Szabadidő

Már ilyen nagy a budapesti hangyászsünkölyök – videó

Itt a legújabb videó a fővárosi állatkertben kikelt hangyászsüngyerekről!
fővárosi állatkert

Friss felvételeket tett közzé a Fővárosi Állat- és Növénykert a januárban kikelt hangyászsünkölyökről

A jövevény január 12-én kelt ki a tojásból, a költőerszényből március 12-én jött ki először, majd 25-én hagyta el végleg, s az ezt követő hónapokban a speciálisan a hangyászsünök igényei szerint készült költőládában cseperedett. Azóta persze sokat nőtt, és fejlődött, úgyhogy most már nem annyira aprócska – írták.

A kölyköt még csak fotókon és videókon láthatjuk, mivel egyelőre teljes nyugalomra van szüksége.

A hangyászsünök a legkülönösebb állatok közé tartoznak, hiszen emlős létükre nem eleven utódokat hoznak a világra, hanem tojásokkal szaporodnak. Rajtuk kívül az emlősök körében egyedül a kacsacsőrű emlős tojásrakó. A nőstények 22-24 nappal a párzás után rakják le 13-17 milliméter átmérőjű, puha és bőrszerű héjú tojásukat, amelyet az elkövetkező tíz napban ideiglenes képződményként megjelenő hasi költőerszényükben költenek ki.

A hangyászsünök rendkívül ritkán láthatók állatkertekben, Ausztrálián kívül csak alig két tucat, Európában mindössze tizenegy helyen. A Fővárosi Állat- és Növénykertben 2012 óta láthatók újra. Az akkor érkezett pár, Tüske és Böki bemutatásával elsősorban az volt a cél, hogy a tojásrakó emlősök is képviselve legyenek a városligeti intézményben, de bíztak benne, hogy majd szaporítani is sikerül őket.

(Nyitókép: iStock)

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top