Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyógyult pánikbetegek

pikpik
Létrehozva: 2005. június 23. 10:23
Jó lenne, ha olyanok írnák ide gyógyulásuk menetét, akik ma már egészségesek, végleg megszabadultak a kezeléstől, hogy a többiek okulni tudjanak töténetükből
  1. 2005. július 1. 07:3726.
    Szia Silvaak!
    Én is gyógyult pánikbeteg vagyok, hosszú lenne leírni a történetem, már megtettem egyébként is egy ugyanilyen témával foglalkozó topicban. A tünetek mint a tieid, de esetenkénti Anxiron szedésével és öngyógyítással sikerült 90%-ban meggyógyulnom. Sajnos Anyun kívül /aki kitalálta mi lehet a bajom, mert egy orvos sem tudta megmondani/a családból sok mindenki TOTÁL HÜLYÉNEK NÉZETT!!!, most azok közül páran depressziósak, pánikbetegek lettek, nagyon nehezemre esik sajnálni őket, de nem vagyok szemét.
    Szóval a lányom születése, a dolgokkal egyszerűen nem foglalkozás, az életem átértékelése és az alkalmankénti anxiron szedése jót tett, de ez nem recept, de szerintem a gyógyszer szedése csak tüneti kezelés attól csak az illúzió segít a JOBBAN LÉTHEZ, én a gondolataimat gyógyítottam meg!Lehet, hogy zavaros az egész irományom, de akit érdekel szívesen leírom hogy sikerült úrrá lennem a PÁNIKON.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946415 (21)
     
  2. Torolt_felhasznalo_144839
    Torolt_felhasznalo_144839
    2005. június 30. 22:3125.
    Köszönöm! Sok ilyen van, nem gondoltam, hogy lehet ettől. Szóval nem pánikroham. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. június 30. 22:2424.
    Szerintem az érzelmeidet és a szivcsakrádat kellene helyretenni.
    Sok visszafolytott érzelemmel szinte robbanásig feszült a szivecskéd és a tested. Jó lenne a sok neg. emléktől megszabadulni. Akár kiirni magadból, akár összeirva elégetni vagy beszélni, beszélni. Minden gyerekkori fájdalmat amire nem is akarunk emlékezni ott van a tudatalattiban. . . . és egyszer betelik a pohár. . .
    Szeretettel gondol rád: szasza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144839 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_144839
    Torolt_felhasznalo_144839
    2005. június 30. 22:0123.
    Sziasztok! Segítsetek kérlek mi lehet ez: Elaludtam, és hirtelen felriadtam. Elkezdett zsibbadni a torkom, kezem, melkasom, gyomrom. Nem ijedtem meg, szép lasssan mélyeket lélegeztem, de egyre erősebb lett, vagy tíz - 15 percig tartott, erős szorító érzés volt. A kezeim most is zsibbadnak bizseregnek. Nem értek hozzá, de azt hisezm a pánikroham ijedtséggel jár, viszont én nem ijedtem meg. Mi lehet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_946415
    Torolt_felhasznalo_946415
    2005. június 30. 16:3022.
    . . . minden tanfolyamot, az agykontrolltól kedzve, egészen az összes szakirodalomig, de nekem már nem segített semmi sem. A gondolataim eluralták a hatalmat a testem fölött. Kicsúszott a kontroll a saját kezemből. Megjegyzem a gyógyszer mellé kaptam egy szorongácsökkentőt is, úgynevezett benzot, de összesena két év alatt olyan 2 szemet vettem be, azt is csak negyedekben, mert nem volt rá szükségem. A gyógyszer szedését követően egyszerűen nem jöttek a pánikrohamok. És igen, tudom, hogy ez valahol mindig a részem lesz, de tudom, hogy nem vagyok beteg, nincs szervi rendellenességem, inkább azt mondanám, hogy talán érzékenyebb vagyok a világra kicsit, mint mások, és mint Ti is. És egyébként ez a betegség sajnos a génekben is hordozódik, csak van, a kinél előtör, és vn akinél nem. Tesóm sokáig nem értette, hogy mit érzek, és mindig mondta, Ő is , és msok, hogy ne gondoljak rá, ne gondoljak a félelmeimre, nem tudták, hogy ez nem így megy. És sajnos nővérem is olyan helyzetbe került, hogy a munkája nagyon megviselte, és pánikbeteg lett, de neki éjszakai panaszokkal jött. És sanos Édesanyám is. . . Nála pedig a létbizonytalanság miatti aggódás vívta ki. Mindannyiunk közül hál Istennek csak én szedtem gyógyszert, ők megpróbálják leküzdeni, vagy nyugtatóval csillapítani, de higgyétek el, hogy én mindig is jó aludtam, ők viszot a mai napig nem. Tehát érdemes mérlegelni, hogy mit miért. Nyugalmat, gyógyszer ellenében, vagy küzdelmet, szermenetesség érdekében. Minden esetre én azt javaslom, hogy aki teheti, és tud magán segíteni , az ne szedjen semmit, mert én is a természetesség híve vagyok, viszont aki már régóta szenved, az igenis kérjen orvosi segítséget, és próbálja meg. Nem biztos, hogy az első gyógyszer beválik, de akkor sem kell csüggedni, meg kell prbálni másikat. és azok, akiknek ismerőse pánikbeteg, csak egyet tehetnek: Legyenek megértőek, és ne azt mondogassák, hogy ne gondolj rá, hanem ha már ott van, akkor azt, hogy nyugi, mindjárt elmúlik, mindjárt túlleszel rajta!

