Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbefogadnék...

Torolt_felhasznalo_321259
Torolt_felhasznalo_321259
Létrehozva: 2011. Április 22. 14:56

Most februárban elveszitettem egy 13 hetes terhességet. Spontán vetélés volt. Már megszoktam, mert az elmúlt tizenX évem arról szólt, hogy gyereket akarok, csak éppen nem mindig sikerül. De csak félig sikertelen az életem e tekintetben, mert 1 gyereket azért sikerült azért a szülésig elküzdeni... Már iskolás a drága. Okos, értelmes, szép kislány. Semmi probléma vele. Csak jót mondhatok a terhességröl, szülésröl, anyaságról, mindenröl ami gyerekkel kapcsolatos. De nem akartam/nem akarok csak egy gyerekes anya lenni. Szivem szerint legalább 5-öt vállaltam volna, de most már igy 5 perccel a klimax elött (40 leszek lassan) azt hiszem megelégszem ha 2 gyerekem lesz...

 

Több vetélésem is volt. Nem megyek bele a részletekbe, de mindegyik megviselt. Mindegyik másképp... Ez az utóbbi is. Pedig azt hittem már túl vagyok rajta... Még büszke is voltam magamra, hogy milyen gyorsan vissztaláltam a hétköznapi ritmushoz. 2 hónapja volt a vetélés, én meg már megint full timeban dolgozom, tanulok, gyereket rendezek, háztartást vezetek, sportolok... szóval kivülröl minden ok... Vagyis majdnem minden...

 

De ma belebotlottam egy hirbe, hogy egy újszülöttet összeszurkált az anyja, és kályhába dobott... Azóta a sirás kerülget, és belül olyan iszonyatos fájdalom van, hogy nem tudom a gondolatomat elterelni... Olyan tehetelennek érzem magam...

 

Kb. 2 éve (akkos is egy vetélés után) felhivtam a Bölcsö alapitványt, hogy ez és ez vagyok, külföldön élö, többdiplomás, rendezett házaspár, 1 gyerekkel és szivesen örökbe fogadnánk egy kisbabát. Rövid úton lettem elhajtva. Mintahogy az összes nyilt örökbeadással foglalkozó szervezettöl... Miért? Mert külföldön élek, és igy az örökbeadás külföldi örökbeadásnak számitana. Hiába vagyok magyar állampolgár... Azon érvem, hogy bárki, ha örökbefogadott egy babát gyakorlatilag 1 nap múlva már mehet külföldre vele süket fülekre talált... Esetemben a nyilt örökbeadás csak úgy jöhet számitásba, ha maga az anya keres velem kapcsolatot, és mond le a javamra a gyerekéröl. Egy alapitvány nem nyújthat segitséget ebben, mert törvénytelen. Mert állitolag tiltja a Hágai Egyezmény... Mondjuk ebben a logikát nem értettem, mert jogászként úgy tudom a Hágai egyezmény nem a külföldi örökbefogadást, hanem a gyerekkereskedelmet tiltja... De mindegy. Már megszoktam a magyar jogértelmezés érdekességeit... Meg nem szeretek balhézni...

 

Aztán felhivtam az összes illetékest akik közölték titkos örökbefogadás esetében pedig csak olyan gyereket fogadhatok örökbe, aki Magyaroszágon élö magyar állampolgárnak nem kell. Ergo: fogyatékos, 3 év feletti gyerekek jönnek számitásba. 3 év alatti egészséges gyerekekre rengetegen várnak. Mondjuk ezt értem, és azt is, hogy az örökbefogadás nem az én boldogságomról szól, hanem a gyerek boldogságáról... de az rendkivül erös, hogy még esélyt se kapok egészséges 3 év alatti gyerekre... De ok. Mint már mondtam nem szeretek balhézni... A magyar örökbefogadás ugrott...

 

Hát elmentünk az itteni ország hatóságaihoz, hogy akkor itt inditsuk el az örökbefogadást. Itt meg az volt a baj, hogy nem vagyok itteni állampolgár... Nem ragozom tovább... Végül feladtuk az örökbefogadás iránti vágyunkat. Túléltünk egy házassági krizist emiatt... S akkor terhes lettem. De elvetéltem... ismét... Szomorú...

