Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

K. Dávid jófogás csaló

laurakiss
Létrehozva: 2019. szeptember 4. 22:32

Sziasztok, keresek sértetteket, akiket egy internetes csaló K. Dávid becsapott, módszere egyszerű, a jófogáson olyan hirdetésekre, amelyek "Keresek x,y,z terméket kezdetűek" válaszol, és azt állítja, hogy neki pont olyan terméke van eladó, rossz minőségű képet küld a termékről és könnyen leengedi a termék árát, jellemzően 10.000 Ft körüli összeget csal ki, telefonos elérhetőség megadását kerüli.   

  1. 2020. december 12. 03:2126.

    Messzemenően egyetértek az összefogással, de engedjetek meg egy megjegyzést. Itt naponta találkozom olyan oldalakkal, ahol fél óra alatt meg lehet tanulni angolul /de kinaiul, és esetleg szuahéli-ül is/ az évtizedes izületi problémákat a "háromszoros garanciával" rendelkező szer egy-két tízezer forintért  azonnal megszünteti. Prof.dr.med-univ stb. professszor úrrr azonnal garantálja a hatást, persze a kedvezményes árú csodaszerből már csak pár darab van, úgy hogy azonnal meg kell rendelni. Hosszú listákat közöl az elégedett állítólagos páciensek fényképével /persze ezek mindig ugyanazok, csak a szöveg más/


    Közismert celebek fényképével illusztrálva közöl a kedves csaló azonnali meggazdagodáshoz csalhatatlan receptet, a százéves nagyi ül a cadillac volánjánál, és még sorolhatnám. Miért gondoljátok, hogy a jófogás " kedves" ajánlattevője jószándékú? Egy ilyen rendszerben, ami itt - ugyan jó szándékkal lett létrehozva, de semmilyen garanciális háttérrel sem rendelkezik, mindig gondolni kell az átverés lehetőségére. Nem 40-50 ezer forintot, de egy kávé árát sem reszkíroznám ilyen körülmények között. 


    Még valami.


    Valamelyik nap a buszon beszélgetett a vezető a barátjával. /Ez még a kovidos időszak előtt volt./ "Tudod" - mondja - "a feleségem a ... multinál dolgozik. Tudod, mit csinálnak a fekete péntek előtt? Átcsomagolják az összes hibás terméket, és olcsón eladják. Persze az ügyféllel nem közlik, hogy a termék valamilyen formában nem teljes értékű, és  ha az rájön és a megfelelő formában visszaviszi, cserélik, vagy visszafizetik ugyan az árát, de hányan vannak, akik nem viszik vissza..."


    Hát nem tudom. Tény viszont, hogy számtalanszor találkoztam olyan esettel, amikor hibás terméket próbáltak rám sózni - ami látszatra teljesen ép volt. Sajnos, volt rá példa, hogy sikerrel. Ilyen "jófogásos" - használt - termék nálam még elvétve sem szerepel a vásárolandók listáján.


    Persze a csaló természetesen megérdemli a megfelelő büntetést, az ő ténykedését bizony minden törvényes eszközzel büntetni kell.


     

    előzmény:
    Csató Diána (15)
    2020-10-09  10:13
  2. 2020. december 11. 17:2625.

    Sziasztok! Esélyes hogy engem is átvágott.😭


    40.000. bánja 🤬

  3. 2020. november 24. 14:2624.

    Minden idei károsulthoz szólok!


    A feljelentésemre válaszul megkaptam a Battonyai Járásbíróságtól az ügyszámot:


    9.Bpk.239/2020


    Ha erre a számra hivatkoztok a feljelentéseitekben, könnyebben be tudják azonosítani a károsultakat, gyorsul az ügymenet!


    A levelükben megerősítették, hogy valóban folyik náluk "csalás vétsége miatt" eljárás K. Dávid ellen!


    Bárkinek szívesen segítek, ha kérdése van, a bírósági levelet is örömmel átküldöm egy email-címre, csak kérlek benneteket, juttassuk együtt Dávidot oda, ahová való!


    Köszönöm a figyelmeteket!

  4. 2020. november 20. 19:5323.

    Sziasztok!


     


    A napokban én is belefutottam Dávidunkba, sajnos be is néztem a dolgot. 
     

    Beszéltem a bankkal is, ahol a számláját vezeti és ők is úgy gondolták, hogy nagyban megnöveli az esélyeinket, ha összefogunk ellene. Még a pénz visszakapásáról se mondtak le!


