét aki ilyen értelmetlen hallálal halt meg..
    előzmény:
    tricse (306)
    2006-09-02  16:50
  2. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. szeptember 2. 18:56307.

    amint latod paran beirtak mar ide akik a gyerekukkel ezen keresztul mentek. A szulo szerintem nem sokat tud tenni, mint mar tobben megirtak.

    Szerintem mint mar irtam is, a gyokerenel kellene kezdeni a vegtelenul szigoru birsagot. Mert azzal hogy a fiatalt elteszik a sitre, meg megbelyegzik.....azzal mar a drogozo nem is torodik, sot esetleg elkeseredeseben, mivel nem kap munkat sem, meg jobban belekeveredik, es a "megerto" baratai kozott meg melyebbre sullyed.

    Azokat kene felderiteni akik az adagot adjak....es nem a haverokra gondolok.. Hanem az orszagba behozokra. De biztos vagyok benne, lattam eleg filmet errol, azok annyira gazdagok, hogy a hatosaggal is joba vannak. Es nyomozo legyen a talpan akit nem lehet "lekenyerezni" ! (itt pl most USA-re gondolok) De biztos hogy Mo. is tudjak kik azok az orszagba behozzak!!!!

    Ezert ilyen remenytelennek tuno szerintem ez a drog haboru.

    Azok pedig mint itt olvastam elozoleg mar, hogy en CSAK  ezt csinalom, es tudok kontrolt tartani..........oriasi tevedesben vannak. Aki egyszer elkezdi......barmit......mar ember legyen a talpan ha nem lep "tovabb" vagy hogy leszokik!!!!

    Mellesleg szerintem a drogozokat egyaltalan nem erdekli hogy valaki megerti oket vagy nem!!!!! Ok a maguk vilagaban elnek! Senki es semmi az onmaguk kielegitesen kivul mas vilag nincs!

    előzmény:
    tricse (306)
    2006-09-02  16:50
  3. 2006. szeptember 2. 16:50306.
    őszintén sajnállak benneteket azért amin keresztülmentetek-----csak annyit szeretnék kérni,ha elmondanátok,hogy szerintetek mit kellene tenni nekünk szülőknek akik még csak aggódunk és féltjük gyerekeinket,hogy megakadályozhassuk a bajt köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_310025 (305)
    2006-09-02  15:10
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. szeptember 2. 15:10305.

    Kb 10 éve tudtuk meg hogy a finuk drogozik, sajnos nem velünk élt, hanem a barátnőjével ő tudta de nem merte nekünk elmondani. Mi csak azt láttuk, hogy csont sovány alig eszik, furcsa a viselkedése de igyekezett benünnket mindig elkerülni, ha rákérdeztünk akkor adott valamilyen választ amit próbáltunk elfogadni,. Álmunkban nem gondoltunk arra, hogy drog, heroin mondhatom lehet hogy ezért kinevetttek de talán azt sem tudtuk mi az hogy heroin. Aztán valaki csak megszánt bennünket és elmondta a férjemnek. Akkor kezdődöd el az igaza canossa járás. Még akkor hittünk benne hogy erről le lehet szokni, sokfelé vittük, megjártunk egy pár drogambulanciát, bvoltunk a Nyirőben,  a Pszychiatrián  fönt a sárga házban. Bárhova került mindig hozzátudott jutni a droghoz, mindig voltak dielerek akik látogatták az addiktológiai osztályokat, de ha nem akkor kiszökött valamely hogy beszerezzze. Ott bent pedig kiokositották egymást hogy mivel lehet helyettesiteni a heroint, pl, coderit, noxyron stab, de abból jó sok. Attól elkábultak, addig birták valahogy, aztán kezdődött előlről, ez egy ördögi kör nincs kiut belőle, sajnos az én fiam is 5 éve 33 évesen belehalt.Nem kivánom senkinek sem azt az öt évet amit átéltünk mellette. És hogy a tücseréről is szóljak egy pár szót,a drogost nem érdekli, hogy a tü steril e vagy sem, amkor ott a drog még rozsdás tüvel is képes magát belőni.Nekik nem érték az élet, nincs illata a virágnak, minden iránt közömbösek, elfásultak kiégettek, depressziósok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. szeptember 2. 07:56304.

    Igen ez így igaz és jó is lenne, csak annyi kis kapu van , hogy félő  ez sem segítene.

    Én nagyon liberálisan gondolkodó szülő vagyok sok mindent engedek amit mások nem , az is igaz sokat beszélgetek a gyerekeimmel olyanokat elmesélnek amit más gyerek otthon szóbasem hoz , a barátaik is szivesen jönnek hozzánk . Mégis úgy érzem nem ismerném fel ha drogozik , főleg az elején amikor nincsenek még nyílvánvaló tünetek.

    Igyekszem , de mi van ha nem elég:-(((

    előzmény:
    tricse (303)
    2006-09-01  23:28
  6. 2006. szeptember 1. 23:28303.
    sajna a személyes tapasztalaton alapuló beszámolók se érnek sokat

    vasszigor,ellenőrzés,megelőzés és a drogdielerek kiiktatása---ez kezdetnek megfelelne
    discorazzia során ha csak egyvalakinél drog van,bezáratni a kócerájt,engedélyét visszavonatni---akkor majd a discotulajdonosoknak is inkább az lenne az érdeke,hogy kerüljék a drogot és nem az hogy vonzerőnek használják
    és persze a szülői odafigyelés
    előzmény:
    ninuci (302)
    2006-09-01  20:46
  7. 2006. szeptember 1. 20:46302.

    Te tényleg azt hiszed a félelem vezeti a tizenéveseket a droghoz ? Lehet nem látom jól, de inkább a megfelelni akarás , egy közösséghez tartozás ahol elfogadják, ahova tartozhat és természetesen a kiváncsiság.

    Jó ötletnek tartom Libby felvetését , csak mi szülők lennénk az elsők akik védenénk csemetéiket egy rendőri akció után. Nagyon szeretném , ha a gyerekeim olyan előadásokat is végig hallgatnának ahol nem a " szakember " beszél a veszélyekről ( minden tiszteletem ővék ) ,mert egy tinit nem ez érinti meg , sokkal inkább a hasonlókorú és életkörülményű fiatalok, vagy nem fiatalok, de drogosok vagy kigyóyult drogosok " élmény" beszámolói. Anyáink anno  attól rettegtek , hogy esetleg elöbb lesznek nyagymamák mint szeretnének , a mi korosztályunk attól retteg , hogy épségben haza jön-e a gyereke egy disco vagy buli után. 

    előzmény:
    NORORIM (293)
    2006-08-31  09:06

Címlap

top