    Aki még szeretne erről beszélgetni, a z csak szóljon. Szívesen teszem. . . Üdv: Silvaak
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_946415
    Torolt_felhasznalo_946415
    2005. június 30. 16:2221.
    Úgy gondoltam, nem hagyhatom szó nélkül ezt a témát. Először is nem vagyunk egyformák, tehát nem biztos, hogy az, ami az egyiknek beválik, az jó lesz a másiknak is. Minden pánikbetegség a viselőjének elviselhetetlen pokollá tud változni, h bekerül az ördögi körbe. Nekem nem vált be sem a pszichológus, sem a Xanax, amit felírt, sem a Vaéeriana, és az összes többi gyógynövényes gyógyszer sem, amit már végül elkeseredésemben megpróbáltam. Jómagam 8 éven át szenvedtem a betegség hatásaitól, nálam a tünetek hasi panaszokban rajzolódtak ki(hasmenés, hirtelen és a leglehetetlenebb helyeken s időben), valamitn szívdobogás. izzadás, remegés, hideg verejték, félelem, aztán meg már jött magától a szorongás, és az örökös félelem attól, hogy mikor jön rám megint. Természetesen ez többniyre az utazással járó alkalmakkor jelentkezett, de végül begyűrűzött az életembe, a mindennapjaimba, az előadások alkamára, színházban, mozibn, vagy csak ha éppen leugrottam a közeli boltba. Nagyon rossz volt, és nagyon fiatal voltam, vagyok. Egy évvel ezelőtt végre jó kezekbe kerültem, egy ideggyógyász hölgyhöz, aki végre segített rajtam. Nekem már nem segített semmilyen nyugtató, és nem is akartam azokat szedni. Mert eltompítottak, így a Valeriana is. A Xanax semmilyen hatásal nem volt rám, mert úgymond "túlizgultam". Kiprbóáltunk először egy gyógyszert, amit általánosan pont ezeket a hasi panaszokat pánikokra fejlesztettek keói, demit ad isten nem vált három hónap után sem. És akkor áttértünk egy másikra, ami kedélyjavító, és ami az előzőnek csupán 7-be került, olyan 300 Ft-ba, és lássatok csodát, 2, aza KETTŐ hét , HÉT múlva kinyílt előttem a világ, ami addig zárva volt. Tulajdonképpen akko rmár évek óta nem mozdultam ki szórakozni, mert minfig fogva tartott a félelem, de most megnyílt előttem a világ, és elmúlt egyik percről a másikra a szorongás, és nem tudtak előtörni a pánikrohamok. Persze a gondolatok ugyanúgy ott vannak az ember fejében, de idővel már azt vettem észre, hogy jé, nem is gondolok arra, hogy mkor érek már be, vagy hogy hol vana közelben WC, ha esetleg rámjönne. A másik, hogy a doktornőm elmagyarázta nekem, és én is utánaolvastam, hogy a pánikbetegség tulajdonképpen nem más, mint az agyi hormon, a szerotonin(igy gondolom már ráismertek) anyagacserezavar, amit leggyorsabban gyógyszerrel lehet helyreállítani. Természetesen az is igaz, hogy ez egy tüneti kezelés, de nagyban hozzásegít a gógyulásho, és az öngyógytíáshoz. Én egy évig szedtem, most építjük le az adagokat, már csak egy hétig szedek minimális adagot. Nekem megérte, és nagyon hálás vagyok, és boldog, hogy ennek az orvosnak a kezébe kerültem. Egyébként háziorvosom utalt be hozzá, tehát szerencsém volt. Hogy ilyen kedves ember kezése kerültem. Tehát az én véleményem az, hogy igen, talán jobb gyógyszerek nélkül, és azok, akiknek sikerül mondjuk önszuggesztióal túlleniük egy rohamon, azok tegyék is ezt, gyógszer nélkül, de higgyétek el, hogy van, akinek ez már nem segít. én már akkor elvé
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. június 30. 15:5920.
    sziasztok!
    Segítséget kérnék tőletek. Van egy barátnőm, aki az orvosi vizsgálatok alapján pánikbeteg. Őszinte leszek, nem sokat tudok erről a "dologról", csak a tüneteket látom rajta. Tegnap szörnyen rámijesztett, ugyanis hirtelen, minden ok nélkül rosszul lett, fulladni kezdett, verejtékezett és alig kapott levegőt. Kórházba került, kapott Xanaxot, amitől valamelyest jobban lett, de azt ajánlotta az orvos, hogy keressen fel a pszichológust.
    Tudtok esetleg egy jó szakembert ajánlani nekünk?
    köszi
    Illéri
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. június 24. 09:5419.
    sziasztok
    ez a Valeriana amiröl irtok egy ezer éves gyógyszer.
    Már gyerekkoromban (kb. 40 éve) is ezt alkalmazták. Kinek jutott ez most eszébe, amikor annyi korszerü gyógyszer van?
    Vagy csak azért mert ez növényi összetételű?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2005. június 23. 18:2318.
    Ez érdekes , nálam is úgy kezdődőt, hogy az első emeleten a teraszon elkezdtem szédülni. kb 1 hónap múlva rosszul lettem az auchanba és csak azt éreztem , hogy gyorsan ki innen, mint akit veszély fenyeget. 5 perc múlva mintha mi se történt volna. Az orvosban én is megbiztam , mert partnerként kezelt , nem mint egy tárgyat. Támogatta a probálkozásaimat , és nem a saját elképzeléséhez ragaszkodott , ami nagy erőt adott !!
    előzmény:
    Ildikó@... (10)
     
