Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Couch-surfing

misstick
Létrehozva: 2007. október 9. 15:48

szaisztok, a velemenyetekre lennek kivancsi.

egyik topiktarsunk hivta fel a figyelmem egy közössegi oldalra. olyasmi elven müködik mint az iwiw, de a lenyege az, h emberek felajanljak egymasnak a ottalvas (couch) lehetöseget. persze mindez ingyen es szigoruan az aki-szeretne elve alapjan. tehat megmondod a levelezes, cset, fotok stb alapjan, hogy brian uj-zelandrol nalad tolthet-e 2 ejszakat. vagy mondjuk angelina sziciliarol, vagy szergej moszkvabol. lehet ottalvosat vagy nem ottalvosat, csak bulizni etc...

Ti belemennetek ilyenbe? ha valaki szimpi pl innen a noklapjarol mert tetszik a stilusa, a kepek alapjan aranyos, kedves stb, akkor mondanatok, h oh persze aludj nalam ha pesten (györben etc jarsz) ?

vagy mondjuk lenne bennetek elöitelet? pl mohamed marakeshböl nem, akarmilyen szimpi, meg ali isztambulbol szinten nem, de gianni romabol igen...

nekem nagyon bejött az ötlet, rögtön regeltem is es csak utana gondolkodtam el, hogy rögtön irtak 3an (mind fiu), hogy esetleg van-e benne riziko...

kivancsi vagyok mit gondoltok.  aki meg csinalt mar ilyet föleg welcome :-)

  1. 2007. október 9. 19:0051.

    Lehet ezen az oldalon csak nezelödni is? Vagy ha bejelentkezel akkor mar be is indul a dolog?

     

    előzmény:
    misstick (50)
    2007-10-09  18:51
  2. 2007. október 9. 19:0252.
    semmi nem kötelezö!!! ha nem akarsz akkor nem valaszolsz senkinek. nem KELL fogadni vagy menni csak ha akarsz. vagy olyan funkcio is van, h csak kavezas :-)
    előzmény:
    Winani (51)
    2007-10-09  19:00
  3. 2007. október 9. 19:1153.
    Tehat lehet csak fogadni is, jol ertem? Hotelban dolgozom es szinte mindenhol szinte ingyen megszallhatok, igy menni nem akarnek, de fogadnek szivesen masokat.
    előzmény:
    misstick (52)
    2007-10-09  19:02
  4. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 9. 19:2854.
    szerintem nem alairas, hanem az, hogy te gyonyoru vagy  
    előzmény:
    misstick (48)
    2007-10-09  18:33
  5. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 9. 19:3055.
    Ez egy bizalmon alapulo dolog. Ha valoban aggodsz, esetleg nem neked valo..... Vannak aolyan tagok akik megadtak a hitelkartyajuk szamat, ezeknek egy kis csukott lakat van a neve melett. Ok talan lekovethetoek. De en ilyen jellegu prblemarol meg nem hallottam.
    előzmény:
    Winani (49)
    2007-10-09  18:41
  6. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 9. 19:3356.
    Ha nem tudsz/akarsz fogadni embereket, es nem szeretnel masoknal lakini, akkor nem sok ertelme van a dologhoz csatlakozni, mert ez errol szol  
    előzmény:
    KGabi86 (47)
    2007-10-09  18:32
  7. 2007. október 9. 19:4957.
    Hmmm, ha tisztan csak arrol van szo hogy megsporoljatok a szallodai koltseget akkor nagyon szimpi a dolog !
    Nemreg lattam egy filmet, sot kettot is az egyikben L.A-bol es anglia egy eldugott csendes kis falujabol cserelt 2 hetre 2 csaj (gyakorlatilag nem is lattak egymast, csak a neten ertekeztek) a vegen meg eskuvo lett a dologbol
    Amasikban is ket ismeretlen adta at egymasnak a lakasta, illteve ok talalkoztak is aztan szinten happy end!!!
    na persze a gyakorlatban azert ez bonyolultabb !! Szerintem fontos lenne a masik leinformalhatosaga, legalabbis enelkul nem vagnek bele.
    előzmény:
    misstick (1)
    2007-10-09  15:48
  8. 2007. október 10. 14:4858.

      gondoltam h neked tetszeni fog :-))

     

    meg valaki?

