
Borzalmas tragédiáról számolt be a közösségi oldalán a Kötél Speciális Mentőszolgálat. Mint írják, szombat délután a Lengyeltóti melletti tóhoz riasztották őket, ahol a feltételezések szerint egy fiatalkorú elmerült.
Kiérkezésünk után, a már kint tartózkodó Rendőrség és Mentőszolgálat munkatársaival felvettük a kapcsolatot adatgyűjtés céljából. Ezt követően a kijelölt a keresési területen búváraink rövid időn belül meder alján megtalálták az eltűnt személyt és a felszínre hozták. Ezúton fejezzük ki részvétünket az elhunyt hozzátartozóinak
– fogalmaztak a posztban. Az eset körülményeit közigazgatási eljárás keretében vizsgálja a rendőrség – írja a sonline. Kiemelték: idegenkezűség gyanúja nem merült fel.
Kaposmérő után Lengyeltótiban történt újabb tragédia
Ez már a második hasonló baleset Somogy vármegyében néhány nap leforgása alatt. Hétfőn egy 17 éves fiú fulladt vízbe egy kaposmérői állattartó telepen. A fiatalt ismeretlen körülmények között érte a tragédia, életét a gyors beavatkozás ellenére sem tudták megmenteni.
A rendőrség mindkét eset körülményeit közigazgatási eljárás keretében vizsgálja.
Nem mehetünk el szó nélkül, amellett a tény mellett, hogy egy héten belül másodszor kellett vízbe fulladt fiatalkorút keresnünk
– írta a Kötél Speciális Mentőszolgálat.
Hasznos tanácsok tragédiák megelőzésére
A Kötél Speciális Mentőszolgálat az alábbi szabályokra hívja fel a figyelmet:
- Fiatalkorúak kizárólag felnőtt felügyelet mellett tartózkodjanak vízben!
- Vízijárműveken még biztos úszástudás mellett is javasolt a mentőmellény.
- Csak kijelölt fürdőhelyen fürödjünk!
- Soha ne menjünk egyedül vízbe!
- Ismeretlen vízbe soha ne ugorjunk!
- Alkohol vagy más tudatmódosító szer hatása alatt tilos fürdeni!
- Folyóvíz csak biztos úszástudás mellett ajánlott.
- Esőben, éjszaka vagy rossz látási viszonyok között tilos fürdeni!
- Felhevült testtel és teli hassal sem ajánlott a vízbe menni.
- Vízisport-eszközöket csak a kijelölt pályákon használjunk!
- Hajóutak, hidak, kikötők környékén szintén tilos fürdeni!
- Egészségre ártalmas vizeket kerüljük!
A Balatonnál is életet mentettek
Ugyanezen a napon kis híján tragédia történt a balatonszárszói Központi Strandon is. Egy 55 éves férfi fürdés közben lett rosszul, ám három strandoló lélekjelenlétének köszönhetően sikerült kimenteniük a fuldoklót. Mint nyilatkozták: első pillantásra fel sem tűnt, hogy bajban van valaki – másodperceken múlt az élete.