  10. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2005. június 23. 12:3717.
    Szerintem az is baj , hogy már előre félünk tőle.
    Olyankor félre léptem valahova és meggyöztem megam , hogy máris múlik , és egyre jobb !! Nekem ez bevált. Már nem félek, és igy egyre ritkábban jön.
    Ha tudom , hogy hivatalos ügyet kel intéznem, akkor előre beveszem , mert tudom , hogy ettől a helyzettől szorongok, és megelőzőm inkább.
    előzmény:
    Ildikó@... (16)
     
  11. 2005. június 23. 12:0016.
    Igen ismerősek a tünetek. . . én is visszafordultam már egy párszor a kapuból. . . és volt, hogy segitséget kellett kérnem.
    Egy ismerősöm azt mondta gondoljak arra, hogy legfeljebb meghalok. . . na igen legfeljebb. . . de mi van addig. . . ?Az a legrosszabb, a félelem és roham.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222072 (13)
     
  12. 2005. június 23. 11:5815.
    A lelki rendbetétel mellet nagyon jók a gyógynövény készitmények.
    A kettő együtt. . de az az érdekes, hogy nekem a Valeriána nélkül nem sikerült volna. Megnyugodtam tőle, valahogyan mássá lettem és akkor kezdtem igazán magammal foglalkozni. . ha az ember ideges, szorongó, stresszes nem biztos, hogy tud magára figyelni. . . egyszerűen csak félni tud. Én legalábbis igy éltem meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219217 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_219217
    Torolt_felhasznalo_219217
    2005. június 23. 11:4614.

