Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Teknős a házikedvenc

hocsim
Létrehozva: 2006. augusztus 16. 23:36
Sziasztok!Látom,több topic is a házikedvencekről szól.Nekem egy Klementina nevezetű háziszörnyem van,aki civilben ékszerteknős...Amúgy egy elkényeztetett zsarnok...De imádom nagyon.Gondoltam,ha vannak itt,akik szintén arra adták a fejüket,hogy valamilyen teknőst vásároltak maguknak,vagy a gyereknek,és vannak kérdések,érdekes történetek,stb a tarsolyukban,írjanak!Korábban a www.haziallat.hu című weboldalon volt ilyen fórum,ahol egész jól el lehetett beszélgetni a teknősök gazdijaival.Nem ragozom tovább,ha van kedvetek,írjatok!  
  1. Torolt_felhasznalo_906355
    Torolt_felhasznalo_906355
    2006. augusztus 19. 10:0726.
    Sziasztok! Jó hogy rátaláltam erre a topikra. Nekünk egy talált teknősünk van, kb.13 cm-es. Jelenleg a kerti tóban él, a halakkal. Halkaját, szúnyoglárvát eszik, és amig volt, élő ebihalat. Gyakran kimászik, napozik. Úgy tervezzük, hogy télre bevisszük a halakkal együtt egy nagy akváriumba. Vannak már tervek, hogyan lehetne megoldani, hogy külön száraz helye is legyen.  Még neve sincs, a gyerekek és mindenki más nevet akar. Egyszer elindult világot látni, ki az utcára, de a hasára írtuk alkoholos filccel az utcát és házszámot, így a járókelők visszahozták. Néha újra írjuk, ha a felirat lekopik. Ez az első teknősünk.
    előzmény:
    hocsim (25)
    2006-08-19  08:11
  2. 2006. augusztus 19. 08:1125.

    Sziasztok!!

    Fido!Nekem mindenki azt mondta eddig,hogy ilyen ritka hülye név hogy juthatott eszembe szegény teknimnek.Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen.Amúgy érdekes volt a névválasztás.Korábban Tadeus nevezetű teknősöm volt,akit amint megláttam,tudtam,hogy ő egy Tadeus... Klementina nem "súgott" semmilyen nevet.Valahogy pot a Foxi Maxi dala mászott a fülembe valahonnan (gondolom,a TVből) és mentem be a szobába "Óh,te drága Klementina" nótával az ajkaimon.Akkor ránézem a teknősömre (kb.fél napja ismertük egymást) és rájöttem,hogy ő egy Klementina. A rokonság nem hajlandó így nevezni,csak testvérem néha...

    Látom,többen írjátok,hogy párban élnek a teknőseitek.Sajnos mi Klementinával elszúrtuk a dolgot.Még egyetemista voltam,amikor kaptam,a kollégiumba nem akartam elvinni,lévén,hogy szerintem 1-2 buli után akár még sörben és pálinkában is fürdött volna.Így apukámra maradt a teki gondozása.Mindig halogattam,hogy vegyek neki egy kis barátot,addig,míg Kelmentina egy elkényeztetett viziszörny lett (ma 6-kor ébresztett,ezért az indulat).Nem tűrne meg mát teknőst,aki alig nagyobb,mint az ő feje.Szóval azt hiszem,arról már lecsúsztunk,hogy Klementinának barátja legyen,mivel mindenre,ami a terráriumban van képes ráharapni.Azt tervezem,hogy mindneképpen kell vennem neki egy nagyobb lakosztályt,így a jelenlegibe beköltöztetnék 2 apróságot...

    Jelenleg is van vízszűrőnk,de nem valami komoly eszköz,valószínű,hogy nagyobb mennyiséggel nem tudna elbánni.Gondolom,vízforgatós a legtöbb,majd megnézem.Azért köszi,ilef!!!

    Még egy kérdés!!!Nálatok a sziget milyen formában található???Mert nálunk egy nagyobb és két,hozzá képest kicsi kő,amiket mindig úgy rendezünk,hogy Klementina fel tudjon kapaszkodin rájuk.Ő persze, ha nem tetszik neki,átrendezi.Mint ma reggel 6-kor .Ha nagyobb lesz a terráriuma,akkor viszont szeretnék neki valami komolyabb napozót kialakítani,mert a köveket "kinőtte" + az említett oknál fogva is jó lenne,ha pl egy stabil napozója lenne,amit nem lehet tologatni.Többször hallottam már,hogy ötletesen meg lehet csinálni ezeket a doglokat.Ha valakinek van ilyen otthon elkészíthető napozóra ötlete,írjon!!!

