Szabadidő

Holló Balázs döntős szereplése a vizes vb-n

Vizes vb: Holló Balázs a 8. lett 400 vegyesen

Az első nagymedencés világbajnoki döntőjét úszta.

Holló Balázs a 8.  helyen végzett 400 méter vegyesen a budapesti úszó-világbajnokság szombati nyitónapján.

Holló Balázs

Holló Balázs egyéni csúcsot úszott az előfutam során – Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az egriek 23 éves versenyzője a délelőtti előfutamban szenzációs egyéni csúcsot úszott, élete legjobbját csaknem 2 és fél másodperccel megjavítva az ötödik időt (4:10.87) érte el.

A felnőttek között első nagymedencés világbajnoki döntőjén szereplő versenyző végül messze elmaradt délelőtti idejétől és 4:15.17 perccel a 8. lett. A számot Léond Marchand nyerte, a francia versenyző az utolsó tíz méteren “maradt le” Michael Phelphs 2008-as pekingi cáparuhás világrekordjától (4:03.84) és végül 4:04.28 perces világbajnoki- és Európa-csúccsal diadalmaskodott.