    És azért merem ezt állítani, hogy gyógyszer nélkül is sikerülhet, mert nekem nagyon súlyos volt már a pánikbetegségem, és sikerült úrrá lennem rajta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2005. június 23. 11:4613.
    Nekem is 3 hónapba került mire rájöttek , hogy mi a gondom pánik és depresszió együtt. A gyógyszerektől rosszabbul voltam, mint előtte.
    A csúcspont volt, amikor kiléptem a kapun, és lemerevedtem , egyszerűen nem birtam megmozdulni, a szomszédom , hozott vissza! Ekkor elküldtek pszichologushoz , aki beszélgetéssel sokat segitett !. Magamtól vettem valerianet a gyogyszertárba , és széppen elkezdett a dolog javulni.
    A pszichologus szerint nem beszéltem ki magamból a problémákat , és ezért túl sokat rágodtam rajta , ebből lett a félelem, ami felgyülemlett szerinte.
    előzmény:
    Ildikó@... (9)
     
  15. Torolt_felhasznalo_219217
    Torolt_felhasznalo_219217
    2005. június 23. 11:4312.

    Az igazi pszichiáter sosem ír fel csak nyugtatót. Ez - gyógyszerezés szempontjából - nem megoldás a pánikbetegségre. Pánikra a pszichodoki elsősorban hangulat/kedélyjavítót ír fel, és emellé valamilyen nyugtatót. Nyugtatón is rossz élni, de a kedélyjavító. . . . arra nem szabad rászokni.

    Sajnos vannak nagyon súlyos pánikbetegek, akiknek egy ideig muszáj gyógyszereket szedni - de a szedés alatt el kell sajátítani azokat a módszereket, amikkel gyógyszer nélkül tud úrrá lenni ezen a dolgon. (Direkt nem írom, hogy betegség, mert ha annak nevezzük, valóban betegnek érezzük magunkat. ) Ha ez sikerült, fokozatosan állnak le a gyógyszerrel.

    Nem a gyógyszer és a nyugtató teák/bogyók az elsődleges megoldás a pánikra. Ez csak a tüneteket fogja csökkenteni. . . . Az agyban, a lélekben kell rendbetenni a dolgokat!!! Ha ez nem sikerül. . . . akkor válik az ember gyógyszerfüggő idegronccsá. Ezért ajánlottam azt a könyvet. Kötelező!! Segíthet mellette kineziológus, jóga, természetgyógyász, esetleg pszichológus is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. június 23. 11:3911.
    Általános hatás:
    Melegítő nyugtató, a szél energiát méregteleníti. A macskagyökeret kifejezetten gyógyászati céllal használják. Általános, hatékony nyugtató, görcsoldó és izomlazító. A test víz energiához tartozó területeit melegíti, a zsírokat, dermedt nedveket olvasztja. Az idegrendszert "középre állítja", a szelet langyos áramlattá szelídíti. Az elmében és a testben fokozza a finom tűz esszenciát, de nem élénkít, túlzott fogyasztása viszont tompít. Az emésztőrendszerből kihajtja a szelet és szünteti az erjedést. A reproduktív szerveket energetizálja, nyugtatja, működésüket felszabadítja a görcsök alól, afrodiziákum.

    Lélektani hatás:
    A macskagyökér a kimerült, elbizonytalanodott szellem stabilizátora, segít kordában tartani a száguldó, csapongó gondolatokat. Radikálisan csökkenti a rossz beidegződések okán kialakuló görcsös félelmeket. Az elme megnyugtatásával segíti az értelmet a gondolatok megtisztításában. A szorongó, lidércnyomásos áloméletet biztonságos mederbe tereli, az álmatlanság hatékony ellenszere. A pánik miatt szétesett, begubózott, gátlásos személyiséget bátorrá, magabiztossá, oldottá teszi. Szünteti az idegeskedést, a rettegést és az aggódást.

