Olimpia 2016

Olimpia 2016: Szilágyi Liliána 13. lett 100 méter pillangón

Szilágyi Liliána nem jutott döntőbe 100 méter pillangón a riói olimpiai úszóversenyeinek szombati nyitónapján.

Az Eb-ezüstérmes Szilágyi Liliána 13. lett a riói olimpián a 100 méteres pillangóúszás versenyszámának elődöntőjében. A 19 éves magyar versenyző, aki az előfutamban 16 századra megközelítette saját országos csúcsát, az esti elődöntős futamában 58.31 másodperces teljesítménnyel hatodik lett, ez pedig a 13. helyhez volt elég.

Az előfutamban 61 századdal volt gyorsabb.

MTI Fotó: Kovács Tamás
Szilágyi Liliána nem úszhatott döntőt 100 pillangón – MTI Fotó: Kovács Tamás

Nem értem, hogy miért ilyen gyenge idő lett, sokkal több volt bennem. Mentálisan és fizikálisan is jobban éreztem magamat, ez mindenképpen jó előjel a folytatásra. Most legalább tudom, milyen egy olimpián felállni a rajtkőre: semmihez sem hasonlítható érzés” – nyilatkozta a Bp. Honvéd úszója.

Hírek, érdekességek, interjúk, fotósorozatok a 2016-os Olimpiáról az NLCafén.