Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Polyneuropathia

éva49
Létrehozva: 2019. július 25. 15:52

Keresek olyan sorstársakat, akik ezzel a betegséggel élnek, de nem alapbetegségük a cukrosság. Több éve küszködök, nem vagyok cukros, nem találnak az orvosok semmit, de terjed ez a furcsa "zokni érzés" egyre feljebb, indult a lábujjaimnál, de már az egész talpamon érzem. Két havonta szedem egy hónapig a Benfogama  300-ast, de semmi változás. Nincs vitaminhiányom stb.stb. Hátha találok valakin keresztül egy orvost, aki legalább mond valamit, mi várható, gyógyítható-e stb.

  1. 2019. július 25. 20:412.

    A zokni érzés az erek szűkülésével függ össze, valóban a kezdő cukorbetegek érzik. Nekem évtizedek óta van, és csak mostanában mérnek 6 /mmol/l/ érték feletti vércukorszintet. Nem jó jel, de ezt az orvosnak is tudnia kell, hogy mikortól veszélyes a vércukorszint - esetleg terheléses vizsgálatot is végezhet - és meddig lehet rá legyinteni.


    Én beszereznék egy vércukorszintmérőt, és vigyáznék a szénhidrát bevitelre. Ha kevés szénhidrátféleséget fogyasztok - pl. kenyeret egyáltalán nem - a zokni érzés is mérséklődik.

Címlap

top