     

    Kellemes napot mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_288824
    Torolt_felhasznalo_288824
    2006. augusztus 18. 19:1424.
    Van nálunk az OBI-ban egy szép nagyra nőtt példány, az van odaírva, hogy Klementin, egy kedves vevő ajándéka.  
    előzmény:
    hocsim (1)
    2006-08-16  23:36
  4. Torolt_felhasznalo_288824
    Torolt_felhasznalo_288824
    2006. augusztus 18. 18:4023.

    Sziasztok!

    Két pirosfülű ékszerteknősünk van, a fiamé lenne, de én gondozom őket. Már több, mint tíz éve....

    Tündi-bündik, Frici és Döme. Lehet velük kicsit kommunikálni. Ha megijednek teleszívják levegővel magukat és "döffennek" egyet.

    Amikor éhesek, kikapálóznak a világból, annyira kérik. Ha pihennek, felmásznak a napozóra, és békés egyetértésben pihiznek, néha egymáson. :-) Az egyik a kő, a másik a napozó teki.

    Egyetértek persze,hogy csak szárított étellel nem lehet etetni őket,mert akkor előb-utóbb betegek lesznek

    ...sajnos az enyémek ezen élnek....

    Még nem voltak betegek.

    előzmény:
    hocsim (20)
    2006-08-18  12:59
  5. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 18. 17:4122.

    Szia hocsim! Ezért is örültem meg a honlapnak, mert sokszor tényleg annyi kérdésem lenne. A szűrőről csak annyit tudnék mondani, hogy az állatkereskedésben biztos tudnak segíteni, de azt mindenképp mond meg nekik, hogy teknőshöz kell, mert van külön a számukra, ami nem olyan sűrű, mint pl. a halaknak való, hisz az nagyon könnyen eltömődne a tekik levedlett bőrétől.

    A másik kérdésben nem tudok segíteni, én soha nem használtam.

     

    előzmény:
    hocsim (20)
    2006-08-18  12:59
  6. 2006. augusztus 18. 13:0021.

    hünapokon=hónapokon,bocsi az elírásért

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. augusztus 18. 12:5920.

    Sziasztok!Ilef,szerintem pont ez a jó a topicban,hogy mindig tudunk egymásnak újat mondani,függetlenül attól,hogy mióta vannak meg a tekik.

    Manoka01,én elég sok szárított kaját adok nekik,illetve elég sokszor.De rendszeresen kap zöldséget,gyümölcsöt.Kap gyakran sárgarépát,amitől nagyon aranyos,olyan a szája,mintha kirúzsozta volna.Ez az A-vitamin miatt lehet fontos.Az állatkereskedésekben kapható növényt is szokott kapni,illetve almát,banánt.Ezen kívül hetente többször kap fagyasztott halat,csirke-vagy sertéshúst.Eddig nem tapasztaltam nála gondokat,remélem,nem teszek neki rosszat.2 éve ilyen az étrendje.Egyetértek persze,hogy csak szárított étellel nem lehet etetni őket,mert akkor előb-utóbb betegek lesznek.

    Kérdésem lenne.Egy kb.100 literes terráriumot szeretnék venni,de nem tudom,milyen rendszerű víztisztító kellene hozzá.Mert azt a 100 lityi vizet nyílván nem öntögeti az ember hetente.Bocsi a hülye kérdésért,de tényleg szeretném tudni,hogy ekkora vízmennyiséget milyen rendszerrel érdemes tisztítani!!

    Ja!Még egy kérdés!Használjátok az ún.antiklórt???Én hallottam jót is és rosszat is.Néha használom,de hosszútávon még nem alkaklmaztam.Van valaki,aki hünapokon,esetleg éveken át tett a teki vízébe???

    Válaszaitokat köszönöm!!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 18. 09:4219.

    Sziasztok!

    Köszi a válaszokat manoka01 és hocsim! Biztos lesz még kérdésem, igaz már elég rég megvannak de sose árt az újabb info. Elviekben tudom a teleltetés módját, csak jó lenne vki, aki már a gyakorlatban is csinálta és van tapasztalata. Egyenlőre nekem se aktuális, mert ahol most lakom nincs hűvös hely télen sem.  

    előzmény:
    manoka01 (18)
    2006-08-18  08:57
  9. 2006. augusztus 18. 08:5718.

    a fehéres gyöngyházfényű foltok lehetnek régi, le nem esett, "betokolódott" páncéllemezkék is, amik már ugyan leváltak, de nem tudnak lepottyanni még. Mi a pirosfülűeket rendszeresen körömkeféztük, hogy ezek le tudjanak jönni, meg olyan bújót alakítottunk ki, amihez hozzá tudtak jól dörgölőzni.

