Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Menopausa, klimax

Dumalady1
Létrehozva: 2003. szeptember 30. 13:56
Szeretném ha ezzel a témával foglalkoznánk, akik már sajna tudják milyen ez az időszak.
Hány éves kortól kezdődhet a legkorábban? Milyen tünetei vannak?
  1. 2003. szeptember 30. 17:0226.
    Rafiki, a hangulatváltozások szerintem csak részben irhatók a klimax rovására.
    Személyiségbeli problémák is lehetnek, esetleg egy pszichiáter felkeresése nem lenne hátrány. Aztán gond lehet anyukád önértékelésével, van-e és milyen a kapcsolata a férfiakkal, érzi-e valaki, hogy szereti őt, stb. Lehetne folytatni a sort.
    Még egy ötlet: rá kellene venni őt valami testedzésre, az remekül kitisztitja az ember agyát. Vagy: jóga. Meditáció. Vagy valami újfajta érdeklődési kör, egy csoport stb. De az is lehet, hogy nem azt a fajta életet éli, mint amit szeretne. Azt gondolom, ez az Ő problémája, neki kellene saját magával tisztába jönnie, és akkor Nektek is könnyebb lenne. Őhelyette Te sajnos semmit nem tudsz megtenni.
    Persze, én még csak 47 vagyok, és nem az a fajta, aki belenyugszik dolgokba. Én is folyton változtatom magam, igyekszem felismerni, mi bajom van, legalább magamhoz őszinte vagyok. Ez nagyon fontos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (21)
     
  2. 2003. szeptember 30. 17:0225.
    Rafiki, a hangulatváltozások szerintem csak részben irhatók a klimax rovására.
    Személyiségbeli problémák is lehetnek, esetleg egy pszichiáter felkeresése nem lenne hátrány. Aztán gond lehet anyukád önértékelésével, van-e és milyen a kapcsolata a férfiakkal, érzi-e valaki, hogy szereti őt, stb. Lehetne folytatni a sort.
    Még egy ötlet: rá kellene venni őt valami testedzésre, az remekül kitisztitja az ember agyát. Vagy: jóga. Meditáció. Vagy valami újfajta érdeklődési kör, egy csoport stb. De az is lehet, hogy nem azt a fajta életet éli, mint amit szeretne. Azt gondolom, ez az Ő problémája, neki kellene saját magával tisztába jönnie, és akkor Nektek is könnyebb lenne. Őhelyette Te sajnos semmit nem tudsz megtenni.
    Persze, én még csak 47 vagyok, és nem az a fajta, aki belenyugszik dolgokba. Én is folyton változtatom magam, igyekszem felismerni, mi bajom van, legalább magamhoz őszinte vagyok. Ez nagyon fontos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (21)
     
  3. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2003. szeptember 30. 17:0024.
    Lehet, hogy kicsit depressziós is néha, de biztosan még a változókor, mert hőhullámok, éjszakai vrejtékben úszás, vörösödés, stb. van nála. A kersztanyám már 60fölötti és még mindig tart neki. Ezért nehéz neki is és nekünk is.
    előzmény:
    rupcsi (23)
     
  4. 2003. szeptember 30. 16:5823.
    Szerintem 7 évig nem tart a menopausa. Nem depressziós esetleg. Ott is van szélsőséges tünet. Túl vidám, vásárlási kényszer, majd az ellenkezője. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (21)
     
  5. 2003. szeptember 30. 16:5622.
    Sziasztok!
    Sajnos pontosan nem tudom leírni ezeket az eseményeket, de megpróbálom az általam átélt dolgokat elmesélni.
    Első pont: a havi nem jött meg időre, s mivel házasságban élek - ami együttjár a rendszeres nemi élettel is - felmerült egy esetleges terhesség is. Mivel fogamzásgátlót már nem írtak fel!!
    Rettenetes volt, amikor a terhesség összes tünete jelentkezett, és elmentem a nőgyógyászatra!
    Először is körberöhögtek a huszonéves kismamák, majd a nőgyógyász is közölte, hogy 42 évesen ne akarjak gyereket szülni, mert úgysem lesz egészséges!
    Szóval teljesen padlót fogtam! :-(((
    A hőhullámok azóta is megjelennek, most 46 vagyok, de a kedélyállapotom hullámzása a legnagyobb gond!
    Hol nem kívánom a szex-szet, hol pedig rettenetesen szükségem lenne rá.
    Csodálom, hogy a férjem még elbir viselni, illetve tűri ezt az állapotot.
    Lehet, hogy nagyon szerencsés vagyok???
    Mióta nem jön meg a havi, azóta nagyon rosszul érzem magam.
    A hőhullámok még mindig előjönnek, sokszor áporodottnak, büdösnek érzem magam, pedig a férjem szerint semmi okom rá.
    Van, amikor pedig rettenetesen öreg vagyok, és nem érzem nőnek magam!
    A férjem közeledése sokszor vált ki pánikot belőlem, sokszor pedig nem elég! Értitek ezt??
    Sajnos hajlamos vagyok magamat hibáztatni, ami néha problémákhoz vezet.
    Szóval nehéz időszak, s szerintem csak az tud róla beszélni, aki már átélte!!
    Próbáljátok ti is túlélni, mint ahogyan én próbálom!!!
    Üdv mindenkinek!
    Ibolya
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2003. szeptember 30. 16:5221.
    Még írhatnátok tippeket, hátha anyunál is beválik. Ez a hangulatváltozás dolog tényleg extrém nálunk. Egyik percben nevet, a következőben nem lehet hozzá szólni. És már ez megy 7éve. Megsértődik mindenért, csak az lehet jó, amit ő mond, mert durcás óvodás lesz, meg sír.
    előzmény:
    cica1997 (20)
     
  7. 2003. szeptember 30. 16:4820.
    Szia Rafiki, ez mindenkinél másképp jön elő. Az én hangulatom sem egy sikság, de nem is csoda, elváltan, két kamasz gyerekkel. Azt viszont meg lehet értetni a környezettel, hogy most ez van, ezt nem választottuk, hanem ezt muszáj átélni. A gyógyszer segit, ez tény. A hangulatváltozásokon is. Van még egy jó kis szer (kiderül, hogy abszolút gyógyszerfüggő vagyok. . . ), szóval Rudotel, napi egy, kb. délben, és mire hazaérek, teljes nyugi van bennem, nem álmosit, és NAGYON JÓL birom az otthoni szekatúrát is, és este is szép nyugiban elalszom, altató nélkül.
    Tény, hogy rendkivül nehéz korszak. Nem tudunk általánositani, sem elkerülni. De a tüneteket lehet és kell is mérsékelni, akkor a környezetnek is sokkal jobb.
    Ha már a gyógyteákat emlitetted, nekem a citromfű a csodaszer. Ha nagyon kivagyok, jó forrón sok barna cukorral, isteni. Kicserél szinte !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2003. szeptember 30. 16:4719.
    Bocsika, azt akartam írni, hogy 50alatt vagy, nem 40alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (14)
     
  9. 2003. szeptember 30. 16:4418.
    Igy igaz!Volt 1 kollegám, akinek a felesége, álmában sem gondolta, hogy gyermeket vár (43 évesen). Tündéri kései kislánya születet.
    Ugyanakkor mikor bent feküdtem , veszélyesztetett terhesen, 1 hölgy meg gyermekfej nagyságú cisztával majdnem +halt, mert nem ismerték fel. Igaz, ez 22 éve volt. Akkor még nem voltak ilyen korszerű diagnosztikai eszközök . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306905 (14)
     
  10. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2003. szeptember 30. 16:4117.
    Cica, azért szeretnék valamit hozzátenni. Persze ő döntse el, de én anyunál láttam, hogy ez milyen volt. Szenvedtünk tőle mi is, mert a hangulatváltozás olyan mértékű volt. Neki a Liviál segített. Azóta gyógynövény teákat iszik, de mint halottnak a csók. Nála csak a gyógyszer vált be. Minden attól függ, hogy milyen erősségű a klimax. A barátnőm anyukája pl. szinte észre sem vette.
    előzmény:
    cica1997 (16)
     
  11. 2003. szeptember 30. 16:3516.
    Nézd micuko, én 1998 január óta egy Excelben vezetem, hogy mikor jön meg . . . :-)) nem kell kiröhögni. Egy diagramban is ábrázolja ez az okoska program a ciklushosszakat, és én innen jöttem rá először, hogy kezdődik ez a korszak. 17 nap és 87 nap voltak a szélsőértékek, tavaly ősszel, ezek már komoly figyelmeztetések.
    Szerintem ne menj sehova, az orvosok csak arra jók, tisztelet a kivételnek, hogy egy bizonyos gyógyszercég gyógyszereit ránktukmálják, nyilván nem önzetlenül. Inkább figyeld magad, ez türelemjáték. Csak akkor keress fel orvost, ha arra gyanakszol, hogy valami komolyabb nőgyogyi problémád van, de akkor feltétlenül menj. A ciklusok hosszának változása ezer ok miatt is megtörténhet, magánügyi problémák, stressz, költözés és ezer egyéb ok miatt. . . . Üdv !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221788 (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2003. szeptember 30. 16:2915.
    Dumalady-nek szólt.
    előzmény:
    Dumalady1 (1)
     
  13. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2003. szeptember 30. 16:2814.
    Nem írtad, hogy mennyi idős vagy, de szerintem 40alatt. A tüneteidet sem írtad. Vigyázz, nehogy a klimax "megmozduljon"!Még te is teherbe eshetsz!Ha lehet, akkor minél gyorsabban orvoshoz.
    előzmény:
    Dumalady1 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_221788
    Torolt_felhasznalo_221788
    2003. szeptember 30. 16:2613.
    De meddig várjak a következőre ? Valami kis jelzés volt ebben a hónapban is, pár csepp, az időben, de semmi más. Mikor menjek újra orvoshoz ? Vagy egyáltalán: kell még nekem ?????
    előzmény:
    cica1997 (12)
     
  15. 2003. szeptember 30. 16:2312.
    Szerintem várjál türelmesen, és jegyezd fel, ha megjön, hogy hány naposak a ciklusok. Abból azért le lehet szűrni, hogy egyedi kiugrásról van-e szó vagy pedig egyre nagyobbak az eltérések a 28 napos ideáltól. Minél nagyobbak az eltérések, annál valószinűbb, hogy sajnos Te is beleléptél ebbe a korszakba. De ezt csak türelemmel lehet felismerni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221788 (10)
     
  16. 2003. szeptember 30. 16:1711.
    Szervusztok!
    37 éves voltam mikor ikreket szültem császárral. Na már most elmentem az orvoshoz 1 évre rá, hogy nincs semmi pici vérzésem sem. A császárral együtt a méhem is eltávolitották, mert az össz. 7500 gr-i gyerekek után tropára ment. A méhnyakam az +maradt. Ebből kellett volna valaminek lenni. Mondomaz orvosnak, hogy nézzenek +, hogy nehogy idő elött +szünjön a hormon működésem. "örüljön, hogy nem menstruál" válaszolta. Ennyit az orvosok hozzáállásához. Most 60 évesen derült ki, hogy a gerincem a vörös mezőben van csontritkulás diagnózis szerint. Nehogy valaki +elégedjen azzal, hogy a karját belemártják 1 löttybe. Ugyanis azzal mindig a koromnak +felelő dignózist adtak. ELAVÚLT!!! Érdekességnek irom, hogy ellenben a combnyakam a zöld mezőbe esik.
    Olvastam 1 könyvet, Hogyan éljük túl a kórházat. 1 am-i főápoló irta. Bármiben kétségeink vannak, nyugodtan kérdezzük + az orvost, nem baj ha hülyének néz. 10 hülye (orvos szerint) kérdés után, lehet, hogy fontos kérdésünk jön!!! Továbbá, ha valamilyen diagnózisban kétségeink vannak, menjünk másik orvoshoz. Ha ketten, hasonló diagnózist állitanak fel, lehet, hogy eltalálták. Senki nem fog helyettünk, az érdekünkben taposni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_221788
    Torolt_felhasznalo_221788
    2003. szeptember 30. 16:0910.
    Én 43 leszek, és most nyáron volt először, hogy nem jött meg. Vártam egy darabig, utána dokihoz mentem. Azt mondta, hogy semmi bajom, felírta Norculut nevű gyógyszert. Szerintem ez valami lórugás méretű hormont tartalmazott. 4 napig szedtem, utána az 5. napon megjött. Ez volt több, mint egy hónapja és megint semmi. Mit kell ilyenkor csinálni ? Az orvos 5000 Ft + a gyógyszer. . . És egyébként semmi bajom, se hőhullám, semmi. Talán kicsit érzékenyebb vagyok, mint akkor, mielőtt megjön. Van erre valakinek ötlete ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_306905
    Torolt_felhasznalo_306905
    2003. szeptember 30. 16:069.
    Sziasztok. Anyunak kb. 48évesen kezdődött, most 55, és kegyetlenül szenved. Iszonyú hangulatváltozások(néha nem is lehet elviselni), hőhullám ezerrel, izzadás, stb. Szedett Liviált, de erremeg azt mondják, hogy rákot okozhat. Momentán semmit em szed. Mikor a Liviált szedte, szerintem jobb állapotban volt. Nagmamám is ilyen volt, azt mondják, hogy a hajlam öröklődik. Szép jövőnek nézek elébe.
    előzmény:
    Dumalady1 (1)
     