    Részletes ismertetés:
    A macskagyökér gyógyító hatását az idegrendszer működésének rendezésén, erősítésén keresztül fejti ki. Csökkenti az ingerelhetőséget és ezzel együtt visszafogja a fokozott idegi tevékenységet. Ezért - az idegi problémából fakadó - ritmuszavarokat, mozgásbéli defekteket pozitívan befolyásolni, esetleg szünteti képes. Hatékonyan gyógyítja az epilepsziát, alkattól függően más növényekkel kombinálva tartósan is fogyasztható. Az érző és mozgató idegek sérülésénél, bénulásánál, szélütés kezelésénél javallt főzetének rendszeres fogyasztása, de használata a rehabilitáció időszakában is szinte elengedhetetlen. Idegrendszert tompító hatása kálmosgyökérrel és édesgyökérrel ellensúlyozható. Az idegi eredetű fulladásos asztma tüneteit visszaszorítja.

    A feszült, nyugodni nem képes, rángó izmokat megnyugtatja, a görcsöket kioldja. Ezzel a testet hajlékonyabbá teszi és a remegő, bizonytalan mozgást megszünteti. Görcsös bénulásban szenvedőknek olaja édeskömény és szerecsendió olajjal keverve bedörzsölő masszázs formájában gyógyír. Fokozza a bekent terület vérellátását.

    Enyhe izzasztó és vízhajtó hatása a vér melegítésével és a vese tónusának csökkentésével magyarázható. Vérnyomáscsökkentő hatása is egyrészt ebből adódik, másrészt az érfal simaizmainak nyugtatásából, lazításából.

    Az emésztőrendszer területén jelentkező gyomor és bélgörcsök miatti fájdalmakat, valamint az erjedéses, feszüléses panaszokat szünteti. A szorongó, hisztériás alkatok gyomorfekélyének kezelésében édesgyökérrel együtt igen hatékony. A vastagbél falára, hámszöveteibe lerakódott mérgeket, melyek folyamatosan ingerlik az idegrendszert és szennyezik a szervezetet, segít feldolgozni és eltávolítani. Az idegi alapú székrekedést oldja a belőle készült főzet fogyasztása. Tömény főze
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. június 23. 11:3710.
    Nekem erős tériszonyom volt, metrónál, múzeumokban nagy belső tereken gyakorlatilag mindenhol. És már annyira féltem előre, hogy pánikrohamokat produkáltam. Szörnyű volt. A gyerekemért is alig tudtam elmenni az iskolába mindig kint vártam a kapu előtt, mert bemenni. . . :-{ Ez mind másfél évvel ezelőtt kezdődött. De én biztam az orvosban és szedtem a xanaxot sajnos:-{ kábultság, folyton álmos voltam. . és nem is használt. Azt hiszem most már jól vagyok. :-}
    És a Te tüneteid. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222072 (8)
     
  18. 2005. június 23. 11:339.
    Én xanaxot szedtem fél évig és hónapokba tellett mire letudtam állni róla. Irtó nehéz volt! De úgy éreztem kell valami ami megtámogat és gyógyit, igy találtam rá a Valeriánára.
    Az orvosokról nagyon rossz véleményem van, már gyerekeknek is felirnak nyugtatókat, mondván jobb lesz a magatartása tőle. Szörnyű világban élünk. Ezért szükség volna ha mi "betegek"összetartanánk és segitenénk egymást. Ne legyünk gyógyszeresek.

    Azt én nem tudom, hogy a pánikbeteg meggyógyul-e véglegesen, de szerintem ha hisz benne az ember az már siker.
    Én nem vagyok tartósan pánikbeteg "csak" időnként szindrómás, de az is elég mert a tünetek ugyanolyanok voltak.