    Teletetni mi se teleltettük őket, de a neten utána tudsz nézni, hogy hogy is kéne, mi a jó nekik, nekünk nem volt helyünk hozzá.

    Az új, vagy most kedvet kapó tekiseknek annyi észrevétel még, hogy a páncél formája nagyban attól is függhet, hogy milyen arányú terráriumban lakik a békuci. Ha hosszúkásabb, elnyújott alakú, akkor a páncél is inkább ilyesmi lesz, ha arányosabb, akkor kerekebb. Ezt lehet hogy sokan cáfolják, de eddig már 9 békát felneveltünk. Volt amelyik 12-15 évig velünk élt.

    És ahogy ilef is mondta, friss vagy fagyasztott hal. Ez az egyik legfontosabb táplálék. De a tücsök és a csiga is nagyon fontos kiegészítő, mert nem szeretik az egyhangúságot. A szárított granulátumokkal pedig csínján bánjatok, mert a kis mohó jószágok képesek kunyerálni még, és csak felpuffadnak tőle, beteg lesz a gyomruk. Én inkább csak néhány szemet adok kiegészítésként ezekből.

    Az ékszertekéknél pedig az evés utáni napozás nagyon fontos, télen pedig a jó vízhőmérséklet, mert ha nem tudnak átmelegedni, kimenni és süttetni magukat, akkor az emésztésük lelassul és szintén rossz lesz a közérzetük.

    Ha vkinek segítség kell, vagy kérdése van, írjatok nyugodtan privit. További szép napot Nektek: M.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (16)
    2006-08-17  17:54
  10. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 17. 18:2717.
    Azt én is hangsúlyozni szeretném minden új teknős gazdi számára, hogy nagyon fontos nekik a hal, de persze nem a szárított, hanem fagyasztott vagy élő!!! főleg kiskorukban!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 17. 17:5416.

    Igen, azért szeretném teleltetni őket majd egyszer,mert a fiú már most is nagyon udvarol a lánynak, bár a lány még nagyon nem hagyja magát. Meg mostanában a lány olyan, mintha meg akarná harapni a másikat, és ettől elég rendesen is fél a fiú. Inkább kihúzódik a partra és ott van egész nap, de egyébként teljesen jól van, eszik meg jó a hangulata. Esetleg annyi vele a probléma, hogy a hátpáncélján fehéres gyöngyház színű foltok vannak, a lánynak meg egyáltakán nem, neki nagyon szép a páncélja. 

    előzmény:
    hocsim (15)
    2006-08-17  17:42
  12. 2006. augusztus 17. 17:4215.

    Szia ilef !

    Én soha nem teleltetem Klementinát.Úgy hallottam,csak akkor kell,illetve érdemes,ha az ember szaporítani akarja.Én télen ha tehetem,nyáriasítom a környezetét,ami leginkább annyiból áll,hogy kap egy csomó mesterséges fényt,ami a vízét is melegíti és neki is jót tesz a szürke nappalokon.Ennél többet nem szoktam tenni,eddig tökéletesen bevállt,mert nagyon egészséges. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472360 (14)
    2006-08-17  17:32
  13. Torolt_felhasznalo_472360
    Torolt_felhasznalo_472360
    2006. augusztus 17. 17:3214.

    Sziasztok!

    Nekem is van két vörösfülű ékszerteknősöm. Egy lány és egy fiú, 5 ill. 4 évesek. Nekem nem nőttek meg olyan nagyra, bár sajnos elég kis helyen voltak, és kb. 1 éve kerültek nagyobb akváriumba. a lánynak kb.10cm a páncélja a fiúnak kb.8cm. Ők is zabálnának egyfolytában. Nagyon aranyosak, imádom őket, bár nekem nem nyújtják ki a nyakukat, hogy megsimogassam és mászkálni se szeretnek annyira, főleg a fiú nem, bár most hogy nyáron az erkélyre rakom őket, egészen belendültek, csak kicsit körülményes a lyukakat betömni, hogy ne essenek le a 12.ről. Annyit kérdeznék, hogy szoktátok teleltetni őket, ha igen, akkor hogyan?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. augusztus 17. 14:2613.
    Koszi az infot, utanna fogok jarni.   
    előzmény:
    manoka01 (8)
    2006-08-17  09:22
  15. 2006. augusztus 17. 14:2512.
    Lehet, hogy nem pontos a nevuk, apro pici bekak, es piros a labujjaik vege, az a tapado korongos resz.  Edesek....   de egeszen pontos infokert nekem is utanna kell jarnom.
    előzmény:
    málnafa31 (7)
    2006-08-17  09:12
  16. 2006. augusztus 17. 12:2911.