 

Közben arról álmodom, hogy egyszer mégis mégegyszer anya leszek. Talán megszán a sors, és egyszer valaki lemond a gyeremekéröl a javamra. Részemröl a nyilt örökbefogadás a legszimpatikusabb. Vagy arról álmodok, hogy mégis szülök mégegy gyereket... 

 

Ne vessetek meg, de már azon is gondolkodtam, hogy feladok egy hirdetést, valahol a neten, hogy olyan anyát keresek, aki le akar mondani a gyerekéröl, mert nem tudja, vagy nem akarja felnevelni... Esetünkben a nyilt örökbefogadásnak csak ez a módja járható... Nem megvenni akarom a babát, és nem is arról szólna a dolog, hogy fizetni akarnék bárkinek is hogy szüljön nekem gyereket, de annyira vágyom egy gyerekre...

 

Más meg összeszurkálja és kályhába dobja a babáját...

 

Nem kioktatást, és nem birálatokat kérek. Ha valaki megértö módon hozzá tud szólni azt örömmel várom. Olyan jó lenne erröl beszélgetni... Várom olyan anyák hozzászolását is, vagy akár privijét, akik örökbe fogadtak,vagy több vetélés után sikerült egészséges babát szülniük...

 

Köszönöm mindenkinek aki támogat...

  1. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 16:2926.

    Nem irtam erröl részletesen, de most leirom. Az akadály bizonyos szempontból a saját férjem. Ö eleinte örökbefogadni se szeretett volna. Aztán már az örökbeadásba beleegyezett, de csak úgy ha csecsemö, vagy kisgyerek, 3 év alatt, és egészséges. Nevelöszülöség, és hasonlók nála szóba se jönnek.

     

    Ezt a kérdés pszichologussal is körbejártuk már. Mindenki véleménye az, hogy ezt eröltetni nem lehet. Hiába fogadnék én örökbe akár kis testi hibás 4-5 éves gyereket is, ha a férjem nem akarja... Nem lehet ráeröltetni. S meg lehet érteni ezt.

     

    Egyébként sok emberrel beszélgettem erröl az utóbbi idöben. Olyanokkal, akik örökbe fogadtak, és olyanokkal is akik lemondtak erröl. Volt egy házaspár, akiknek 6 terhességböl 1 gyerekük született. Nem akartak örökbe fogadni. S nem bánják. Mindketten belenyugodtak. Ök pl. csak az örökbefogadás negativ oldalait látták. Mások meg nagyon pozitivan nyilatkoztak, de azt azért elismerték, hogy nehezebb ügy az örökbefogadás. Föleg úgy, ha van már egy saját is. 

     

    Konkrétan bennünket személy szerint - hozzáteszem pusztán jóindulatból - mindenki csak lebeszélni akar az örökbefogadásról. Azzal, hogy mit akarok én. Már van egy egészséges szép gyerekem. Teherbe tudok esni. Elöbb-utóbb lesz saját is... Hát igen. Van rá esély valóban... De akkor is olyan szivesen befogadtam volna pl. annak a nönek a gyerekét, akit bedobtak a kályhába... Ha ott lehettem volna... Tudom ez hipotézis... Tudom csak álmodozom...

    előzmény:
    kivi39 (20)
    2011-04-22  16:16
  2. pbd
    pbd
    2011. Április 22. 16:2625.
    jav.: gondoltatok
    előzmény:
    pbd (22)
    2011-04-22  16:17
  3. 2011. Április 22. 16:2324.
    Nincs mit:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (16)
    2011-04-22  16:08
  4. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 16:1923.
    Tényleg köszönöm a hasznos tanácsaid...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (13)
    2011-04-22  16:04
  5. pbd
    pbd
    2011. Április 22. 16:1722.

    Előre tudom, hogy mi lesz a válasz, de azért leírom.

    Ha neked (is) lehet mástól, nem gondolkodtatok idegen donoros lombik programra?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (12)
    2011-04-22  15:57
  6. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 16:1621.
    Nem igazán értem miért sértödtél meg...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (17)
    2011-04-22  16:11
  7. 2011. Április 22. 16:1620.

