Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Olaj a reggelibe?

Panka
Létrehozva: 2018. július 3. 16:51

Mennyire jó olajosat reggelizni? Tudom, csacsi kérdés, elvégre a reggelire fogyasztható tojásrántotta is olajon készül. :) 


A gondom az, hogy mostanában igen sokat vagyok fáradt és szerintem azért, mert az étrendem nem kielégítő, ami a szükséges tápanyagokat illeti.


Arra gondoltam, hogy minden reggel kevernék egy teáskanál lenmag- vagy olivaolajat a reggelimbe. Mivel változatos étrendet kell követnem és nem ehetek így minden reggelire szendvicset vagy rántottát, például készítenék zab-, köles- vagy rozskását, kevernék bele lenmagolajat és egy főtt tojást vagy virslit.


Lesz abból valami bajom, ha így minden nap reggel olaj is lenne a reggelimben? Az esetleges hízás nem zavar, mivel roborálok - egészségügyi szempontból kérdezem.

  1. 2018. augusztus 8. 10:524.

    Olyan szépen , okosan leírtad....hogy csinálod, miért csinálod.....Ez inkább tanács, mint kérdés....Van hozzá ötletem, igyál meg mindezek előtt 2 pohár vizet  - nagyon egészséges!

  2. 2018. augusztus 8. 10:413.

    Szia, szerintem is egészséges minden nap egy kis növényi olajat fogyasztani. Lenmag vagy tökmagolaj, jót tesz a bőrnek, a hajnak és rengeteg jótékony, egészségmegőrző hatása is van. Csak ne éhgyomorra, magába edd.. hanem valamivel. Én például imádom a tökmagolajat pirítóssal.. kicsit csepegtetek rá, annyira finom ízt ad neki, még így magában is isteni.

  3. 2018. július 18. 10:302.

    Szia! 


    Szerintem a hidegen sajtolt növényi olajból egy kiskanál naponta nagyon egészséges segít hogy a vitaminok felszívódjanak és ezért ez nagyon jó ötlet lenne. Ha viszont nem tudsz figyelni arra hogy minden nap egyél tápanyagban gazdag ételeket akkor mindenképpen szedj multivitamint abban minden van és akkor nem kell annyira odafigyelni. Érdemes azért a rost miatt a gabonát meg a zöldség-gyümit naponta enni ez az emésztésednek is kell. Jó lehet mellé pre- és probitokum is ez is nagyon jót tesz az emésztésednek pl a protexinesek, ez még elérhető árú de már nagyon jó minőségű. Nekem nagyon bevált hogy egy hétre előre leírom vásárlás előtt hogy miket kell vennem és azokból miket fogok majd készíteni minden nap. Az élet sokkal egyszerűbb lett és minden gyorsabban elkészült nem kellett azon matekoznom minden este hogy mit együnk arról nem is beszélve hogy mióta egy nap kétfélét is főzök azóta sok szabad estém van főzés nélkül amikor mást intézhetek. Ilyen lista imádó lettem! Ne röhögjetek!

Címlap

top