    nálunk nincs probléma a vitaminhiánnyal és ugyi fajtából adódóan a páncélpuhulással se, de ennek ellenére vettem neki egy vitaminport amibe a halakat, tücsköt csigát be szoktam forgatni néhány perccel az etetés előtt Sera vagy Tetra ez a por.

     

                                                                                                                                                                                                 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. augusztus 17. 10:5810.

    Sziasztok!!!A békákról semmit nem tudok,soha nem tartottam ilyen kis jószágot.Kutya,macska,teknős,az megyDe  látom,vannak,akik tudnak tanácsot adni,szily73!!!!Amúgy szeritnem a neten is vannak olyan oldalak,amelyek pl.a levelibékákról szólnak.A www.haziallat.hu-n néd meg,hátha.Amikor én kaptam a teknőst (addig görögtekim volt),akkor a google-ba írtam be és kiköpött egy csomó tekis oldalt.Gondolom,ez  békával is működik.

    Örülök,hogy már ennyien írtatok!!!A teknőseitek cukik lehetnek a leírtak alapján...

    Klementinának sajna kezd kicsi lenni a hely.Amúgy ő is sárgafülű.VAlóban,amikor kaptam nagyon pici volt,kb,mint egy 100ft-ot (barátnőm szokta így nevezni,úszó 100Ft-os).aztán elkezdett enni és nőni.Gyakran raktuk ki a szárazra,hogy mászkáljon.Amíg olyan kicsi volt,körberaktuk a fotelágy párnáival,de nagyon hamar leküzdötte az akadályt.Most már szinte sehová nem fér be akkora.Minden teknősgazdi azt mondta nekem,hogy majd 1,5 éves korára az én kis hiperkatív kedvencem lenyugszik.Ehhez képest amikor kirakom a vízből szabályosan szalad,a haspáncélja meg kopog a padlón.Már attól félek néha,hogy az alattunk lévő lakók feljönnek szólni.Klementina mindenre felmászik...Figyel minket,ha a bejárati ajtó nyílik,pláne,ha valami zacskó is csörög a kezükben,őrült pacsálásba kezd.Ha éjjel felébredünk,ő érzékeli és megint pacsálással jelzi,hogy éhes/foglalkozzunk vele.Jó,általában éhes.

     

    CS.emo,nem tudom,a lakás melyik pontján él a tekid.Mert ha a páncélja puhul,nem árt,ha minél többet van napon,napos helyen.Az állatkereskedésben lehet neki vitamint venni.Az enyém nem eszi meg,szerintem inkább éhenhalna...Vegyél neki fagyasztott halat,szintén lehet a kereskedésben kapni és ha van rá lehetőség,élő halat is.Pl.horgászboltban.Ezektől rendbe kell jönnie,bár lehet,hogy az állatorvoshoz is el kellene vinni,nehogy nagyobb baj legyen.Az előző tekim,Tadeus sajnos elpusztult,mert későn került állatorvoshoz.Neki A vitaminhiánya volt,meg valami oylan baja,amit a doki sem ismert.Remélem,megjavul a teknősöd!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_202565
    Torolt_felhasznalo_202565
    2006. augusztus 17. 09:279.
    A mi teknősünk nem tud úszni!! Legalább már 10 éves, akkora mint a tenyerem. Egy nagy akvárium a birodalma. Kb 15 centis vízben él, van egy nagy köve, amire ki tud menni sütkérezni. Ilyenkor nyáron kint van a teraszon. Valószínűleg ott rontottuk el, ahogy nőtt, nem emeltük a víz magasságát. Így szépen "lábujjon" állva, ki tudja tugni a fejét. Néhány éve Tihanyban láttam, hogy mennyi vízben úszkálnak a tekik. Gondoltam én is megörvendeztetem. Teleengedtem az akváriumot vízzel. Csak nézzük, hogy ott van a víz alján, esze-veszetten kapálódzik, de nem akar a tetejére feljönni. Néhány perc után összenéztünk alányommal, hogy ez a teknős nem tud úszni, és kikaptam a vízből. Úgyhogy azóta békésen éldegél a kicsi vízben.
    előzmény:
    hocsim (1)
    2006-08-16  23:36
  19. 2006. augusztus 17. 09:228.

