Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Óvónő vagy tanító legyek?

Edina709
Létrehozva: 2019. március 4. 16:54

Sziasztok!


A ti véleményeteket szeretném kikérni arról, hogy melyik hivatást válasszam a kettő közül. Mindkettő teljes szívemből, egyformán lennék, ezért nem tudom eldönteni melyik legyen.


Köszönöm előre is a válaszaitokat, tanácsaitokat. :)


Edina, 21L

  1. 2019. március 9. 19:1526.

    Ez most olyan dolog, hogy en imadom a piciket, de tanitani csakis nagyobbakat szeretek. 

    előzmény:
    etilany (23)
    2019-03-08  18:01
  2. 2019. március 9. 19:1525.

    Ez most olyan dolog, hogy en imadom a piciket, de tanitani csakis nagyobbakat szeretek. 

    előzmény:
    etilany (23)
    2019-03-08  18:01
  3. 2019. március 9. 11:2224.

    Én is okosodtam....

    előzmény:
    etilany (23)
    2019-03-08  18:01
  4. 2019. március 8. 18:0123.

    Igen, ez jó ötlet, mnidkettőt egyszerre. A két szak között nagyon sok az átfedés, főleg az alapozó tantárgyaknál, ezért annyira nem is lesz megterhelő. Mondjuk annyi, hogy tudstommal csak egyet lehet térítésmentesen elvégezni,a másikért már fizetni kell. 


    TI: esetleg gondolkodj még, hgoy melyik korosztályt érzed magadhoz közelebb? Én speciel a kisiskolás korosztállyal jöttem ki legjobban.

    előzmény:
    Új élet (22)
    2019-03-08  15:22
  5. 2019. március 8. 15:2222.

    Lehet egyszerre két képzésre is járni. Nekem volt ismerősöm 3 egyetemre járt egyszerre (nem nagyon volt szabad ideje). Ha esetleg soknak tartod, halasztasz az egyik sulin egy évet (már persze, ha mind a két helyre felvesznek), és jövőre kezded el. Ennek az az előnye, hogy biztos lesz olyan pedagógiai, pszichológiai és egyéb (pl. neveléstörténet) tantárgy, amiből nem kell másodszor vizsgáznod, mert el fogják fogadni a másik iskola vizsgáját. Gondold meg! Így nem kell lemondanod egyikről sem, aztán ha majd végzel, eldöntheted, hogy melyik tetszik jobban, akár űzheted felváltva is a két szakmát. Ebben az esetben csak azt kell eldöntened, hogy melyiket kezded korábban.

    előzmény:
    Edina709 (20)
    2019-03-08  12:36
  6. 2019. március 8. 12:4221.

    Sok szerencsét az életben!

    előzmény:
    Edina709 (20)
    2019-03-08  12:36
  7. 2019. március 8. 12:3620.

    Köszönöm a válaszodat!


    Mindkettőnél ugyanannyi a ponthatár. Úgyhogy ha felvesznek, akkor mindkét helyre felvennének, csak valamelyiknek első helyen kell állnia. Felvenni felfognak szerintem, mert alacsony a ponthatár nagyon.


    Megpróbálom összeszedni magamat és dönteni hamarosan. 


    Boldog nőnapot minden nőnek :) 


    És köszi még egyszer a válaszokat!


     


     

  8. 2019. március 8. 08:1219.

    Nagyon örülök, hogy jelentkeztél végre   -ha ezt mind leírod az elején -megspórolhattuk volna sok felesleges ötleteléstí!


    Én pedagógus voltam, nem ismerem a hatályos jogszabályokat  - de az biztos, hogy LEFELE lehet "szükség esetén" pedagógiai munkát végezni, de felfelé nem......Tehát egy tanító -szükség esetén dolgozhat egy óvodában  .pl. nagycsoportos iskolaelőkészítős csoportban, de egy óvónő nem tud "betűt,összeolvasni " tanítani...


    Ha annyira nem tudsz választani  - nézd meg  a kiszemelt intézményekben, hogy biztos bekerülj  - hol nagyobb az esélyed?

    előzmény:
    Edina709 (18)
    2019-03-07  18:58
  9. 2019. március 7. 18:5818.

    Nagyon szépen köszönöm ezt a sok választ! Ne haragudjatok, hogy csak most válaszolok. 