    előzmény:
    recina (57)
    2007-10-09  19:49
  9. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 10. 16:0659.
    Ennel elmeletileg sokkal tobbrol szol. Tatalkozasokrol, arrool, hogy ne idegenkent (plane turistakent) erkezz egy uj varosba, vagy akarhova. Hogy legyen kire szamitanod. Hogy gyakorold a bizalmadat, mert az kell hozza rendesen  
    előzmény:
    recina (57)
    2007-10-09  19:49
  10. 2007. október 10. 16:4460.

    misstick, ha beregisztrálok, lakhatok nálad majd?? jövő nyáron....  

    amúgy a Holiday c. fimet én is láttam, és ha így menne, akkor rögtön regisztrálnék is. azért érdekel.... ha esetleg átküldöd a linket....

    előzmény:
    misstick (1)
    2007-10-09  15:48
  11. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 10. 16:5461.
    Szia, hat nem egeszen ugy megy, pl. ha hozzam jossz, akkor az en batyam nem Jude Law  . Egyebkent nem lakascsererol van szo, hanem masoknal (esetleg a foldon) alvasrol, es nem suksegszeruen kolcsonosen.
    előzmény:
    csilóka (60)
    2007-10-10  16:44
  12. 2007. október 10. 17:1062.

    igen, gondoltam hogy nem azt a villát kapom majd én is, mint Kate Winslet... de nyilván a földön is elaludnék, ha megéri... aztán ha végre megveszem télen-tavasszal a lakásom, akkor oda én is vendégül láthatok másokat

    de amúgy cserébe én nem is adnám, lássam előtte az embert meg ilyesmi, azért ahhoz nagyobb bizalom kell, hogy csak úgy övé legyen egy hétre mint a filmben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (61)
    2007-10-10  16:54
  13. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 10. 17:1763.
    Persze, erdemes azert par emailt valtani, meg elolvasgatni az illetorol a velemenyeket is.   Egyebkent ugy hivjak az oldalt mint ez a topicot, csak kotojel nelkul. es .com
    előzmény:
    csilóka (62)
    2007-10-10  17:10
  14. 2007. október 10. 18:2664.

    www.couchsurfing.com

    Te akkor is aludhatsz ha nem regelsz    

    előzmény:
    csilóka (60)
    2007-10-10  16:44
  15. 2007. október 10. 19:2665.

    na helloka, en is itt  

    lattam kuldtel meghivot, meg nem volt idom regelni, de amint lesz internetunk (   &nbsp rakattanok a temara.

    szerintem jo az 5let, nekem tetszik, bar a bizalom elengedhetetlen! amig nincs rossz elmenye az embernek,erdemes megprobalni.

    Anno amugy amikor a spanyol korutonkon voltunk, kb.10-15 kulonbozo embernel laktunk, szamomra mindenki vadidegen volt, de csak jo elmenyem van!! volt aki a lelket kitette ertunk, volt aki kevesbe, volt aki inkabb bulizni vitt minket, volt aki muzeumba...szuper volt mindegyik! Forditva meg nem volt sok tapasztalatom, en nem fogadtam senki vadidegent a lakasunkba, de azert alapvetoen jo emberismeronek tartom magam, bizom abba, hogy  levagnam par emailbol ha nagy gaz van az emberrel ..

    lehet kellene egy 5 kerdesbol allo tesztet osszeallitani  kinoztal gyerekkorodban macskat? hasznalsz Wc kefet? Loptal mar?.... stb.

    na megyek is,mert  lejar az idom (    ) remelem "manana", akarom mondani "avrio" mar "sigura" lesz internetem, es folytathatjuk...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_931092
    Torolt_felhasznalo_931092
    2007. október 10. 19:5466.

    Sziasztok!

    Érdekes lenne, ha ki tudnátok alakítani Mo-n ezt a couchsurfing-szubkultúrát.

    Mert szerintem az “igazi” lényege, hogy a házigazda révén megismerd a látogatott ország/város igazi arcát. Segít közlekedni, megtalálni az érdekességeket, mint pl. hol eheted a legjobb helyi ételeket, hol találsz sítlusodnak megfelelő szórakozóhelyet, hol vásárolhatsz olcsón stb. és mindemellett betekintést kaphatsz a helyi emberek szokásaiba, életébe, sztorikkal, anekdotákkal pakolhatod meg a hátizsákot. A férjem 2 éve szörfözik, inkább fogadunk, mint látogatunk, lakott már nálunk amerikai, brazil, izraeli, cseh, kanadai és még sorolhatnám. Nézzétek meg a profilját a www.couchsurfing.com-on: downtownman. A bizalomról az a véleményem, hogy egyrészt olyan valakit válasszatok, akiről már sok referenciát hagytak, másrészt, aki hosszú utazásra szánja el magát, nagyon hálás a szállásért, kizárt, hogy lopni jön. Egyetlen egyszer tűnt el egy körömlakkom)), fél órás anyázás után beugrott, hogy én nyomtam a barátnőm kezébe. Nos, a pasiknak tényleg vannak hátsó gondolataik, nem várhattok mást egyedülálló, kicsattanó ifjaktól. De nemi erőszak még nem történt, elutasítjátok és kész. Aki ilyen utazást vállal, annak keményebben fel kell kötni a gatyát a lelki és testi megrázkódtatások ellen.