    Levelibékát már olyan 60x60x80 cm-es terráriumban lehet tartani. Érzékenyek a páratartalomra és a hőmérsékletre. Szeretik a magas (80-90%-os) párát, és a 22-28 fokos hőmérsékletet. A terrárium talajaként tőzeges földet fenyőkéreggel, vagy agyagranulátumot lehet tenni. Ezek jól tartják a párát. Dekorációnak tehetsz be faágakat, amire erősíthetsz broméliát, mohát. Néhány pára és víztűrő növényt. Tehetsz be "pocsolyás" részt is neki. Apróbb rovarokat: tücsköt, sáskát, lepkéket adhatsz neki enni.

     

    előzmény:
    szily73 (2)
    2006-08-17  00:26
  20. 2006. augusztus 17. 09:127.

    Leveli békát???? Komolyan? Imádom ezeket a brekkencseket, de soha nem hallottam még róla, hogy házikedvencként tartják....

    Most úgy elképzeltem, hogy milyen hatalmasakat ugrik.... milyen terrárium kell neki hogy jól érezze magát?

    előzmény:
    szily73 (2)
    2006-08-17  00:26
  21. 2006. augusztus 17. 08:486.
    úgyik=úszik
    előzmény:
    manoka01 (5)
    2006-08-17  08:46
  22. 2006. augusztus 17. 08:465.

    nekem egy 4 éves kínai lágypáncélos fiúcskám van. Előtte voltak pirosfülű ékszertekéink is, és egy kígyónyakú tekénk is, csak sajnos már megpihentek.

    A kínaim (az állításokkal ellentétben, hogy harapós) egy igazi kezesbárány. Egyszer sem harapott még meg senkit, 10forintos nagyságú kora óta nevelem, ma már a páncéla kb. 20 cm-es, a nyaka meg közel 10 cm ha kinyújtja. Egy 200 literes akvárium az otthona. Szeret reggelente nagyokat pancsolni, ha készülődünk munkába, azt végigasszisztálja :-) Mókás figura, ha benyúlok hozzá a kezembe úgyik, és hagyja hogy a nyakát, hátát vakargassam. Ha vmitől megijed, akkor beássa magát azonnal a homokba. Aktív, egész nap "járőrözik" :-)

    előzmény:
    hocsim (1)
    2006-08-16  23:36
  23. 2006. augusztus 17. 07:214.

    Nálunk folyamatosan laknak ékszer teknősök, most éppen megint külön-külön egy betegség miatt. Én már mindent kiálltam velük amit lehet, néha azt is gondolom hogy nem kellene "kínoznom" őket azzal hogy én tartom . A doki megvígasztalt hogy biztosan hozzám vonzódnak azok a teknőcök akik meg a akarnak gyógyulni .

    Szóval Maya már nagy teknőc jelenleg ő él a 100*50-es beépített sziklás otthonban egyedül, Pizsi kisebb még és ő most a lábadozóban van mivel egy nap nem akart enni. Mindketten ékszerek, de már sárgafülüek. Egy zabagépek, igaz mára már megtanultam hogy csak halat-halat-halat ehetnek.

    előzmény:
    hocsim (1)
    2006-08-16  23:36
  24. 2006. augusztus 17. 07:133.
    Az én teknősöm nem ékszer,én fogtam.Franklin névre hallgat és kb 2 éves kisfiú.Ha koszosodik a víze akkor Szutyok Peti a neve.Hihetetlen,eleinte kizárólag szúnyoglárvát volt hajlandó elfogyasztani.Mára már a kezemből eszik,és mivel a tűzhelyem melletti pulton lakik,rettenetesen izgatott lesz ha elkezdek főzni.Ha kiveszem kinyújtja a nyakát és meg lehet vakargatni.Haláli egy fazon)Viszont úgy veszem észre kálciumot kellene tennem a vízéba,egy picit mintha puhább lenne a páncélja,milyen formában kapható?És 2 hete vedlett.
    előzmény:
    hocsim (1)
    2006-08-16  23:36
  25. 2006. augusztus 17. 00:262.
    Nekem is voltak regebben teknosein, 4 darab. De sajnos tul kellett adnom rajtuk, mert kinottek a helyuket, nem volt lehetosegem arra, hogy nagyobb otthont teremtsek nekik.  Most eppen bekat szeretnek tartani, levelit. Roluk mit tudsz?
    előzmény:
    hocsim (1)
    2006-08-16  23:36

Címlap

top