Szabadidő

Emberfeletti! Két órán belül futották le a maratont

Eliud Kipchoge sporttörténelmet írt, 20 másodperccel az álomhatáron belül ért célba.

Eliud Kipchoge szombat délelőtt megcsinálta azt, amire eddig senki sem volt képes, és mindeddig elérhetetlennek tűnt: 2 óra alatti idővel futott le a maratont. A kenyai futó 1:59:40-es idejével sporttörténelmet írt.

A maratonfutás világcsúcstartója szombat reggel rajtolt el Bécsben, hogy áttörje az eddig elérhetetlennek tűnő kétórás időeredményt 42 kilométeren.

A teljesítménye elképesztő, de azt tudni kell, hogy a kenyai atléta nem versenyben futott. Egy olyan „kísérletben” vett részt, amelyben minden annak volt alárendelve, hogy két óránál gyorsabban teljesítse a maratont.

• Kipchoge versenyfutását az idővel iramfutók segítették, akik szintén a hosszútávfutás világsztárjai.
  • A többi futó nemcsak a tempót diktálta a kenyainak, de ék alakban előtte futva szélárnyékot biztosítottak neki.
  • A menet előtt egy tempomatos autó is haladt, ami lézerrel vetítette az aszfaltra az ideális tempót, ami a rekordhoz szükséges.
  • A bécsi helyszín sem véletlen, itt találták meg a legideálisabb körülményeket.

Az INEOS 1:59 Challenge nevű projektet Anglia leggazdagabb embere, Jim Ratcliffe támogatta. A mostani idő a körülmények miatt nem számít világrekordnak.

(Kiemelt kép: Facebook/INEOS 1:59 Challenge)