Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Norbi update valaki?

mindlevery
Létrehozva: 2012. július 17. 22:59
Sziasztok! Elkezdeném az update diétát. Esetleg szeretne valaki csatlakozni? Megoszthatnánk egymással a tapasztalatainkat, recepteket cserélhetnénk, bíztathatnánk egymást, leírhatnánk ki mit evett, ivott, tornázott, stb.Ki hány kilót szeretne fogyni? Én 15-20 kilót tűztem ki célul, és jövő nyárra szeretném ezt leadni, akkor leszek 30 éves, és a születésnapomon szeretnék úgy kinézni, mint még sosem
  1. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. július 18. 09:5926.

    Nekem is van térd-problémám, bár már enyhül és fásliban edzek, szóval a lényeg, hogy keress rá a light intervall vagy a trambulinos edzésére, ezeket kifejezetten ajánlja ízületi problémásoknak is. 

     

    Én a light-ra építek, de már vannak benne kemény elemek is (én magamnak állítottam össze tőle egy 10 perces kört, 20 gyakorlattal, azt csinálom).

    előzmény:
    mindlevery (21)
    2012-07-18  09:38
  2. 2012. július 18. 09:5525.
    Én azt hiszem talán lemennék, ha nem egyedül lennék, de így egymagam, nem hiszem, hogy valaha is le fogok merészkedni egy edzőterembe... valahogy nem megy....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (22)
    2012-07-18  09:50
  3. 2012. július 18. 09:5324.
    Halihó, sziasztok, jövök én is! :) Az update módszert tavaly csináltam 1 hónapig, 3,5kg ment le, aztán megállt. Most 2 és fél hete csinálom újra, update1 ebédet rendelek (némelyik finom, de némelyik ehetetlen), illetve heti 6x tornázom is. Rékával kezdtem, de 1 hétig olyan izomlázam volt, h nem bírtam menni sem...:)) Utána Norbira tornáztam, majd Alexandrára, benne azt szeretem, hogy sok nyújtó gyakorlat van. Minden nap másra. Édesítőszer: nyírfacukor, ennek nincs mellékíze, teába pedig agave szirup, ez olyan, mint a méz. Most pedig P90 edzéstervet néztem ki magamnak, beírva a keresőbe rengeteg motiváló képet találni. (P90 illetve P90X a brutálabb változata) 8kg-ot kéne leadnom, de egyenlőre nem mozdul a mérleg.
    előzmény:
    mindlevery (1)
    2012-07-17  22:59
  4. 2012. július 18. 09:5323.

    A mérleggel az a helyzet, hogy nekem egy ősleletem volt otthon, azon mértem magam, de csak havonta egyszer. Most kaptam születésnapomra egy rendes digitális mérleget, de én nem vagyok a híve annak, hogy naponta ugorjunk fel a mérlegre, szerintem havonta egyszer untig elég. Az ember úgyis érzi, hogy fogyott-e, ha meg véletlenül mégsem, az csak frusztráló. Szerintem fontos, hogy az ember erre az gész fogyás dologra ne görcsöljön rá.

    Erről a Péntek Enikőről én sem hallottam még soha, de ezek után, hogy ennyire dicséritek, meg fogom nézni :-)

    előzmény:
    mindlevery (17)
    2012-07-18  09:20
  5. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. július 18. 09:5022.

    Fitness teremtől nem kell félni, csajok!!

     

    Én mondjuk a gépeket nem szeretem, inkább aerobikra járok (illetve jártam, csak most a bébirépa miatt nem mentem majd' 1,5 éve).

     

    Higgyétek el, senki nem néz ki senkit, senki nem figyeli kin milyen márka van. Ha egy egyszerű pólóban és egy macinaciban megy le az emberlánya tornázni, arra se szól senki egy kukkot sem. És a megvető pillantásoktól sem kell félni. Egy aerobik órán anyira sokféle ember megfordul, el sem hiszitek! Sovány, kövér, szép, csúnya, fiatal, középkorú, mindenki. Nincs határ. 

    előzmény:
    mindlevery (21)
    2012-07-18  09:38
  6. 2012. július 18. 09:3821.
    Na hát megnéztem magamnak ezt a Péntek Enikőt, nem tűnik rossznak, délután töltök is le tőle valamit. Persze majd ha rendbejött a térdem, mert elég ugrálósnak tűnik. Én lányom is imád velem ugrabugrálni, elég ügyesen dolgozik is, ahhoz képest, hogy csak 3 éves
    Konditeremmel én is úgy vagyok, hogy elsőre ciki lemenni, nem ismerem a gépeket se, biztos mindenki jobban néz ki nálam, de hát a 2. és 3. alkalommal már biztos nem foglalkozik vele az ember. Biztos viszek majd valami jó kis zenét, ha lejutok egyszer, azzal könnyebben telik az idő is. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. július 18. 09:3720.
    Mi nem rossz manapság? Én így állok hozzá. Ezer éve nem használok cukrot. Nincs is itthon. Teljesen megflel az édesítő. Én tablettát veszek. Ha sütibe van kajába kell, akkor egy icipici forróvízbe potyogtatom a szemeket és azonnal oldódnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (19)
    2012-07-18  09:33
  8. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. július 18. 09:3319.

    Sztívia édesítőszert használ valaki, mert arról azt mondják, hogy természetes?

     

    Kicsit félek az édesítőktől, hogy a cukor rossz, de az édesítő még rosszabb! 

    előzmény:
    mindlevery (14)
    2012-07-18  09:13
  9. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. július 18. 09:2018.

    Ezek angolnyelvűek, de tök primkónulla angoltudással is kb 2 perc alatt rá lehet jönni mit kell csinálni:

     

     http://barbara-dvd.blogspot.hu/2009/04/ca rdio-combat.html

     

     http://barbara-dvd.blogspot.hu/200 9/04/supercharged-kickbox-party.html

     

     http://barbara -dvd.blogspot.hu/2009/02/turbo-jam-fat-blaster.html

     

      http://barbara-dvd.blogspot.hu/2009/02/pump-it-up-beach-bod y.html

     

    A Turbo Jam és a Pump it Up dvd-k annyira felpörgetősek, nagyon feldobják az embert. 

    előzmény:
    mindlevery (11)
    2012-07-18  09:11
  10. 2012. július 18. 09:2017.

    Én rájöttem, hogy akkor gondolok legtöbbet a kajára, ha holt időm van, ami két gyerek mellett mondjuk nem gyakran fordul elő, de azért néha igen:) Ja és ha arra gondolok, hogy diétázok, akkor vmiért még éhesebb vagyok egész nap. Tudom, hogy ez a norbizás életmód váltás, de a diétát rövidebb leírni

     

    Xanthia: megnézem ezt a két fajta édeítőt, ha tényleg nincs mellékízük, lehet kipróbálom őket. 

    Ha már többen is írtátok, Péntek Enikőnek is utánanézek, tényleg nem hallottam még róla. 

     

    Én eddig csak a candida diétát csináltam a norbin kívül, az sem volt rossz, de sokkal több a tiltólistás étel. 

     

    Tény, hogy a lassú fogyás többet ér és tartósabb mint a gyors, csak ilyenkor minden mérlegre álláskor bizakodik az ember, hogy talán megmozdul végre:) Éppen ezért az első hónapban nem is akarok mérlegre állni, mert olyankor mindig csak elkeseredem, hogy nem fogytam semmit. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  11. 2012. július 18. 09:1616.

    Na hát nem bírok magammal, most hogy sorstársakra bukkantam :-)

    Hát én a konditeremmel úgy vagyok, hogy valahogy nem merészkednék le egybe sem, már csak azért is, mert úgy érzem, ez is olyan, mint a disco, talán már nem az én korosztályomnak való... na jó, ez csak vicc volt, inkább nincs elég önbizalmam és elég márkás edzőruhám :-)

    DVD-ből mondom, én először mindenféle Kikboxokat csináltam, meg Ducitréninget, főleg az elején, amikor még kb. 10 perc után az ájulás kerülgetett. Aztán jöttek a Réka DVD-k, most már nem ájulok el, csak izzadok, mint a ló. Aztán próbáltam a konkurenciát is, azaz Béres Alexandrát... hát jó, jó a csaj, de nekem az annyira nem jött be. Viszont én mindig másik DVD-re szoktam tornázni, hogy ne unjam meg, ezért is jó, hogy van néhány Alexandrám is, mert amikor éppen unom a Réka sipító hangját ( mert minden tiszteletem az övé, de az van neki ), akkor Alexandra bársonyosabb orgánumára lengetem a lábaimat :-)

    előzmény:
    mindlevery (11)
    2012-07-18  09:11
  12. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. július 18. 09:1415.

    Nálam is figyel 3 kiskorú itthon :)), bár a tieidnél nagyobbak. Sokszor már ők is csatlakoznak, amikor tornázok. :))

     

    Péntek Enikő azért is szuper, mert viszonylag rövid edzései vannak (20 percbe beleférnek alapból, bár én ennél többet csinálok tőle is), nézz szét az oldalán.

    előzmény:
    mindlevery (7)
    2012-07-18  08:53
  13. 2012. július 18. 09:1314.
    Nekem most Polisweet van itthon a folyékony változat, ennek nem éreztem mellékízét, persze azért lehet érezni, hogy nem cukor, de engem nem zavar. Viszont most látom, hogy márciusban lejárt, szerintetek lehet valami baja?? Elég drága volt, és még félig van az üveg, nem lenne jó, ha ki kéne dobni:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (10)
    2012-07-18  09:07
  14. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2012. július 18. 09:1213.

    Az update lényege (is) a viszonylag kevés szénhidrátbevitel, ez hatékony diéta, az biztos, sok sikert kívánok.

     

    De ne diétázz, fogyózz szerintem, ezt saját tapasztalatból írom, hanem életmódot váltsál, csak ez hozhat tartós eredményt. Én ennek keretén belül a cukorbetegek diétáját ötvözöm a paleolit életmóddal (de én IR-es vagyok).

     

    Nálam a kenyérfélék és tésztafélék jelentik a neuralgikus pontot, mert nagyon szeretem őket, időnként veszek tőlük pékárut (amikor nem érek haza vacsoraidőre, akkor néha beszaladok a boltjukba), és a héten megkóstoltam az új, minimális szénhidrátot tartalmazó kenyerüket, nagyon finom. Amúgy viszont magamnak sütöm ezeket, maglisztek és zabliszt felhasználásával, másféle lisztet nem nagyon fogyasztok.

     

    Édesítésre xilitet és eritritet használok, mindkettő maximálisan bevált, mellékíz-és hatás nélküli.

     

    Mozgás: mostmár heti minimum 5 (sokszor 6) alkalom, kardió (futás és Péntek Enikő, már linkelte valaki), illetve erősítés, alkalmanként legalább 45 perc. Péntek Enikő tornái rendkívül hatékonyak, csak ajánlani tudom őket.

     

    Sok sikert kívánok neked a váltáshoz! 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    mindlevery (1)
    2012-07-17  22:59
  15. 2012. július 18. 09:1112.

    Kis előzetes: először is leszoktam a cigiről, hoppá + 10 kg, aztán beteg lettem, és a gyógyszer mellékhatása az volt, hogy leállította az anyagcserém, hoppá még +10 kg.... Aztán amikor elértem a 156 cm-hez a 72 kg-ot, akkor először is elkeseredtem, másodszor is kaptam egy olyan vérvételi leletet, hogy ha nem vigyázok, akkor köszvényes leszek.... És akkor a doki elkezdte mondani, hogy mit ne egyek, ennek kapcsán kitaláltam, hogy hát akkor akár Norbizhatnék is. Ez volt márciusban. Akkor elkezdtem, igen, igyekszem csak 1-es kódú ételeket enni, én bevallom, én beruházok Norbi kenyérbe is, viszont nekem egy ilyen csomagocska kenyér elég egy hétig. Reggelire szoktam enni, ebédre valami kis könnyű salátát, húst, vagy főzeléket, vacsorára többnyire kaukázusi kefírt iszogatok, eszegetek egy kis joghurtot, Norbi rudit.... aztán el is telik a nap. Nekem nagyon fontos, hogy ne legyek "kívánós", mert ugyan bírom az önsanyargatást, viszont nálam a legtöbb diéta itt bukott meg. Próbáltam én 90 napos diétát is, na most azzal pl. az volt a bajom, hogy én bizony szénhidrát napon meghaltam volna egy pohár tejért, joghurtért, húsért, bármi fehérjéért, ellenben fehérje napon a fele királyságom adtam volna egy kis sütiért.... és hiába lehetett elvileg bármennyit enni, én szenvedtem. Folyamatosan szenvedtem. Most meg tök lazán elvagyok, ha nagyon megkívánok valamit, akkor elgondolkozom azon, hogyan lehetne megcsinálni az alternatív Norbis változatot :-) Te jó ég, mennyit rizsázok...... De különben nálam lassabb anyagcseréje senkinek nincs, én ezt úgy hívom, hogy fotoszintetizálok, úgyhogy emiatt egy percig ne aggódjon senki. Maximum lassabban fogyunk. Én is epekedve olvastam, hogy másnak 10 kg megy egy hónap alatt, nekem meg csak másfél. Kit érdekel, lényeg hogy mennek lefele a kilók, időm meg annyi van, mint a tenger....