    Épp az a legnagyobb problémám, hogy mindkettőbe sikerült belelátnom és mindkettő nagyon tetszik. 2 hetet dolgoztam óvodába, mint diákmunkás és engedtek a gyerekekkel játszani az udvaron, de amikor bementek akkor nem mehettünk velük be. Kint viszont nagyon jól éreztem magam velük. Minden nap nagyon boldog voltam, szinte mint még sosem. Nagyon aranyosak voltak a gyerekek. És úgy voltam vele, hogy én ezért a pénzt sem kérném el, amit adnak. Mert ezt ingyen is szívesen megcsinálnám, mert tényleg nagy öröm volt a gyerekekkel lenni.


    Csak közben voltam nyilt napon iskolában, ahol beleláthattam a tanítói életbe. És az is nagyon megtetszett. Nagyon szeretem az összes tantárgyat, imádok tanulni is és szívesen adnám tovább a gyerekeknek mindent amit csak megtanultam. 


    Úgyhogy igazából ezért lettem ilyen határozatlan, mert mindkettőt úgy érzem passzol hozzám. 


    Ezért is szerettem volna kikérni a véleményeiteket vagy esetleg ha van valaki aki  dolgozik valamelyik szakmában és tudna mesélni annak is örülnék. Hogy például mettől-meddig tart a munkaideje.

  10. 2019. március 7. 18:3117.

    Ha nekem címezted - hogy nem taníthat, közelükbe sem mehet......- én nem mondtam, hogy tanítson, vagy taníthat ....DE , ha beengedik egy óvodába , persze , hogy megfigyelő lehet  csak a foglalkozásokon. DE  - ha kimennek az udvarra szaladgálni a gyerekek , miért nem játszhat velül egy körjátékot? - ha már ott van....


    De ne  vitatkozzunk  a részleteken      - mikor a kérdező fütyül ránk....

    előzmény:
    Sissi52 (16)
    2019-03-07  16:55
  11. 2019. március 7. 16:5516.

    Nem, hat pontosan nem gyerek kozelebe ferkozesrol van szo, hanem az ovodai/iskolai munkarol, es sajat szamara. Nem tanithat, nem jatszhat, gyerek kozelebe nem ferkozhet, mert semmi kepsitese sincs. Nem azert megy oda, hanem megfigyelni az ovono/tanitono munkajat. Az mas, ha mar foiskolai hallgato lenne es gyakorlaton lenne. Az nem er semmit, ha betekint, o maga eljatszadozik. Folyamatosan ott kell lennie min 2 hetig, hogy belelason, hogy megy ez. Ha a tanitot az oran csak setalgatni latja, az azt jelenti, hogy otthon a tanito elotte mar rengeteget dolgozott, felkeszult az orajara. Ha kedves a tanito, elmondja nagyjabol mibol all az orara valo felkeszules, mennyi idot vesz igenybe, miket csinal otthon, stb...

    előzmény:
    Kövesdiági (12)
    2019-03-06  11:15
  12. 2019. március 7. 08:0315.

    E D I N A   ! Várunk....

  13. 2019. március 6. 19:4014.

    Na, ezt pont tudom, mert a lányom a  közhasznú munkát a kórházban csinálta. 


    Alapitványon keresztül kell jelentkezni.. a Lurkó volt. 
    és kellett tüdőszűrős papír.. valamint az Alapitványnak szerződése volt a sulival


     


    épp kontrollon voltam, amikor szembejött a Lurkó.- kitüzős hölgy.. én pedig megszólitottam.  másnap már mehetett is lányom elbeszelgetésre.. aztán tüdőszürő.. és megbeszélték melyik napokon tud menni..
    viszont nemcsak kicsikkel való játék volt.. hanem pl kitakarítani a játszószobát.. vagy rendet rakni.. ilyesmik, 

    előzmény:
    Kövesdiági (12)
    2019-03-06  11:15
  14. 2019. március 6. 19:1313.

    Reagálhatnál a "sok tanácsra"!

  15. 2019. március 6. 11:1512.

    Igen, tudom, hogy az ovi és isi nem átjáróház...., ahova csak úgy be lehet menni...Gondolom egy  érettségizőnek van annyi esze, hogy az igazgatónál/vezetőnél kezdi a bekéreszkedést....


    Még az jutott eszembe  - a mi városunkban mostanában a Gyerek könyvtár minden szombaton foglalkozásokat tart az érdeklődő szülöknek-gyerekeknek....időszerű témákban. Biztos , hogy az 5-8 évesek járnak oda....ott is próbálkozhatsz  , sőt sok helyen a vallási közösségek is csinálnak gyermekfoglalkoztatást....A Kórházak is szívesen veszik az önkéntes felolvasókat....tehát csak a tehetetlen nem talál helyet, hogy a gyerekek közelébe férkőzzön....