    A nevelőszülőségen még nem gondolkodtatok? Azt talán könnyebb kivitelezni, bár valóban más jellegű, mint egy örökbe fogadás, viszont lehetne 5 gyereked. Tudom, ott az a lelki nehézség, hogy bármikor visszavehetik a vérszerinti szülei, de ha esetetekben ennyire bonyolult az ügy, talán megér egy kísérletet.

    Remélem, hogy sikerül az álmod!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56
  8. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 16:1419.
    Köszönöm borzi... ůgy legyen...
    előzmény:
    borzi (3)
    2011-04-22  15:18
  9. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 16:1418.

    Köszönöm Nyugis...

     

    Tudod az igazság az, hogy a tágabb családom nem is tud erröl. Csak a férjem. Meg ennél az utóbbinál a lányunkat is beavattuk. Már iskolás, és kérdezgetett ezt-azt... Gondoltuk egyszerübb elmondani neki egyenesen mi van, mint meséket gyártani...

     

    Azt hiszem 1 vetélést meséltem el a tágabb családomnak, az elsöt... aztán rájöttem ez a mi kettönk harca a férjemmel... Nem beszélgetek erröl szinte soha senkivel... A férjemmel is ritkán. Neki is fáj mindegyik ilyen eset... Ilyenkor eltelik pár hónap, hogy megint felszabadultak legyünk... Meg nem is nagyon van mit mondani.

     

    Ezért néha jól esik erröl beszélgetni. Csak úgy. Névtelenül, arctalanul...

    Neked köszönöm meleg szavaidat.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (2)
    2011-04-22  15:15
  10. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. Április 22. 16:1117.

    Nahát, ha mindent ilyen jól tudsz, akkor sok sikert.

     

    Nem szeretem pazarolni olyanokra az időmet, akik valójában nem is akarnak megoldani egy problémát.

    Lényegében azért indítottad ezt a topikot, hogy jól kipanaszkodhasd magadat, remélem jönnek a sorstársaid, majd azok megértenek téged.

     

    Amúgy szerintem egy gyerekhez, főleg egy örökbefogadotthoz ennél sokkal, de sokkal több nyitottságra lenne szükséged. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (12)
    2011-04-22  15:57
  11. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 16:0816.
    Köszönöm, és tisztelem a jószándékot...
    előzmény:
    212121 (15)
    2011-04-22  16:06
  12. 2011. Április 22. 16:0615.
    Én mondtam amit tudnod kell-a többi, hogy mit teszel a te dolgod. az én részem evvel le van tudva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (9)
    2011-04-22  15:52
  13. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 16:0414.

    Pont ezeket a civil szervezeteket hivtam fel. Mindegyik elutasitott. Az itteni helyzet meg totál más. Itt elöször kell egy hozzájárulás az itteni gyámhatóságtól. Ez a könnyebbik, mert elég sokan megkapják, és után mennek az örökbefogadni vágyók valami agency-hez, amelyik segit külföldi gyereket örökbe fogadni. Merthogy az itteni gyerekek szinte soha nem örökbeadhatók. Ugyanis az állam itt olyan mértékben támogatja a megszorult leányanyát, hogy szinte nincs örökbeadható baba. Elvileg van nyilt örökbefogadás, de mivel nem vagyok itteni állampolgár, ezért ez rajtam nem segit... Nem kapok engedélyt.

     

    Két ország között a földön vagyok emiatt a dolog miatt...

     

    Tudom majdnem hihetetlen, hogy van ilyen, de sajnos van... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (11)
    2011-04-22  15:55
  14. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. Április 22. 16:0413.