    előzmény:
    mindlevery (7)
    2012-07-18  08:53
  16. 2012. július 18. 09:1111.

    Szia! Jó, hogy Te is itt vagy:)

    Minél kevesebb a felesleg, annál nehezebb leadni:(

    A mi közelünkben is van egy jó kis konditerem, nagyon olcsó bérletárral, és oda is be lehet adni a gyerekeket megőrzőbe, lehet én is ráveszem magam szeptembertől, hogy oda járjak. Akkor valahogy jobban ráveszi magát az ember, ha pénzt ad ki érte.:)

    Dvdkkel én is el vagyok látva, főleg norbi és réka van, milyen dvd-t tudsz még ajánlani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_302972 (9)
    2012-07-18  09:07
  17. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. július 18. 09:0710.
    Milyen édesítőt használsz, mert valamelyiknek elég rossz mellékíze van?
    előzmény:
    mindlevery (8)
    2012-07-18  08:57
  18. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2012. július 18. 09:079.

    Sziasztok!

     

    Én is szeretném még a fennmaradó 3 kilómat leadni meg formálódni. Féléve szültem, de 3 hónapja nem mozdul a mérleg, ez a pár kiló egyszerűen nem megy le, igaz nem is diétáztam. Viszont mostmár el kell kezdeni, mert nehogy felcsússzon még pár kiló.

    Tornázni inkább teremben szeretek, most már a pöcsösöm is beadható a kondi megőrzőjébe, lehet oda fogok járni heti pár napot.

    Viszont nagyon sok dvd-m van (letöltött) régebben mindig itthon tornáztam, de most erre még nagyon nincs lelkierőm. Engem a "csapatban mozgás" húz. Norbi, Réka Béres A. mind nagyon jó, de aki a kardiót szereti, annak is tudok ajánlani nagyon klassz ugribugri dvd-ket. 

     

    előzmény:
    mindlevery (7)
    2012-07-18  08:53
  19. 2012. július 18. 08:578.

    Jaj ezt a könyvet ismerem, megvan pdf-ben, majd akkor áttanulmányozom:)

     

    Túrótorta  recept: http://www.mindmegette.hu/turotorta-liszt-nelkul.recept
    i tt találod, annyi, hogy nyilván cukor helyett édesítő megy bele, én 180 fokon sütöm kb 30-40 percig, és nekem kevesebb vaj is elég bele. Bár a vaj 3as, szerintem ez a torta belefér a 2-es kategóriába.:)Isteni finom vaníliás íze van, és ha kihűlt, szuperul lehet szeletelni is. 

    előzmény:
    Selymeske (6)
    2012-07-18  08:49
  20. 2012. július 18. 08:537.
    Szia! Hátha beindulna itt az élet:)

    Gratulálok a -10 kilóhoz, nagyon nagyon szép eredmény, bárcsak már én is ott tartanék:)

    Mikor először norbiztam, én is vettem néha egy-egy túrórudit, vagy pudingot, más nem nagyon, de inkább sütök itthon valami sütit a receptjei közül, leginkább amihez nem kell liszt, mert az nagyon drága. 