  16. 2019. március 6. 08:0211.

    Orvosi vizsgalatok, vedooltasok termeszetesen megvannak, aki ilyesmire adja a fejet.

    előzmény:
    Lillaréka (9)
    2019-03-05  18:22
  17. 2019. március 6. 08:0010.

    Foglalkozni veluk nem szabad meg kozelukbe sem menni. Cak ulni tisztes tavolban es megfigyelni.

    előzmény:
    Kövesdiági (8)
    2019-03-05  11:24
  18. 2019. március 5. 18:229.

    Közhasznú munka és kötelező


    és csak ott lehet végezni, ahol a hely szerződést kötött az iskolával. 


    Alapítvány ilyesmi


    és nem biztos, hogy megengedik -csak úgy- 
    tüdőszürő papir biztosan kelleni fog. 


    Nem lehet csak úgy bemenni egy iskolába vagy oviba... hogy jönnék megnézném milyen. 

    előzmény:
    Kövesdiági (8)
    2019-03-05  11:24
  19. 2019. március 5. 11:248.

    Egy barátnőm unokái érettségi előtt "önkénteskedtek"...vagy nem tudom, minek nevezik manapság a "társadalmi munkát".Biztos megengedik - akár a tavaszi szünetben, hogy bejárj az óvodába....iskolaidőben pedig az iskolába- manapság egész napos iskola a divat, ott vannak a gyerekek du.16ig.....Készülj mindenféle versikékkel-énekekkel , kézműves játékokkal  -  hogy ne csak ott lődörögj, foglalkozz velük...

  20. 2019. március 5. 06:127.

    Máskülönben- 


    mindkét diploma megszerezhető. 


    Van egy unokahúgom ő először óvónőképzőt csinálta meg Sopronban.. aztán elment pestre a -férje- akkor még szerelme után és elvégezte a tanitóit


    sokáig óvónéni volt.. most meg tanitónéni. 

  21. 2019. március 5. 06:106.

    A JO  "ovono"  egyben  tanito  is,    de  a  jo  tanito  nem  mindig  torodik azoknak azoknak az    e'lete'vel  akiket   tanit.


    Tanitani TV-n  is  lehet,  vagy, ha  irsz  egy  jo  konyvet,  az  is  tanitoszer  lehet.


     


     

  22. 2019. március 5. 06:105.

    hm


    mire adtad be a jelentkezésedet??


    mindkettőre?? 


    hát- Sissi ötlete nem rossz.. de nyakadon az érettségi.... 


    addig gondolkodhatsz rajta.. ill- amikor már érettségi szünet van, ülj be tényleg - egy pár órára oviba vagy suliba,... hátha az segít.


    és változtass sorrendet majd a ponthatár szerint,. 

  23. 2019. március 5. 04:454.

    Mellesleg en tanar voltam 24 evig, miota therapist vagyok, azota nyugodtak az esteim, a hetvegeim. 

  24. 2019. március 5. 04:433.

    Szerintem kerj engedelyt mindket igazgatotol, hogy ulhess be ket hetre teljes munkaidoben mindket helyre, es nezd, mit csinalnak. A ket het kell, hogy folyamatosan lasd, nap, mint nap, es kezdestol befejezesig. A mi terapia program managerunk kotelezett bennunket erre, hogy neki nehogy valamelyik majd ott nyafogjon, hogy o nem erre gondolt. Ket het alatt kapsz egy enyhe kepet, hogy 'idesanyam en nem ezt a lovat akartam', vagy igen, ezt. 

  25. 2019. március 4. 17:282.

    De aranyos vagy - adjunk tanácsot  -mi legyél  , pedig nem is ismerünk!


    Az én Apám tanár volt , matek-kémia szakos, négyen vagyunk testvérek -el sem tudtunk képzelni mást,csak hogy mi is tanítók leszünk, mert az volt a városunkban.    Mindenki Tanítóképzőt vézett. Az egyik nővérem később elvégezte az egyetemet   /ped. -pszich./szakon,      én  a Gyógyped.Tanárképzőt  : értelmi fogyatékosok  és beszédhibások  fejlesztését tanultam. Én mindig a kicsiket szerettem, mindig alsósokat  szerettem tanítani.17évig Nevelési Tanácsadóban dolgoztam  - olvasni tanítottam a dylexiásokat, számolni a dyscalculiásokat   .  De sok óvodást  ké Már régen ny. vagyok. Nem bántam meg.  De sok óvodást készítettem fel az iskolára...Hosszú az élet, Te is csinálhatsz mindent.....

Címlap

top