    És még annyi, hogy nem lehet, hogy csak így telefonon keresztül hajtottak el? Lehet, hogyha személyesen keresnéd fel őket, akkor nagyobb lenne a bizalom feléd. Magyarországon pont a gyerekvédelemben tényleg elég bürokratikus a helyzet, szóval még azt is el tudom képzelni, hogy amennyire szeretnéd, esetleg az izgatott hangodat sürgetésnek fogták fel, és ezt nem tolerálják, hiszen ezen a területen lassan őrölnek a malmok. Szóval talán hazautazhatnál egy hétre, és személyesen érdeklődhetnél, és akármilyen izgatott vagy, valahogy azt kéne sugároznod feléjük, hogy te mindenképpen szeretnél egy picit, és tudod, hogy ez megoldható, csak szépen nyugisan keressük meg rá a megoldást, mit kellene tenned érte, hogyan tudnának neked ebben segíteni?

     

    Különben úgy tudom, hogy tényleg nagyo nmegnézik, kinek adnak örökbe, és még pszichológiai elvárásaik is vannak, szóval egy egyszerű telefonhívásra talán nem is meglepő, hogy így reagáltak. Ismétlem: ez bürokrácia.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56
  15. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 15:5712.

    Nem igazán érdekel az ezoteria... soha nem is érdekelt.

     

    Egyébként tudjuk mi van a háttérben orvosilag. Azonos immunulogiai tipusba tartozunk a férjemmel. Mindkettönknek lehetne egészséges gyereke, amennyit akar csak éppen mástól... Az meg nem fog menni, mert szeretjük egymást és nem akarjuk egymást elhagyni...Majd másfél évtizede házasok vagyunk...

     

     

    Csak azért hogy világos legyen mindenkinek. Nem hiszek abban, hogy ez Isten büntetése, vagy valami ezoterikus átok lenne rajunk, és megkérnék mindenkit, aki a második-harmadik égbe tartozó dolgok felé szeretne terelni, keressen más topikot... Ez a topik nem erröl szól.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (7)
    2011-04-22  15:47
  16. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. Április 22. 15:5511.

    Az jutott eszembe, hogy olyan civil szervezeteknél is érdeklődhetnél, akik az abortuszra várókkal foglalkoznak, nem is tudom, hogy vannak-e ilyenek Magyarországon - arra gondoltam, hogy rajtuk keresztül érdeklődhetnél, hogy esetleg abortusz helyett nem akarnák-e inkább örökbe adni nyíltan a babát... mondjuk, ilyen civil szervezeteket talán külföldön is fel lehetne kereseni, a nyílt örökbefogadást gondolom ott is elérhető számotokra, vagy nem?

    Vagy olyan civil szervezeteknél, akik nehéz élethelyzetben lévő leányanyákkal foglalkoznak (tehát pl. nincs segítségük, nem tudják eltartani a picit)...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56
  17. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. Április 22. 15:5210.

    Mielőtt örökbefogadsz, nagyon gondold át a férjeddel egyetemben. Egy nagyon jó pszichológust bevonva. 

    Vérszerinti gyermek mellett örökbefogadni meggondolandó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56
  18. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 15:529.

    Nem ártottam senkinek. Akik nekem ártottak azokat meg elkerülöm.... Nincsennek káros szenvedélyeim, és semmi elrendezetlen számlám. S köszönöm, hogy engem hibáztatsz, de szerintem nem én vagyok a hibás...  

    előzmény:
    212121 (6)
    2011-04-22  15:44
  19. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 15:498.

    Magyarországról legálisan nem lehet külföldi gyereket örökbe fogadni. Ezt sokat körbejártam már... Jogász vagyok egyébként, és elég sokat informálódtam a témában. Ukrajna, Románia nekem is jutott már eszembe. Itt ahol élek, itt meg nem adna biróság engedélyt az örökbefogadásra, ha a gyereket Ukrajnából, vagy Romániából hozom. Ůn. szürke országnak számitanak ui. Nincsennek benne a Hágai Egyezményt aláiró országokban...

     

    Ugyanis esetünkben az a menetrend lenne, mivel külföldön élünk, hogy elöször annak az országnak a hatóságai kell engedélyezzék az örökbefogadást, ahonnan a gyermek származik, majd pedig az itteni hatóságoknak kell rá mondaniuk az Ament... Ez itt a biróság, amelyik nem peres eljárás keretében dönt. Igy lesz rendezett a gyerek jogállása, és lesz jogosult az itteni egészségbiztositásra, szociális és egyéb ellátásokra... stb.

