Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvői dekoráció - árak

Phoboszka
Létrehozva: 2012. május 19. 22:04

Sziasztok!

 

 

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatotokra. Nektek mennyibe kerül, került az esküvői dekorációtok? Én nem szerettem volna dekorost külön, de ahogy számolgatom a díszítés költségeit azon tanakodom, hogy lehet a dekoros sem kerülne sokkal többe...

 

Először is felkértem egy virágost, aki feldíszíti a templomot, elkészíti a menyasszonyi és köszöntőcsokrokat, kitűzőket 30-35 ezer Ft-ért.

 

Az étteremben van székszoknya és futó is, így nekem csak az egyéb díszítésekről kell gondoskodnom. Erről elég határozott elképzelésem van: 5 hosszabb asztal, asztalonként 2-2 váza, amelyekbe egy szál krémszínű rózsa kerülne és mellé két oldalra egy-egy üvegtál díszkaviccsal és úszógyertyával. Ahogy számolgattam szükségem lenne 22 tálra (ikeában 705 Ft darabja, így kb. 15 ezer Ft), díszkavics, úszógyertya (kb. 8 ezer Ft), rózsa (kb. 5 ezer Ft). Kellene egy 3 m széles 7-8 méter hosszú fehér függöny (mondjuk 10 ezer Ft) és még egy kapura való díszítés amit organza anyagból talán kihozhatok 4-5 ezer Ft-ból. Ezenkívül még ültetőkártya, szalvétákkal (14 ezer Ft). Ha még fizetek pluszban az étteremben amiért kiteszik az egyéb díszeket is, kb. 110-120 ezer Ft-nál járok.

 

Az tény, hogy pont olyan lesz amilyet szeretnék, a dekorosok meg általában meglévő dolgaikat hozzák. Viszont sokkal több macera van vele...

 

Sajnos most nem tudok hazautazni (vidéken lesz az esküvő), hogy ajánlatot kérjek személyesen dekorosoktól, úgyhogy kérlek írjátok meg, hogy nektek kb. mennyibe kerül? Mennyi, ha magatok csináljátok és mennyi, ha dekoros?

 

Köszi, kellemes estét mindenkinek!

  1. 2019. március 15. 17:0610.

    Szia! Én itt találtam hasznos ötleteket jó áron: https://bazarblog.hu/diy/eskuvoi-dekoracios-kelleke k/

  2. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2012. május 20. 12:249.
    Szóval jó, hogy volt nekünk pluszban, mert másikat kellett írni. Bocs, csak fáradt vagyok. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (8)
    2012-05-20  12:14
  3. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2012. május 20. 12:148.
    végül kifelejtettem, hogy azért a székszoknya darabjáért 300-at fizettünk az étteremben. És ha az ültetőkártya is ide tartozik, 60 darabot vettünk 900 Ft-ért a KIK-ben. Ez jól is jött, mivel a nővéremet kértem meg, hogy készítse el, és egy halvány narancssárgát használt, amit senki nem látott volna meg gyertyafényben. 
    előzmény:
    Phoboszka (3)
    2012-05-19  23:23
  4. 2012. május 20. 11:537.

    a templomot a templom diszitette, mi egy csokrot vittünk az oltarra, az etteremnek termeszetes volt, hogy teritett asztallal vartak mindket, a többi helyre (anyakönyvvezetö, utközben, stb) meg minek barmi is?! egyetlen dolgot vettünk, a kocsi elejere valami bigyot. na, AZT felejtettük el feltenni. 

     

     

    előzmény:
    Phoboszka (1)
    2012-05-19  22:04
  5. 2012. május 20. 10:306.

    Szia!

     

    Csak egy ötlet: rózsafejeket miért nem teszed az úszógyertyák mellé a vízbe?

    Látnának tőle, tudnának beszélgetni és a kaja is elférne.

    Nem utolsó szempont a vázákra szánt pénzed is megmaradna!

     

    Attól még elszórva  a terembe lehetne hosszúszárú rózsát rakni, ahol nem borítják föl, nincs útba.

     

     

     

     

    előzmény:
    Phoboszka (1)
    2012-05-19  22:04
  6. 2012. május 20. 08:555.

    Szia!

     

    Végig olvasva: rózsa van LIDL-ben, ALDI-ban, szép és olcsóbb. Mi onnan dekoráltuk az esküvőt. Megkérdeztük mikor érkezik a friss szállítmány, félre tetettük a virágokat. 700 Ft volt egy csokor, amiben 10 szál rózsa volt. Jutott mindenhová belőle.

     

    Ültetőkártya helyett lehet poszter. Ezt egy másik esküvőn láttam, de tetszett és mindenki megtalálta a helyét. 

    Sima A3-as papírra lerajzolva az asztalok elhelyezkedése. A menyasszony rokonsága rózsaszín asztallal jelölve, a vőlegényé világos zölddel. Kerek asztalok voltak, 10 főre terítve, az asztal körbe beleírva a nevekkel. Volt, hogy csak az volt a körben: Kovács család, vagy az, hogy Peti kollégái. 

    Ezt a bejáratnál helyezték el egy álló táblára téve. Aki nem találta a helyét, annak segített a személyzet. De ilyen nem volt, mert simán kiigazodtunk a rajzon, pedig 150 fős lagzi volt. 

    Szerintem az ültetőkártya felesleges, mert nem biztos, hogy Julcsa Pista mellé ülne. Ha gyerekek is lesznek, akkor borul a rend, mert úgy ül le a család, ahogy nekik kézre esik (anya segít enni stb). Vagy valakit zavar, ha háttal ül a bejáratnak, mást pedig nem... Szerintem egy asztalnál alakítsák ki maguktól az ülésrendet a vendégek. 

     

    A díszítés: olyan gyöngyöket vettünk hobby boltban, ami felfűzhető. Ezt később elajándékoztuk a család lánytagjainak. A csajok fűztek belőle nyakláncot maguknak. :)

    Organza: függöny boltban mindig van kitéve maradék anyag, érdemes a fantáziát elővenni és abból alkotni valamit. Akár 2-3 anyag kombinációjából. 2-3 méter már maradéknak számít, mert általában egy lakásra egyforma függönyből nem ennyi kell...

     

    A tál: hobby boltossal üzletelj: adja neked bérbe! Kifizeted, de utána visszaviszed. Ami nem sérült, ép és tiszta azt vegye vissza. Szerintem ő is jól jár és Te is...

     

    Kavicsok: mi mosott homok + kavics kombóval oldottuk meg. Mindezt Duna partról és építőanyag kereskedésből.

    Mosott homok több színben is van. Mikor mondtunk, hogy csak egy szatyornyi kell és mire, akkor a pasi röhögve mondta: na vigyék ingyen, ne is lássam magukat, sok boldogságot! :)

    De állatkereskedésben is van díszkavics olcsóbban.  ;)

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Phoboszka (1)
    2012-05-19  22:04
  7. 2012. május 20. 07:064.

    Ha Budapesti vagy a Körúton van 3 vagy 4 üzlet is (anyagos) ahol az organzának 390 ft métere, esetleg érdemes benézned, hátha van megfelelő színben.

    A lányoméknak is hasonló díszkavicsos dolog volt az asztalon IKEA üvegtál, benne az a vízre dagadó golyó aminek 150 ft zacskója Eurós boltokban kapható, azon volt a gyertya.

    előzmény:
    Phoboszka (1)
    2012-05-19  22:04
  8. 2012. május 19. 23:233.

    Jut eszembe, autódíszt vaterán néztem ki, csak organza anyagból szép masnikat... :)

     

    Nagyon jól jártatok akkor a dekorral. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (2)
    2012-05-19  23:12
  9. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2012. május 19. 23:122.
    Se nem sk, se nem dekoratőr. Polgári helyszínén benne volt az árban a díszítés, és ők csinálták. Az étteremben ingyen volt, szintén ők tették fel. Vettünk pár lampiont, az volt 6500 Ft. Csokrot, kitúzőket, autódíszt ajándékba kaptuk. 
    előzmény:
    Phoboszka (1)
    2012-05-19  22:04

Címlap

top