Mielőtt elkezdünk cserepet és díszítést keresni a hagymás virágainkhoz, gondoljuk át, milyen környezetbe kerülnek majd. Nagyon jól áll nekik mindenféle természetes anyag, akár néhány, a szobánkhoz illő textildarabbal is feldobhatjuk az összképet. Ha modern környezet veszi majd őket körül, akkor viszont célszerű a lehető legegyszerűbb megoldást választani.
Fotó megosztása:
Gyönyörűen mutat egymás mellett a sok kerek, élettől duzzadó virághagyma. Mivel a boltban kapható hagymások már előre hajtatott állapotban vannak, mindenféle szakértelem nélkül is könnyen összeültethetjük őket, csak arra ügyeljünk, hogy a gyökereket ne sértsük meg.
Fotó megosztása:
Nyugodtan variálhatjuk egymással a különböző fajtákat, a nárcisz vagy a tulipán mellé ültethetünk például gyöngyikét, nőszirmot. Csak azt érdemes figyelembe venni, hogy a virágzásnak ugyanabban a fázisában lévő virágokat válogassunk össze, így minden kis hagymánk azonos ideig fog virágozni.
Fotó megosztása:
Nagyon kevés földdel megelégszenek a most boltban kapható hagymások, még egy régi, kiselejtezett merőkanálban is jól érezhetik magukat. Mivel már bennük van a virágkezdemény, a virágzás ideje alatt nem szükséges túl sok tápanyag a számukra, csak kevés vízutánpótlást kell biztosítani.
Fotó megosztása:
Egy szépen letisztított, aprócska konzervdobozban is jól érzik majd magukat.
Fotó megosztása:
Egyszerűen vízben is tarthatjuk őket, így legalább nemcsak a virágban, de a kacskaringózó gyökérzetükben is gyönyörködhetünk. Ilyenkor az a biztos, ha erre a célra kitalált gyökereztető üvegecskét használunk. Ha mégis másfajta edényt választunk, akkor arra figyeljünk, hogy a hagymát ne lepje el a víz.
Fotó megosztása:
Ha föld helyett kavicsokat használunk, akkor akár színek szerint is rétegezhetjük őket egy átlátszó vázában.
Fotó megosztása:
A kavicsok mellett a színes gyöngyök is megteszik: válasszunk olyat, ami megy a virág színéhez. Ha nincs annyi gyöngyünk, és nem átlátszó edénybe ültetünk, akkor a föld tetejére is szórhatunk belőlük egy réteget.
Fotó megosztása:
Egy aprócska, a virág színéhez illő teáscsészében is jól érzik magukat a hagymások. A csészealj így cserépalátét is egyben.
Fotó megosztása:
Nézzünk körül otthon, mit használhatnánk még cserép helyett, és ne fogjuk vissza magunkat. Megállapodhatunk egy helyes tálcánál...
Fotó megosztása:
egy régi kosárkánál...
Fotó megosztása:
...vagy egy zománcozott lavórnál is.
Fotó megosztása:
Nagyon szépen mutat a hagymás virágok földjén a moha, ami ráadásul a kiszáradás ellen is védi a növényünket, mivel segít nyirkosan tartani a föld tetejét. Ha a kertünkben nem nő moha, sőt kertünk sincsen, akkor virágboltból is szerezhetünk. Így legalább biztos, hogy nem szedünk fel véletlenül védett mohafajtát.
Fotó megosztása:
Feldobhatjuk még a virágunkat akár némi régi újságpapírral is.
Fotó megosztása:
Vagy megduplázhatjuk a nárcisz hatását egy virágfüzérrel, ha sárga vagy sárgára festett papírból virágformákat vágunk ki. A belső szirmokat úgy készíthetjük el hozzá, hogy egy tojástartóból kivágjuk azokat a részeket, amik elválasztják egymástól a tojásokat, narancssárgára festjük őket, és ráragasztjuk őket a sárga papírvirágokra. Végül fűzzük fel őket egy fonalra.
Fotó megosztása:
Szépen mutat még a hagymások tövében néhány száraz ág vagy fenyőág, de akár műanyag fürjtojásokkal és pár madártollal is feldobhatjuk a virágkompozíciónkat. Ezt az ötletet húsvétra is elmenthetjük, és használhatunk hozzá húsvéti tojásokat. <br />(Fotók: Pinterest)
Fotó megosztása: