Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fénycsatorna tapasztalatok

Zongibongi
Létrehozva: 2018. február 25. 22:10

Sziasztok! Van itt valaki, akinek a házában van fénycsatorna? Vagy olyan, aki "élőben" látott már ilyet lakóházban? Tudna írni róla tapasztalatokat (mennyire vált be, mekkora fényt ad, érdemes belefektetni stb.)?  Bármi érdekel ezzel kapcsolatban. Képeket láttam a neten, de véleményt/tapasztalatot róla nagyon keveset találtam. Nekünk a szomszéd háza nagyon leárnyékolja a nappali-konyha részt. Tetőablak nem jöhet szóba (túl költséges lenne...), a fénycsatornás megoldásban gondolkodunk. A képeken nekem kicsit olyan, mintha valami villany fel lenne kapcsolva nap közben a plafonon, ami kicsit fura. Érdekel, hogy mennyire szereti, akinek van és hogy szerinte nem nézne ki hülyén az étkező vagy nappali plafonján? Előre is köszönöm annak, aki tud segíteni.

  1. 2018. február 26. 11:387.

    Miért nézne ki valami rosszul, ha jól megtervezik?


    De amúgy a fénycsatorna végén csak kell legyen valami átlátszó fedél, az nem kerül pénzbe?


    Tisztán- és karbantartani tutira kell majd...


    Amúgy nekem az ókor jutott eszembe, amikor tükrökkel vezették a fényt a szükséges helyekre, ilyen periszkóp-szerűen...


    ókori fényvezető


    És találtam egy érdekes cikket, talán lehet további ötleteket venni belőle:


    https://www.popularmechanics.com/science/green-tech/a226 42/lowline-new-york-city-underground-park/

  2. 2018. február 26. 11:006.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (5)
    2018-02-26  10:49
  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. február 26. 10:495.

    akinek nincs pénze rakjon be e27 1400lumen- led izzót


     


     


     


     

  4. 2018. február 26. 10:364.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (3)
    2018-02-26  10:33
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. február 26. 10:333.

    sokféle megoldás van


    de ha egy ablakra sincs pénz, akkor erre se, mert nem bagóért van

  6. 2018. február 26. 01:002.

    Szia,


    Sokféle van,és azt szoktuk mondani hogy leginkább azt kapjuk amiért fizetünk.A legegyszerűbb a természetes,ami nem más mint ablak.A fény mennyisége attól függ milyen az időjárás.Napsütéses időben többet,borúlt napokon kevesebbet.Nyáron amikor a nap magasan van többet,télen kevesebbet,és így tovább.


    A másik sokkal komplikáltabb,a természetes fény mellett lámpa is,és tükrök segítségével lehet variálni.

Címlap

top