Last minute vendégváró falatok, amikkel lenyűgözheted a locsolókat is

nlc | 2018. Március 31.
A klasszikus húsvéti étkek mellett jó, ha van néhány vendégváró falat is a tarsolyban. Sós és édes recepteket is hoztunk. Bátran állíthatjuk, hogy a locsolók még a hímes tojásnál is jobban fognak örülni ezeknek a finomságoknak.

Nagy a sürgés-forgás a konyhában ilyenkor: készül a húsvéti sonka, sül a finom kalács, közben még a hétvégi menüvel is elidőzünk egy kicsit: egy szó mint száz, van bőven tennivaló. És akkor még a tojásfestésről nem is beszéltünk, pedig annyi jópofa videót láttunk a napokban, hogy muszáj még valahogy egy céklás/lila káposztás festést beiktatnunk. Ha mindez megvan, akkor már csak azt kell kitalálni, mivel kínáljuk majd meg a vendégeket. Egyszerű, gyorsan elkészíthető vendégváró falatokat hoztunk, amelyekből biztos, hogy tudtok párat választani. 

Mini zöldséges tortilla feta sajttal

Mini zöldséges tortilla (Fotó: Thinkstock)

Hozzávalók:

Az uborkát felkockázzuk, a paprikát és az olívát felszeleteljük. A salátához hozzáadjuk az olívát, a paprikát és az uborkát, összeforgatjuk, sózzuk-borsozzuk, és kevés olívaolajjal locsoljuk meg. Felkockázzuk a fetát, és összeforgatjuk a salátával. A tortillalapokat félbevágjuk, és serpenyőben pár perc alatt megsütjük. Tölcsért formázunk a lapokból, és megtöltjük a salátával. Kis poharakba állítjuk vagy papírba tekerjük és tálcára fektetjük a salátás tortillatölcséreket.

 

Chilis garnélarák

Chilis garnélarák (Fotó: NLCafe)

Hozzávalók (30 adaghoz):

Keverjük össze a ketchupot, a cukrot, a fehérborecetet, a szójaszószt és a csilit, majd tegyük félre. Tegyük serpenyőbe a garnélát, és legalább 2 percig süssük olajban. Adjuk hozzá a gyömbért és a fokhagymát, süssük további 2-3 percig, amíg a garnéla élénk rózsaszínűvé nem válik. Adjuk hozzá a ketchupos keveréket, és melegítsük fel. Keverjük bele a hagymát és a szezámolajat. Tálaljuk melegen.

Kolbászos falatkák

Kolbászos falatkák (Fotó: NLCafe)

Hozzávalók:

A kiolvasztott leveles tésztából akkora csíkokat vágunk, amekkorával be tudjuk tekerni a grillkolbászokat, és szorosan rá is tekerjük. Sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük a kis tésztába tekert kolbászokat, lekenjük a tetejüket tojással, és szezámmagot szórunk rájuk. 200-210 fokos sütőben kb. 20-25 percig sütjük.

Ricottával töltött gomba

Ricottával töltött gomba (Fotó: NLCafe)

Hozzávalók (4 adag):

Melegítsük elő a sütőt 220 fokra. Tegyük a ricottát egy tálba a reszelt citromhéjjal, a csilivel, a sóval és a borssal együtt. Fakanállal nyomkodjuk szét, és dolgozzuk össze, azután keverjük hozzá a felaprított oregánót és a parmezánt is. Óvatosan távolítsuk el a gombák tönkjét, aztán forgassuk meg a gombafejeket egy kis olajban, sóban, borsban. Üreges felével fölfelé fektessük sütőlapra vagy tepsibe, hogy kis adagokat pakolhassunk bele a ricottakeverékből. Óvatosan kanalazzuk bele a tölteléket, szórjunk rá egy kis parmezánt, és addig süssük az előmelegített sütőben, amíg aranyszínű nem lesz (kb. 15 percig). Nagy tálon tálaljuk, megszórva dresszinges rukkolával vagy más salátafélével.

