Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mirena felhelyezés

kbe77
Létrehozva: 2019. augusztus 5. 10:10

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy volt-e már valakinek Mirena ALTATÁSBAN felhelyezve? 5 év után lett levéve majd eltelt fél év és újra fel akartam tetetni (előtte persze rákszűrés meg ellenőrzés, ahogy kell) majd a felhelyezés pillanatában közli a nőgyógyász, hogy totál heges a méhszáj és inkább altatásban helyezi fel, mert nem tudja "átszakítani". Jól megijedtem, azt mondja, hogy valószínűleg túl sokáig volt fent az előző, és azért lett heges a levétele után.... Nem volt extrém sok az 5 év és persze ez idő alatt is ő volt a nőgyógyászom... Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Válaszokat, véleményeket köszönöm előre is! 

  1. 2020. március 24. 15:3910.

    Sziasztok! Nekem kb 2 hete van mirena spiralom azóta görcsölgetek és vérzek! Tud valaki valami tapasztalatot írni nekem? Normalis ez így? Illetve nem mindig görcsölök de naponta többször van hogy faj a hasam alul.választ előre is köszönöm!

  2. 2019. augusztus 7. 11:429.

    Nem vagyok orvos, spirálom sem volt soha, de szerintem, ha heges  a méhszáj, akkor nem kellene méhen belüli fogamzásgátló módszert alkalmazni. A Mirena tudomásom szerint amúgy is hormonos spirál, így hormon szempontjából majdnem mindegy, hogy spirál vagy tabletta. Vagy ha nem akarsz  a  tabival naponta vesződni, van még a  szuri, azt hiszem, azt 3 havonta kell beadatni. Szerintem hagyd a spirált, mert a hegesedést vsz. az okozta. A dokit meg cseréld le, mert ahelyett, hogy ajánlana másik módszert, inkább altatna, hogy újra fekhelyezzen egy spirált, ami tovább rontana a helyzeten.

    előzmény:
    kbe77 (7)
    2019-08-05  22:40
  3. 2019. augusztus 6. 08:378.

    Bevallom, utána kellett néznem, mi ez a Mirena, mert még sohasem hallottam róla. Biztos, hogy jó ez neked? Biztos, hogy egészséges? Én nagyon gyógyszerellenes vagyok, meg minden művi dologgal szemben ellenérzésem van. Neked nem okoz semmilyen problémát, nincsenek mellékhatásai?

  4. 2019. augusztus 5. 22:407.

    Köszönöm a biztatás, kaptam is szerdára időpontot egy másik dokihoz. Kíváncsian várom mit lát/gondol. 😬

    előzmény:
    Nikita 666 (6)
    2019-08-05  19:40
  5. 2019. augusztus 5. 19:406.

    Sok sikert és jobbulást! Ne aggódj, biztos hogy minden rendben lesz.


    Én amikor éreztem hogy egy orvos nem a megfelelő, mindig azonnal váltottam. Az orvosok megtanulták hogy mit kell tenniük, de a beteg érzi hogy neki mi lenne a legjobb. Ez talán egy ösztön.

    előzmény:
    kbe77 (5)
    2019-08-05  19:21
  6. 2019. augusztus 5. 19:215.

    Igen, volt rákszűrés amikor levette. Rögtön utána. 

    előzmény:
    Nikita 666 (4)
    2019-08-05  17:02
  7. 2019. augusztus 5. 17:024.

    Miután kivette, fél évig sebes, heges volt. Ez túl hosszú idő, először le kell nyugtatni, meggyógyitani azt a testrészt, utána végezni a beavatkozást. Rákszűrést végzett?

    előzmény:
    kbe77 (3)
    2019-08-05  13:16
  8. 2019. augusztus 5. 13:163.

    Bennem is pont ilyen kérdések merültek fel. Aggódom, hogy ez így rendben van-e. Már a tény önmagában ijesztő, hogy heges a méhszáj. Szóval amit kapok időpontot megnézetem egy másik orvossal is. Egyébként ma lett volna a beavatkozás, de lemondtam.😔

    előzmény:
    Nikita 666 (2)
    2019-08-05  13:04
  9. 2019. augusztus 5. 13:042.

    Biztos hogy jó ötlet egy heges méhszájat most megzavarni? Biztos hogy ő a megfelelő orvos?

Címlap

top