     A user (jelenlegi) linkje: https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=1e98d d591a6dddc0e7907d14985aaf53


     


    Az általa megadott adatok:


     


     Nagy Dávid


     11600006-00000000-8544214


     


    Kérem, hogy aki szintén áldozata lett a csalásnak ezzel a számlával keressen meg emailen és hangoljuk össze erőinket a szemétláda ellen! Én a jövő héten fogom megtenni a feljelentést, remélem lesz, akivel tudok majd kooperálni.


     


    A mailem: tsrh(kukac)inbox.lv


  5. 2020. október 28. 21:3022.

    Szia!


    Olvasd el az utolsó hozzászólásomat!

    előzmény:
    turkiz (20)
    2020-10-28  11:45
  6. 2020. október 28. 21:2821.

    Szia!


    Én vártam itt jópár napot, hogy jelentkezzen valaki az idén megárosítottak közül és együtt tegyünk valamit, de végül csak 2 tavalyi károsulttal tudtam felvenni a kapcsolatot, akik akkor fel is jelentették Dávidot. Megtudtam, hogy a Battonyai Járásbíróságon folyik ellene büntetőeljárás, most október 5-én is tartottak például az ügyben tárgyalást! Ezért én is a Battonyai Járásbíróságra küldtem be a feljelentésemet, hogy könnyen csatolni tudják a periratokhoz. Az ügyszámot sajnos nem tudom, de jeleztem nekik, hogy ott náluk folyik büntetőper a K. Dávidként bemutatkozó személy ellen, így gondolom, könnyen megtalálták az aktát. Ha ezzel segítek (és ez mindenkinek szól), elküldhetem nektek mellékletben az általam benyújtott feljelentést, csak írjatok nekem egy emailt a wanker74@optanet.hu címre. Ha megfelelő számú feljeletés érkezik ellene, az már üzletszerű csalásnak számít, amiért két évet adnak! Keressetek nyugodtan!

    előzmény:
    TurboVipera (19)
    2020-10-22  06:10
  7. 2020. október 28. 11:4520.

    Sziasztok! Nagyon úgy tűnik én is az áldozata lettem, folyamatosan ígérget, se csomagszámot, se igazolást a feladásról nem küld. Ha tudtok valamilyen megoldást hogyan léphetnénk fel, akkor mindenképpen számíthattok rám.

  8. 2020. október 22. 06:1019.

    Sziasztok! Engem is átvert eddig úgy néz ki. Hétfőig várok még. Azután jó lenne kicsit megtanítani. Őssze kéne fogni és jelenteni.


     

  9. 2020. október 9. 10:1818.

    Szia!


    Olvasd el a hosszú hozzászólásomat a témában!

    előzmény:
    Mr Fincsi (13)
    2020-10-09  05:21
  10. 2020. október 9. 10:1817.

    Szia!


    Olvasd el a hosszú hozzászólásomat a témában!

    előzmény:
    SpeedWine (12)
    2020-10-08  17:08
  11. 2020. október 9. 10:1716.

    Szia!


    Olvasd el a hosszú hozzászólásomat a témában!

    előzmény:
    Tide (9)
    2020-09-29  21:16
  12. 2020. október 9. 10:1315.

    Sziasztok sorstársak!


     


    Csatlakozom, stimmel a név és a számlaszám is. Tehát itt az nlc-n már vagyunk öten, akikkel ez mostanában történt. Ugyanis tavaly nyáron szintén volt egy csalássorozata! Ott is rengeteg volt az áldozat, akik állítólag fel is jelentették (ők az index fórumán szervezkedtek akkor), de valamit biztos nem jól csináltak, mert úgy tűnik, Dávidka még ejnye-bejnyét sem kapott, ha most pofátlanul, ugyanezzel a névvel megint folytatja! Mindenképpen együtt, egységesen kellene tennünk valamit, akár egy közös feljelentést tenni egy budapesti kapitányságon, hogy ne az országban szétszórva, mindenfelé folyjanak ellene piti kis eljárások egy-egy károsulttal, hanem folyjon Pesten egy nagy eljárás, több (vagy akár sok) károsulttal. Direkt 50000 Ft alatt károsít meg mindenkit, mert az "csak" szabálysértés és a rendőrség bűncselekmény hiányában megszünteti ellene az eljárást. De! A Btk. szerint, ha valaki üzletszerűen követi el ezeket a csalásokat, az már bűncselekmény, ami három év szabadságvesztéssel büntetendő! Ő ráadásul visszaeső! Még ha egy fillért sem látunk viszont a pénzünkből (mert nem fogunk), akkor is juttassuk rács mögé Dávidkát, hogy eggyel kevesebb véglény keserítse a tisztességes emberek életét idekint!

    előzmény:
    Keva (8)
    2020-09-24  15:11
  13. 2020. október 9. 05:2414.