Sült sajtgolyók

Vendégváró sült sajtgolyók (Fotó: Thinkstock)

Hozzávalók:

Az olajat kisebb serpenyőbe öntjük, és közepes vagy picit nagyobb lángon melegíteni kezdjük. A sajtot lereszeljük, majd hozzáadjuk a lisztet, a tojásokat, a felaprított bazsalikomleveleket és a sót, és összegyúrjuk. Gombócokat formázunk belőle, közepükbe egy kis darab sonkát (és esetleg egy mini mozzarellagolyót) teszünk, majd forró olajban kisütjük. 

Spenótos-lazacos tekercs

Spenótos-lazacos vendégváró falatok (Fotó: Thinkstock)

Hozzávalók:

A töltelékhez:

A spenótot kevés olajon megfonnyasztjuk, majd ha már kihűlt, kinyomkodjuk, hogy minél szárazabb legyen. Robotgépbe tesszük, hozzáadjuk a tojások sárgáját, a szódabikarbónát, bátran sózzuk-borsozzuk, és krémesre turmixoljuk. A tojásfehérjéket habbá verjük, és óvatosan összeforgatjuk a spenótos keverékkel. Sütőpapírral bélelt tepsibe kanalazzuk a masszát, és 180 fokos sütőben 8-10 percig sütjük, majd hagyjuk egy kicsit hűlni. Közben egy másik sütőpapírt előkészítünk, megszórjuk a reszelt parmezánnal, és még melegen ráhelyezzük a spenótos tésztát. A töltelékhez a krémsajtot összekeverjük a tejföllel, sózzuk, borsozzuk, hozzáadjuk a citrom reszelt héját és levét, és kaporral fűszerezzük. A tölteléket elkenjük a kihűlt spenótos tésztán, ráterítjük a lazacszeleteket, és szorosan feltekerjük. Hűtőbe tesszük, majd vékony szeletekre vágjuk, és fogpiszkálóra szúrva tálaljuk.

Tonhalas kosárka

Tonhalas kosárka (Fotó: Dubravecz Emese)

Hozzávalók kb. 8 darabhoz:

A töltelékhez:

Könnyebb a dolgunk, ha van fagyasztott leveles tésztánk. Ezt olvasszuk fel, nyújtsuk ki, és szaggassunk belőle kisebb muffinforma méretű köröket, plusz mindegyikhez tetőt is. Tegyük bele a tölteléket. Ehhez villával nyomkodjuk össze a tonhalat, keverjük össze a krémsajttal és a felaprított petrezselyemmel, újhagymával. Fedjük le tésztával. Kenjük át tojással, és 180 fokra melegített sütőben süssük 20-25 percig.

Kakaós (reform) kókuszgolyó

Reform kókuszgolyó (Fotó: Kis-Varga Judit)

Hozzávalók:

A szárított datolya magját eltávolítjuk, a datolyát egy késes aprítóba tesszük a darált mandulával, 15 dkg kókuszreszelékkel, a kakaóporral, az olívaolajjal és mézzel együtt. Krémesre aprítjuk a géppel, majd kanalanként hozzáadjuk a narancslekvárt. Annyit adjunk hozzá, amennyivel már jól formázható a massza. Ha kész, gombócokat formázunk belőle, és natúran, vagy kókuszreszelékben meghempergetve tálaljuk.

Csokis-diós keksz

Csokis-diós keksz (Fotó: NLCafe)

Hozzávalók:

A diót ledaráljuk, félretesszük. A cukrot összekeverjük a tojásfehérjékkel és a vaníliakivonattal, majd hozzáadjuk a kakaóport, valamint a darált diót, és összekeverjük. Sütőpapírral bélelünk ki egy tepsit, és előmelegítjük a sütőt 160 fokra. A masszából kis golyókat formázunk, a tepsire helyezzük őket, és tenyérrel vagy egy pohár talpával kissé ellapítjuk őket. 12-15 perc alatt készre sütjük.