    Visszatérve a hazai témához, ha sokat szeretnétek ugyanabban a városban szörfözni, chatelés helyett a dolog megérne egy baráti látogatást a házigazdánál és viszont. Egy-két bemelegítő  napot rá lehet szánni és mindenki nagyobb biztonságban érezné magát.

    A higiénia-mániákusoknak ajánlom, lazítsanak az elváráson, de ha meg akarják tudni a tutit, először nézzenek mélyen a házigazda wc-kagylójába. Ha az rendben van, nem lesz gond a zuhanyzóval és a konyhával sem. (Ezt az aranyszabályt egy angol ex-ápolónő barátnőmtől tanultam.) Ha erre jártok, nálam biztonságban lehettek, 5  perccel a vendég érkezése előtt fejezem be a csírátlanítást

    Remélem sikerült adnom egy kis bátorítást, elő a szörfökkel!

    Üdv, Renosz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. október 11. 09:0267.

    ne már.... volt aki nem lopott még? oké, én csak a kukoricaföldről csöveskukit, de megtettem (ergo, Jucushoz nem mehetek&nbsp. És dohányzom is, alkalomszerűen ugyan (bulik, meg az utcán, de pl otthon és az irodában sose), de azzal is kizárhattok. Pedig tudom magamról, hogy tökéletesen alkalmas vagyok . Viszont tutira veszem, hogy aki lopna, az se fogja beirni, nem? Ellenben pl engem érdekelne, hogy turkálna e az illető a cuccaimban. Bármi, előszedi a fotóalbumot a polcról, vagy a ruhák közt, amíg nem vagyok ott. Tudom, hogy hülyeség, de én ettől is tartanék, nem is attól hogy majd felkapja a tévét, és azzal megy a reptérre a végén   (a kisebb méretű értékeket nyilván el lehet addig vinni máshova, ha bizalmatlanok vagyunk)..

    Na megyek regisztrálok, és körülnézek!

    előzmény:
    jucus1979 (65)
    2007-10-10  19:26
  18. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 11. 11:3068.
    Na de az esetek 98%aban nem fordul elo, hogy a surfer egyedul legyen a laksodban, ez csak rajtad mulik!  
    előzmény:
    csilóka (67)
    2007-10-11  09:02
  19. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 11. 11:3769.
    Megneztem a ferjedet, nagyon helyesek vagytok! Ez igen! Egyebkent pl. Budapesten rengeteg szorfos van, legalabbis a csoport eleg aktiv, ha legkozelebb megyek, biztos elmegyek veluk a vega etterembe! Az en nevem ugyanaz mint itt, ha erre jartok (DK Anglia) keressetek meg!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931092 (66)
    2007-10-10  19:54
  20. Torolt_felhasznalo_931092
    Torolt_felhasznalo_931092
    2007. október 11. 15:3270.

    ez jólesett, köszi! egen, tudok a pesti szörfösökről, a csajszi szerette volna elkapni a (akkor még) pasimat egy éjszakára  nna, a hölgyeket sem kell félteni. megnéztem én is az oldalad, tegyél fel több képet, az mindig jobb benyomást kelt, nagyobb a bizalomgerjesztő hatása.  bár, bocsi, nem tudom mennyire akarsz szörfiparos lenni        

    csilóka, kérlek, ne légy már ilyen hyperpara, a szexfotóidat zárd el, a többit meg nézze meg, ha ettől érzi jól magát. én is loptam, csokit az ABC-ből, tinédzserkoromban, mert "jó poén" volt. persze, hogy mindenki kipróbálja, de ki is növi. a beteges emberek híre meg hamar elterjed a weboldalon.