    Az ügyszámot szeretném kérni Én is. Köszi szépen 

    előzmény:
    Mr Fincsi (13)
    2020-10-09  05:21
  14. 2020. október 9. 05:2113.

    Engem is átvert. Tudtok segíteni valamiben?? 

  15. 2020. október 8. 17:0812.

    Sziasztok. 


    Valószínűleg én is belesétáltam az úriember csapdájába. 2 napja nem válaszol. 


    Az egyik hozzászóló által írt számlaszámra utaltam én is.


    Aki megtette a feljelentést elküldené üzenetben az ügyszámot és a történetet? 


    Köszönöm. 

  16. 2020. szeptember 29. 21:3711.

    Kedves Keva, erre a számlaszámra utaltál?


    K. Dávid


    11600006-00000000-85442140

    előzmény:
    Keva (8)
    2020-09-24  15:11
  17. 2020. szeptember 29. 21:3310.

    Kedves ColT, én is károsult vagyok. Pár napja történt az eset.


    Fel akarom jelenteni.


    Szeretném megkérdezni, mi történt az ügyeddel kapcsolatban.


     


     

    előzmény:
    ColT (4)
    2019-09-05  16:05
  18. 2020. szeptember 29. 21:169.

    Kedves Keva!


    Azt hiszem  én is ugyanennek az alaknak az áldozatává váltam pár nappal ezelőtt.


    Most regisztráltam, nem tudom, hogy működik az üzenetküldő, de kérlek írj nekem, vagy írd meg mit tegyek, hogy kapcsolatba tudjunk lépni.


    Köszönöm  Neked előre is.


     


     

    előzmény:
    Keva (8)
    2020-09-24  15:11
  19. 2020. szeptember 24. 15:118.

    Kedves Laura! K.Daviddal kapcsolatban szeretnék veled kapcsolatba lépni, ügyszámor kérni, én is az ő áldozat vagyok. 

  20. 2019. szeptember 5. 17:027.

    OK
    Keress meg, adok ügyszámot.

    előzmény:
    laurakiss (6)
    2019-09-05  16:39
  21. 2019. szeptember 5. 16:396.

    Igen pontosan Azért nyitottam, ezt a topicot, hogy mindenkit bátorítsak arra, hogy tegyen feljelentést a rendőrségen, ne azért a 10.000 Ft ért, amivel becsapták őket, hanem azért, hogy ez mással a jövőben ne történhessen meg. Azt gondolom ezzel a rendőrség munkája is csak segítve van. 

    előzmény:
    ColT (4)
    2019-09-05  16:05
  22. 2019. szeptember 5. 16:105.

    Ha mást nem, itt megtalálsz (meg még pár sértettet)
    https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=92 22209

  23. 2019. szeptember 5. 16:054.

    Szia,

    Tegyél feljelentést, az az egyetlen út. Én is károsult vagyok (ugyanez a név, és fogadok, hogy a bankszámlaszám is ugyanaz nálad is) és sokan mások is. Többen tettek már feljelentést (3 feljelentés esetén már bűncselekménynek minősül, vagy 5-6 sértett van eddig, amiből 3-4 tett feljelentést) és még mindig találunk újabb sértetteket.


    Ha írsz nekem privát üzenetet (ha azt itt lehet) akkor megadom a feljelentésem iratszámát, ami alapján a rendőrök össze tudják kötni az egyes eseteket.

  24. 2019. szeptember 5. 14:043.

    Igen olvastam, azt gondoltam, hogy ez nyilvánvalóan nem a daját neve. 

    előzmény:
    Mozdonj (2)
    2019-09-05  07:08
  25. 2019. szeptember 5. 07:082.

    Tilos szemelyes/konkret adatot kiirni.... nagyon tilos . Emberi jogok szaga van.
    Nem Te , hanem az igazsagszolgaltatas pecseteli a homlokodra a jot es a rosszat .
    Senki sem tudja , hogy nem ragalmazas-e ....
    Legyszives ugy irni , hogy K.David .

    Elolvastad a forum szabalyzatat ?


     


     


     

Címlap

top