Póta György, a Házi Gyermekorvosok Egyesületének (HGYE) elnöke érdekes gondolatokat fogalmazott meg egy háttérbeszélgetésen, amelyet a szeretlekmagyarorszag.hu idézett. Szerinte:
- Elöregedett a házi gyermekorvosi hálózat, öt-tíz éven belül ugrásszerűen nő majd a rendszerből távozó orvosok száma, sok helyen fenntarthatatlanná téve az ellátást.
- A járványhelyzet miatt a 65 év feletti orvosok már egy ideig “kivonódtak” a betegellátásból, helyettük maradt a telefonos konzultáció, a telemedicina alkalmazása vagy az e-recept rendszere.
- Ezeket az elemeket – véleménye szerint – érdemes lenne megtartani, hiszen nem minden esetben kell a gyereket látnia ahhoz az orvosnak, hogy terápiát javasoljon.
- Ki kell alakítani a praxisközösségeket, vagy a csoportpraxisokat, mindenképpen teammunkára kell támaszkodnia az ellátásnak, persze finanszírozási rendszerrel, ami még nincs meg.
- Felvetette, hogyha nem kötelező a gyermeknek megjelennie a rendelésen, és neki a szülőre hagyatkozva kell igazolással egészségesnek nyilvánítania a gyereket, akkor miért nem fogadja el az adott intézmény a szülőtől azt, hogy gyermeke egészséges.
Kiemelt képünk illusztráció, fotó: MTI/Rosta Tibor
Gyermekorvosok az nlc-n
Elfogynak a házi gyermekorvosok
Hiába küzdenek a gyerekorvosok, az igazolás marad
„Könyörgöm, ne tömjük tele multivitaminokkal a gyerekeket!”