    VALERIÁNA!!!! :-}
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_219217 (5)
     
  19. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2005. június 23. 11:318.
    Kb 3 hónapig , de csak ha éreztem , hogy szükség van rá.
    A xanax olyan erős volt , hogy úgy éreztem tőle magam mint akit kábitanak.
    A valerianeval , normálissan élek vezetek , semmi melék hatása nincs.
    Az orvosom is pozitivan áll hozzá!!
    Neked milyen tüneteid vannak -voltak ??
    előzmény:
    Ildikó@... (4)
     
  20. Torolt_felhasznalo_219217
    Torolt_felhasznalo_219217
    2005. június 23. 11:317.

    Mi is okulhatnánk a Te történetedből? Elmeséled?
    előzmény:
    pikpik (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_219217
    Torolt_felhasznalo_219217
    2005. június 23. 11:296.

    Tényleg jó a Valeriána, nagyon hatásos. Nekem nagyon bevált még a sima macskagyökér-kivonatot tartalmazó tabletta. (Hova tabletta)
    előzmény:
    Ildikó@... (4)
     
  22. Torolt_felhasznalo_219217
    Torolt_felhasznalo_219217
    2005. június 23. 11:285.
    Szia!

    Nekem kb. 2, 5 éve kezdődött. Először nem tudtam, mi lehet, az orvosok sem jöttek rá. Végül magamnak "diagnosztizáltam" a dolgot, kutattam a neten, újságokban, végül rájöttem, hogy csak pánikbetegség lehet.
    Kifejezetten ezzel mentem el dokihoz egy éve, mert már iszonyú rossz volt. A tüneteket tök felesleges leírni, a pánikosok sajnos jól tudják, miről van szó. :( Ráadásul egyénenként változóak a tünetek, apániknak millió arca van sajnos. :(

    A pszichiáter diagnosztizálta a betegséget, és felírt bogyókat. Napokig vívódtam, hogy beszedjem-e őket. . . Nem akartam gyógyszerfüggő lenni, nem akartam a kellemetlen mellékhatásokkal küzdeni, nem akartam zombi lenni. Persze tudtam, hogy gyógyszerrel tünetmentes lehetnék, de egyszer le kell állni majd róla, és akkor mi lesz??

    Ezért másféle utat választottam. Kaptam egy nagyon jó könyvet, ami nagyon sokat segített - mindenkinek pánikosnak kötelező lenne olvasni!!! - , az írója most nem ugrik be, a címe azt hiszem "Félelem, szorongás, pánik". Leckénként kell haladni benne, mintha tanulna az ember. Tényleg sokat segít. Azóta szerencsére kopp-kopp nem jönnek a rohamok. Ha mégis jönne esetleg, beveszek egy Xanaxot.
    Szóval szerintem nem érdemes gyógyszereken élni, a legsúlyosabb pánikbetegséget is le lehet győzni - persze iszonyú nehéz, hosszú az út, de megéri.

    És még valami: szerintem ha valaki pánikbeteg, sosem tud igazán kigyógyulni, csak tiszta lesz, mint a kábszeresek. Vissza is lehet esni sajnos, de ha megtanuljuk kezelni, felül lehet kerekedni rajta.
    előzmény:
    pikpik (1)
     
  23. 2005. június 23. 11:254.
    Örülök, hogy nem csak nekem van pozitiv véleményem a Valeriánáról:-}
    Pedig még csak kb. három hete szedem mégis elmúltak a tüneteim.
    AJÁNLJUK MINDENKINEK!!!
    És te mennyi ideig szedted?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_222072 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_222072
    Torolt_felhasznalo_222072
    2005. június 23. 11:133.
    Sziasztok!!
    Nekem is a Valeriane segitett , mert a többi túl erős volt , és korlátozott , nem segitett. Sokat segit egy olyan ember , akinek minden gondodat elmondhatod!
    Mostmár ritkán van rá szükségem , de mindig van a táskámban, mert megnyugtat a tudat is.
    előzmény:
    Ildikó@... (2)
     
  25. 2005. június 23. 11:022.
    Szia. Épp most irtam a pánikroham topicba *ilice néven, hogy nekem mi vált be. . . a pozitiv gondolkodás és bizalom, hogy rendbejövök valamint a valeriána, mely gyógynövényekből áll. Macskagyökérből és komlóból.
    Nekem segitett. Remélem véglegesen jól vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top