Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kozmetikai ultrahang

Torolt_felhasznalo_137140
Torolt_felhasznalo_137140
Létrehozva: 2008. március 19. 19:09

Sziasztok!

 

Mi a tapasztalatotok a kozmetikai ultrahangról? Ma kaptam először, előtte még nem próbáltam soha, így kíváncsi lennék, hogy a krém beivódásának elősegítésén kívül (amit a kozmetikus mondott) még mire jó.

 

No és, a legfontosabb: szemre nem ártalmas? Kértem, hogy hagyja ki a szememet, de akkor már egyszer végigment a szemhéjamon. A lány szerint persze, hogy nem, de én azért óvatosabb vagyok...

  1. 2019. március 7. 16:2412.

    Régi a topik, de nekem becsípődésem, hogy ha valami érdekel és infóm van, reagálok. Hátha valaki még rákleres... Szóval az ultrahangos bőrápolás egy tök jó dolog. Nekem ugyan még nem csináltak ilyet (pedig néha rámférne) de két kolléganőm is próbálta még hónapja, és tényle látszott az eredmény. Sőt, most már otthon is megoldható. Nemrég ultrahangos fogkefét, illetve arról véleményeket kerestem, és ezt találtam: Emmi-skin ultrahangos bőrápolás A lényeg, hogy nem kell kozmetikus meg időpont foglalás, hanem otthon is megcsinálhatjuk magunknak. Szemezgetek egy ilyennel, bár mivel most fogkefe projekt van, előbb azt... Aztán majd karácsony felé sűrűn célozgatok a témára 

  2. Torolt_felhasznalo_252726
    Torolt_felhasznalo_252726
    2008. október 7. 14:1911.

    Sziasztok!

    Kozmetikuskent leirom a gepek hatasait:

    Ultrahang
    Serkentőleg hat:
    - a hatóanyagok felszívódására
    - a kollagén anyagcseréjére
    - a salakanyagok kiürülésére
    - a vérkeringésre
    - a nyirokkeringésre

    Vio (ozonos gepecske)
    Hatásai:
    - keletkező ózon hatására fertőtlenít
    - a hajszálerek kitágulnak
    - összehúzza a pórusokat
    - serkenti az anyagcserét és a bőrlégzést
    - vérzéscsillapító, sebgyógyító
    Használható:
    - a faggyúmirigyek túlműködésének beszabályozására
    - tisztítás utáni fertőtlenítésre
    - a vérellátás javítására

    Ezt a honlapomrol masoltam be.

    Remelem hasznotokra valik, egyeb kerdesekben is kereshettek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. március 20. 15:2510.
    Nagyon köszi a válaszod, akkor merem használni. Különben itt az nlc-n írták erről az ózonos készülékről, hogy árt a bőrnek.
    előzmény:
    Beababa (9)
    2008-03-20  13:59
  4. 2008. március 20. 13:599.

    Szia!

    Az ózon nem káros!!! Kifejezetten jó a bőrnek. Sokan tévesen azért hiszik rossznak, mert azonosítják az "ózonlyuk" kifejezéssel, és negatívként ugrik be. Szóval az ózonluknál sem az ózon a rossz, hanem a luk

    Tehát pont az ózon hiánya a veszélyes.

    Alkalmas: Minden bőrtípusra

    Hatása: A bőrfelülethez érve ionkisülést hoz létre. Ezek az ionok fertőtlenítik a bőrt, összehúzzák a pórusokat, segítik a problémás bőr kezelését. Fokozott vérbőséget okoznak, így a bőr tápanyag ellátottsága javul. Tehát valamennyi bőrtípusnál eredményesen lehet alkalmazni, mert anyagcserefokozó hatása révén olyan, mintha "tornáztatva" lenne a bőr, így egészségesebb sejtek képződnek! Azonban nem tünteti el a ráncokat, maximum a ránctalanító krémek hatását növeli. A másik masszírozós gépednek nem tudtam utána nézni, de mindenesetre komoly orvosi minőségű eszközök a jó ultrahang gépek, tehát ..... De szerintem ártani nem tudsz vele, max nem olyan hatásos!!!

