Sínkarnis
Az egyik leggyakoribb karnisfajta ez, aminek leginkább a kedvező ára az oka. Modern, fiatalos, de klasszikus berendezésű lakásokban is megállja a helyét. Kivitelezése nagyon egyszerű, emiatt sokan kevésbé tartják esztétikusnak. Szuper megoldás, ha álmennyezet van a lakásban, hiszen akkor szinte észrevétlen.
Egy-, két- vagy háromsínes verziót is választhatunk, attól függően, hogy hány függönyt, sötétítőt szeretnénk felrakni. A műanyag, olcsóbb verzió hátránya lehet, hogy a csipeszek nehezebben mozognak benne, de kérhetjük a sínt alumíniumból is.
Panelkarnis
A panelkarnisok még viszonylag új megoldásnak számítanak. Az árnyékolástechnika lényege, hogy kettő vagy több sínt is szerelnek egy karnisba, amelyet az oldalfalra vagy a mennyezetre is fel lehet szerelni. A sínekbe kerülnek aztán a panelkocsik, ezekbe tépőzár van ragasztva. A függönyt ennek a segítségével lehet a panelkarnishoz rögzíteni. A panelek aljába viszont fontos, hogy súlylapok kerüljenek, így lesz tartása a textilnek. Nemcsak ablakra remek megoldás, hanem térelválasztóként is használható.
Rúdkarnis és vitrázs
A rúdkarnis az egyik legismertebb és legelegánsabb karnistípus. Alkotóelemei a rúd, a konzol, a végzáró és a csipeszt tartó karikák. Egyre több függönyt vásárolhatunk meg kis fülekkel, melyekkel könnyen felhelyezhetjük a textilt a rúdkarnisra, így pedig nem szükséges karikát és csipeszt használni. Ma már vásárolhatunk úgynevezett belső sínes rúdkarnist is. Ezeknél nem karikák kerülnek a rúdra, hanem a két rúd közé síneket szerelnek fel, és szinte láthatatlan módon lehet felrakni a függönyöket. Ezeknek azonban az áruk is borsosabb, hiszen nemcsak a rúdkarnist, de egy műanyag vagy fémsínt is meg kell fizetnünk.
Hasonló ugyan a rúdkarnishoz, de teljesen más megoldás az úgynevezett vitrázs, melyet leginkább olyan helyeken javasolt használni, ahol viszonylag kevés hely marad a korábban felsorolt karnisokhoz. A vitrázst az ablakszárnyra kell felerősíteni, többnyire ragasztással.
Modern karnis
A legdivatosabb karnisok az úgynevezett modern karnisok, amely többnyire alumíniumból, acélból készülnek, és különböző végzárakkal variálhatók. Hátrányuk, hogy általában maximum kétsínesek lehetnek. A minimalista, de modern stílus igazi képviselői.