    Hogy sikerült ezt a 10 kilót leadnod? Csak 1-es kódú ételeket ettél?

    Nekem elég problémás megoldani a tornázást a 3 éves lányom, és a 3 hónapos fiam mellett, de azért igyekszem majd beiktatni legalább napi 20-30 perc mozgást, ha máskor nem, este, mikor apa is itthon van:)

    Nekem elég lassú az anyagcserém, neked mikor indult be a fogyás? 

    előzmény:
    agibereg (4)
    2012-07-18  08:38
  21. 2012. július 18. 08:496.

    Jaj,a  recept jöhet! :))))

    imádom a túrós nyalánkságokat! :)

    előzmény:
    mindlevery (3)
    2012-07-18  08:12
  22. 2012. július 18. 08:495.

    Nézd csak:
    http://tornavideo.hu/

     

    én megrendeltem az első dvd-jét :) nagyon szépen formál alakot!

     

    A könyv címe:

    Norbi: -10kg/hó

     

     

    előzmény:
    mindlevery (3)
    2012-07-18  08:12
  23. 2012. július 18. 08:384.

    Sziasztok!

    Látom itt is kevesen vagyun, más fórumokon viszont szinte senki nincs :-) Én márciusban kezdtem el a Norbi diétát, eddig mínusz 10 kg-nál tartok, de még kb. ugyanennyit szeretnék lefogyni. Én vásárolok Norbi termékeket, mégpedig azért, mert időnként rámtör a nassolhatnék, és akkor inkább egy Norbi joghurtot eszem, mint bármi cukros vackot. Illetve nagyon szeretem a túrórudiját is. Ja igen, és igyekszem minden nap tornázni. Van, mikor kevés az időm, akkor csak 20 percet, ha jobban ráérek, akkor többet. Eleinte Norbi DVD-re, majd később áttértem Réka DVD-ire, ezek tényleg nagyon kemények, én ennyi hét/hónap után sem tudom mindig megcsinálni őket teljesen.... De igyekszem :-) Remélem többen is leszünk itt, és támogathatjuk egymást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  24. 2012. július 18. 08:123.

    Szia!

    De jó, hogy írtál:)

    Milyen könyved van egyes kódú ételekkel?

    Én csak reggelire eszek  most kettes kódú kajákat, leginkább ez kenyér (barna vagy teljeskiőrlésű, tönköly), mert reggel muszáj jól laknom:)

    Rendelni én nem rendelek, sok negatívot hallottam már róla, meg drága is, inkább próbálok úgy főzni, hogy jó legyen. A termékeit se veszem, szerintem anélkül is működik a diéta. 

    Tervezek tornázni, de most másfél hete volt egy térdhúzódásom, és még gyógyulok belőle, úgyhogy ha ez elmúlik, akkor nekikezdek. Vannak norbi és réka dvd-im, szerintem azt fogom itthon csinálni, meg van egy sztepperem, illetve gondolkozok egy szobabicaj vagy ellipszis tréner megvételén. Ezt a Péntek Enikő féle tornát nem ismerem:)

    Van egy isteni túrótorta receptem, ha gondolod, leírom

    előzmény:
    Selymeske (2)
    2012-07-18  07:36
  25. 2012. július 18. 07:362.

    Szia!

    Én nem konkrétan a Norbi diétát csinálom, de egy könyvem van, amiben csak az egyes kódú élelmiszerek szerepelnek, próbálom azokat enni :)

    nekem is 15-20 kg lenne a cél... :)

    Elmentettelek a kedvenc topikok közé, folyamatosan figyelek majd :) és ha van valami jó receptem, megosztom én is :))))


    Tornázol is egyébként?

    Nekem Péntek Enikő vált be... :)

     

    Egyébként próbáltam rendelni a norbis étrendet, de egy idő után nagyon rosszul voltam tőle, fájt a gyomrom... úgyhogy három hét után elhagytam, a panaszaim is megszűntek. Most, hogy magam csinálok ezt-azt, most nem jött el émelygés :)

    előzmény:
    mindlevery (1)
    2012-07-17  22:59

Címlap

top