     

    Sikerült picit segítenem?

    Szia

    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (8)
    2008-03-19  19:46
  5. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. március 19. 19:468.
    Köszi előre is. Ez egy otthoni használatra kitalált kis ketyere, nem komoly gép. És igazán nem akarok pofátlannak tűnni, de ha már összeakadtam egy szakértővel hagy kérdezzelek már az ózonos arctisztítóról is. Annak idején azért vettem ezeket a gépeket, mert volt egy csomó egészségpénztári pénzem, és nem nagyon tudtam elkölteni. Azt írják róla, hogy fiatalítja a bőrt, használatával az arc bőrének állaga tömörebbé válik, kisimulnak a ráncok stb. Azóta viszont azt olvastam, hogy az ózon kifejezetten károsítja a bőrt, az egyik legnagyobb ellensége. Most akkor mi az igazság?
    előzmény:
    Beababa (7)
    2008-03-19  19:36
  6. 2008. március 19. 19:367.

    Ne haragudj, de ezt nem ismerem! De utána kérdezek, de csak holnapra! Ok? Most megyek a párommal talizni

    Puszi nektek

    Bea

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (6)
    2008-03-19  19:35
  7. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. március 19. 19:356.
    Beababa, a VIVAMAX AR-380 masszírozó jó szerinted? Kicsit megijedtem, mert a múltkor írta valaki egy másik topikban hogy egy hét után zárlatos lett az övé. És hát ugye kínai gyártmány, az meg nem mindig megbízható. Amikor én vettem csak ezt lehetett kapni.
    előzmény:
    Beababa (5)
    2008-03-19  19:24
  8. 2008. március 19. 19:245.
    A szemednek biztos nem lesz baja! Hisz a működési elv az, hogy a bőr bizonyos rétegéig úgy hat le a hanghullám, mint amikor a kádban víz van, és kicsiket ütögetsz a víz felszínén. Tudod, elkezd messzire hullámban csapkodni a víz... Így jut le a hatóanyag is. A szem körül azért kell kihagyni, mert a szemöldökcsont csontos, és nem olyan vastag a bőr, tehát a csontban elakad, visszaütközik a hanghullám, tehát nem ér semmit! De nem káros!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-03-19  19:09
  9. 2008. március 19. 19:224.

    Szia liandra!

    Én kozmetikus vagyok, és idén diplomázom, mint műszaki szakoktató. (Csak azért írom, mert tudom, hogy sok a kókler, nehéz megbízni bárkiben is. )

    Szóval az ultrahang az egyik legjobb elektrokozmetikai gép.

    Alkalmas: valamennyi bőrtípusra

    Hatása: felgyorsul az anyagcsere, javul a tápanyagellátás. Másodpercenként 1 millió hangrezgés tolja a hatóanyagot a bőr mélyére. Így a krémek a szükséges helyen hatnak, és ott hosszú időn át táplálják a bőrt. Felgyorsítja a sejtek anyagcseréjét, ezáltal stimulálják a sejtek újratermelődését!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-03-19  19:09
  10. Torolt_felhasznalo_137140
    Torolt_felhasznalo_137140
    2008. március 19. 19:203.
    Huhh, köszi, remélem, így is marad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972974 (2)
    2008-03-19  19:15
  11. Torolt_felhasznalo_972974
    Torolt_felhasznalo_972974
    2008. március 19. 19:152.
    Nekem van egy kis ultrahangos maszírozóm. Bár benne volt a használati utasításában hogy a szem környékén nem szabad használni, azért én is szoktam a szemhéjamat is meg a szemem alját is végigsimítgatni. Eddig még nem lett bajom tőle.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_137140 (1)
    2008-03-19  19:09

Címlap

top