    üdv

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (69)
    2007-10-11  11:37
  21. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 11. 15:4771.
    Hat eddig nem okozott problemat a keves kep, sot a masodikat csak most tettem fel  , amugy NAGYON nem szeretek valoban folismerheto kepeket foltenni a netre...... Lehet, hogy nem is banom, ha nem talalnak meg annyira sokan, es amikor hostot kerestem eddig mindig kaptam valaszokat. Na ha mar az "iparnal" tartunk, ismered a konkurrenciat? Ugy erzem eleg eros surlodas van a hospitalitynetwork es a CS kozott, de eddig meg senki nem tudott valaszt adni mi is a lenyegi kulonbseg? Valaki azt mondta talan a HN "komolyabb" kevesebb mennyunk oszt dugjunk tagja van  . Nem mintha eddig lett volna problemam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931092 (70)
    2007-10-11  15:32
  22. Torolt_felhasznalo_931092
    Torolt_felhasznalo_931092
    2007. október 11. 18:0772.

    a HN-ről nem sokat tudok, de nekem is az az érzésem, hogy kicsit konzervatívabb, vannak idősebb tagjai is. nemrég kv-ztunk egy HN-es házaspárral, akik 70 évesek voltak. amikor még csak email-eztünk a Kedvessel és először láttam a profilját, majd hanyattestem, hogy milyen "úri" közönség lakozik a CS-en. szabados divatemberek, feltörekvők, elitsport-megszállottak, menő állással, magas végzettséggel. úgy tűnik, mintha kizárólag egy réteg társasága lenne, szigorúan 25-40 között. inkább az "odautazom üzleti ügyben és kicsit ismerkednék (öhöm, dugnék)" típus, nem a tipikus hátizsákos. lehidaltam, amikor két CS barátnője azt írta a referenciában, hogy milyen jól kijönnek, még a 70-es évekbeli porcelánkészletük is egyforma, boááá. jó nagy sznobok, na. hát ez volt az első benyomásom, biztos, hogy ez osztja meg a két tábort. de mióta magam is belekeveredtem, nagyrészt pozitív tapasztalataim vannak. több backpacker-ünk volt, élmény volt velük beszélgetni. az olasz csillagásztól és az izraeli hittudóstól sokat tanultam, nagyon kedves emberek voltak. ami biztos: amerikaiak kerüljenek! annyira nem értik, hogy mi folyik az USA-n kívül és ők annyira tökéletesek, hogy szintén boááá. amúgy is antiszoc vagyok, de velük végképp nem tudok kommunikálni.

    nálad sokan jelentkeznek szállásért? mi alapján mondasz igent?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394653 (71)
    2007-10-11  15:47
  23. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 11. 18:1973.

    Akkor par ev mulva majd atjelentkezem a HN-re  . Gondolom az alapitok tarsasaga miatt, lattam, csupa IT csodagyerek  

    Nekem az van bejelolve, hogy kv vagy drink, mert egy nagy hazban lakunk, es az en szobam kicsi, viszont a barat- es lakotarsnomnek akinek velem egy emeleten van a szobaja, (es en vittem a rosszba, vagyis a CS-be   ) van egy potagya, igy az o profilja nyitott. De altalaban egyutt dontunk. Igen, eleg sok megkereses erkezik, bar itt Brightonban nagyon jo hostok vannak, ugyhogy jol megoszlik a nyomas, raadasul eleg szezonalis, mostnaban eleg nagy csond van. De mi hostok is szoktunk talalkozni eleg gyakran! Nagyon erdekes emberkek jottek eddig is, valamiert tobbsegeben nemetek, amerikaiakhoz meg nem volt szerencsem, csak host-kent (Kecskemeten!!!!) a parom viszont kanadai, ugyhogy en nem banom oket ANNYIRA  , bar O sem szereti oket  . Eddig a legjobb fej egy nemet eletmuvesz volt akinel Kolozsvaron szorfoltunk, szuper jo fej!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931092 (72)
    2007-10-11  18:07
  24. Torolt_felhasznalo_394653
    Torolt_felhasznalo_394653
    2007. október 11. 18:2374.
    Ja, hogy mi alapjan dontunk..... szoval mi nem vagyunk nagyon bulizosak (ez egy hivatalos bulivaros   ) igy ugy probaljuk oket valogatni, hogy ne party-animal jelleguek legyenek  . Aztan volt egy srac aki akkor irt amikor mar itt volt, nem volt szivunk hagyni, hogy az utcan aludjon, de O eleg nehez esetnek is bizonyult. Most varunk egy ausztral fiut, aztan utana rogton en megyek Genovaba, mar nagyon varom, szallas mar lebeszelve!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_931092 (72)
    2007-10-11  18:07

Címlap

top