     

    Tehát mindenképpen macerás... Ha törvényesen csinálom akkor is. Ha törvénytelenül, akkor meg reménytelen, mert az itteni hatóságok pont a Hágai Egyezmény miatt kimondják, hogy se Ukrajnából, se Romániábol származó gyermekek örökbefogadására nem bolintanak rá...

    előzmény:
    banyucika (4)
    2011-04-22  15:40
  20. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. Április 22. 15:477.

    4. Nem tudom, ilyen dolgok érdekelnek-e, de esetleg egy asztrológust is megkérdezhetnél, lát-e valamit a képletedben, ami miatt ilyen nehezen jön össze a testvér...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (5)
    2011-04-22  15:43
  21. 2011. Április 22. 15:446.

    Még nem késtél le semmiről. Még van 5 éved.

     

    Tedd rendbe magad körül a dolgokat és lesz élő egészséges saját gyermeked. Rendezd le mindazokat a dolgokat, amiket másnak okoztál. Akkor meg lesz amire vágysz. De csak akkor.

    De ha gondolod hirdetést is feladhatsz. Jó ötletnek tartom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56
  22. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. Április 22. 15:435.

    Több dolgot is írnék, ezek nem feltétlenül függnek össze:

     

    1. Amikor a lányod sikeresen megszületett, az hogyan sikerült? Gondolj vissza rá, hogy milyen lelkiállapotban voltál a fogantatás időszakában, majd a terhesség alatt, minden szempontból: milyen kapcsolatban voltál a férjeddel, mit gondoltál a születendő babáról, az anyaságról stb.

     

    2. Beszéltél a kislányodnak is arról, hogy babát szeretnétek? Ő is szeretne tesót? 

    A férjed hogyan látja a sok vetélésedet?

     

    3.Megoldható, hogy annak a másik országnak az állampolgára legyél belátható időn belül? és hogy ezután elindítsátok ott kinn az örökbefogadást? Mégha két-három évbe telik is, esetleg megérné, nem kell emiatt feladni...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56
  23. 2011. Április 22. 15:404.

    Szia!

     

    Tegnap reggel valamikor  a  tévét kapcsolgatva  bekapcsolódtam vagy a Duna tévén, vagy a magyar '-en  egy riportműsorba ( Kárpátexpress? lehet  ) két pár perces riportba  néztem  csak bele sajnos, az egyik   Ukrajnáról  szólt, ahol  X megyéban 46  gyereket  hagytak egy hónap alatt   a kórházak küszöbén  vagy  a szülészeti osztályon a "szülők",  és ahol  több  tízezer  gyerek vár örökbefogadásra, a másik Romániáról, ahol szintén  rossz a helyzet, de azért nem annyi az elhagyott gyerek mint Ukrajnában, viszont az örökbedási  tv.-ek még szigorúbbak. A két  riportból az jött le, hogy Ukrajnában   nagyságrendekkel több az elhagyott gyerek, akik általában babák és talán nem annyira szigorú az örökbeadás szabályozása mint Romániában.

    Éredemes lenne utánanézni e y harmadik országbeli örökbefogadás lehetőségének is- ezel  csak azt szerettem  volna  mondani. Szorítok, hgy sikerüljön!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  24. 2011. Április 22. 15:183.
    Megértelek és egyet értek. Remélem, hogy megkapod akit annyira szeretnél. Minden jót kívánok neked!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56
  25. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. Április 22. 15:152.

    Szia!

    Szívem összeszorult írásodat olvasva.

    Talán a legősibb és legtermészetesebb NŐI ösztön az utódok világrahozatalának, a gyermekek utáni vágya.

    Nem is tudom, mit írhatnék. Nem akarok sem sajnálkozni, sem véleményt nyilvánítani, ezekkel tele lehet a puttonyod…

    Kívánom, hogy sikerüljön vagy gyermeket szülnöd, vagy örökbe fogadnotok teljesen legálisan egy vagy több gyermeket.

    Üdvözlettel: Egy háromgyermekes apuka, akiknek ha véletlenül becsúszna egy negyedik, megtartanák…

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56

Címlap

top