  19. 2003. szeptember 30. 15:518.
    A zsenidoki szerint lehet választani: vagy három hétig szedi az ember, egy hétig nem, és akkor megjön abban az egy hétben, vagy folyamatosan lehet szedni, akkor nem jön meg. SOHA. Én még csak az első havi adagot szedem, kb. 2, 5 hete és nem tudom, mit válasszak. De őszintén szólva nem hiányzik a mensi, viszont lehet, hogy mégis egészségesebb lenne a 3 hét-1 hét verzió, a méhnyálkahártya egészsége érdekében.
    előzmény:
    zsnagyi (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_279351
    Torolt_felhasznalo_279351
    2003. szeptember 30. 15:427.
    és mi van a menses-el? Az milyen idöközökben kegyeskedik megjönni?
    előzmény:
    cica1997 (6)
     
  21. 2003. szeptember 30. 15:406.
    Sziasztok! Saját tapasztalatok: 44 körül kezdődött rendszertelen mensivel. Akkor egy zseni az Estracomb nevű tapaszt irta fel, attól felment a vérnyomásom, a mellem kétszeresére nőtt. Tehát: gyorsan abbahagytam. Idén (3 évvel később) a legnagyobb nyárban kibirhatatlan hőhullámok és izzadás, emiatt se nappalom, se éjjelem nem volt. Klimovit, Szojavit és egyéb természetgyógyászati termékek nálam nem használtak semmit. Már nem birtam idegekkel !!! Aztán egy másik orvos, aki úgy látszik, tényleg zseni, felirta az Activelle nevű csökkentett hormontartalmú hormonpótlást. Ez egy hét alatt megszüntette a hőhullámokat és az izzadást, sőt kegyes ajándékként még a szex is jobban megy, mint korábban. Egyéb mellékhatás nincs. Úgy látszik, rövid távon nekem jól beválik. Minden jót kivánok !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. szeptember 30. 15:145.
    Na, akárcsak én. . . . . Épp most vagyok nagy várakozásban, most mi lesz, kaptam egy gyógyszert, szedtem 14 napig, minden bajom volt tőle- minden mellékhatást pordukált az álmosságtól az alvászavarig- azért amikor az ember 12 órát képes aludni egyfolytában mégse piheni ki magát, mert óránként felriad és szinte visszaájul, az már elég kemény. Aztán koncentrációkészség csökkenése- el is fizettem magam egy ötezressel a tizedik napon, pedig sose csinálok ilyeneket. Szóval ezen épp most vagyok túl, és csak reménykedem, hogy jobb lesz utána.
    előzmény:
    zsnagyi (2)
     
  23. 2003. szeptember 30. 14:464.
    fa deo levelére
    Anyukád kapott hormon kezelést, vagy milyen terápiát alkalmaztak?
    előzmény:
    fa_deo (3)
     
  24. 2003. szeptember 30. 14:403.
    sziasztok! anyukám "élményeiről" tudok nektek mesélni. anyunak 40 évesen kezdődtek a tünetek, hőhullám (tél kellős közepén tárva-nyitva volt az ablak, állandóan melege volt), menses elmaradása, jó pár évig nem vette komolyan a dolgot, aztán rászánta magát, de addigra már komoly csontritkulása lett, a gerincében az 5-6. csigolyája 55%-os ritkulást mutat. 15 év elteltével az állapota stabilizálódott, nem romlott, de nem is javult. A lapockája szokott még iszonyúan fájni, nagyon rossz látni, hogy milyen állapotban van! Nagyon figyeljetek oda, mert ahogy elkezdődik, nőgyógyász és endokrinológus látogatása elég sűrű lesz!!! Sajnos ilyen háttérrel én is esélyes vagyok, nekem viszont meszesednek 33 évesen a csontjaim, teljesen más eset vagyok, de még nekem is lehetnek ilyen bajaim. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_279351
    Torolt_felhasznalo_279351
    2003. szeptember 30. 14:252.
    hát nem tudom még a saját tüneteimből, hacsak nem a menses összezavarodása. Van ugy hogy 68 napra jön meg, van, hogy 17-re:-)))
    Ez gondolom már az:-)))
    Neked?
    előzmény:
    Dumalady1 (1)
     

Címlap

top