Mandulás-citromos gombócok

Mandulás-citromos gombócok (Fotó: Kis-Varga Judit)

Hozzávalók kb. 20 db-hoz:

A mascarponét kikeverjük a citrom reszelt héjával és a porcukorral, majd hozzáadjuk a darált mandulát és a darált háztartási kekszet, és elkeverjük. A masszát hűtőbe tesszük minimum egy éjszakára, majd közvetlenül tálalás előtt gyors mozdulatokkal gombócokat formázunk belőle, és darált mandulában vagy cukrozatlan kakaóporban hempergetjük meg őket.

Narancsos tiramisu tojás nélkül

Narancsos tiramisu (Fotó: Dubravecz Emese)

Hozzávalók 4 adaghoz:

Facsarjuk ki a narancsok levét. A narancslekvárt melegítsük fel. A habtejszínt verjük fel kemény habbá. A mascarponét keverjük össze a porcukorral, és forgassuk bele a felvert tejszínhabot. Készítsünk elő 4 nagyobb poharat. Tördeljünk az aljára babapiskótát, locsoljuk meg narancslével, kanalazzunk rá egy kevés narancslekvárt, majd tegyünk rá a krémből is. Megint tegyünk rá babapiskótát, kevés narancslevet, narancslekvárt, krémet, legvégül a tetejét szórjuk meg keserű kakaóporral. Fogyasztásig tálaljuk hűtőben.

A receptet Dubravecz Emese, a Marmalade bloggere készítette.

Sós karamellás, mogyoróvajas gombóc

Mogyoróvajas csokis falat (Fotó: NLCafe)

Hozzávalók:

Ha a datolyánk nem elég lédús, áztassuk be forró vízbe 10-15 percre, majd alaposan csöpögtessük le. Robotgépben aprítsuk pépesre, hogy sűrű masszát kapjunk belőle. (Ha nem akar összeállni, locsoljunk rá egy evőkanál meleg vizet.) Adjuk hozzá a sót. A datolyás masszából formázzunk golyókat, és tegyük őket tapadásmentes felületre. 20-30 percre tegyük a mélyhűtőbe. A golyókat locsoljuk meg mogyoróvajjal jó alaposan. A természetes mogyoróvaj folyósabb, de ha a miénk nem olyan, melegítsük át egy kicsit a mikróban egy kevés kókuszolajjal. Hűtsük a golyókat újra 15-20 percig, hogy a mogyoróvaj is megszilárduljon. A csokidarabokat az egy evőkanál kókuszolajjal olvasszuk fel, keverjük össze. Csurgassuk a bonbonokra, majd hagyjuk az egészet újra megszilárdulni. Tengeri sóval megszórva tálaljuk.

Csokidarabos keksz

Csokidarabos keksz (Fotó: Wannabe Chef)

Hozzávalók 10-12 db kekszhez

A száraz hozzávalókat egy nagy tálban összekeverjük (liszteket, sót, szódabikarbónát). A cukorhoz keverjük a mézet vagy juharszirupot egy másik tálban, majd a vajat is. Mikor már habos állagúra kevertük (3-4 perc alatt), a vajas-cukros krémhez adjuk a tojást is, és másfél percig lassú sebességgel beledolgozzuk a tésztába. Végül a száraz, lisztes hozzávalókat is hozzáadjuk, majd kanállal beleforgatjuk a csokidarabokat. Ha ezzel végeztünk, fagyiskanállal vagy a tenyerünkkel golflabda méretű golyókat formálunk a tésztából, és azokat a tepsire adagoljuk. A kekszeket 170 fokra előmelegített sütőben megsütjük 12-14 perc alatt. Ha már barnul a szélük a kekszeknek, kivehetjük őket.

A receptet Molnár Orsolya, a Wannabe Chef bloggere készítette.

Exit mobile version