Ha ma valaki azt mondja: Molnár Áron, sokan már nemcsak a színészre gondolnak, hanem a NoÁr mozgalom alapítójára – egy olyan fiatal férfira, aki nem félt kiállni a nyilvánosság elé, véleményt formálni és másokat is erre buzdítani. Pedig indulása nem aktivistaként kezdődött: Áron pályája a színház világából indult, és hosszú út vezetett addig, amíg a magyar közélet egyik legmarkánsabb civil hangjává vált.
A színpadon kezdte
Molnár Áron a Színház- és Filmművészeti Egyetemen végzett, majd a Vígszínházban játszott, és a tévénézők is hamar megismerték, például A mi kis falunk, vagy a Drága örökösök c. sorozatból. Tehetséges, sokoldalú színészként tartják számon: aki látta színpadon, az igazolhatja, hogy nemcsak szöveget mond, hanem jelen van – egész testével és lelkével.
De ahogy telt az idő, valami megmozdult benne: nem elégszik meg a szerepekkel, a saját hangját keresi. Olyan hangot, amely túlmutat a színházi kereteken, és közvetlenebbül szólítja meg az embereket. Ebből született meg a NoÁr, egy társadalmi ügyeket felkaroló zenei és közösségi projekt, amely azóta mozgalommá nőtte ki magát, ám egy évvel ezelőtt ez a felület elhallgatott, azóta a színész saját nevén mondja tovább a véleményét.
Molnár Áron egykor és most – képeken:





A színészből polgár lett, de a művészet megmaradt
Molnár Áron ma már kevesebbet szerepel klasszikus értelemben vett színházban, de annál aktívabb a közélet más területein. Előadásokat tart, iskolákban beszélget a diákokkal, részt vesz környezetvédelmi akciókban, kiáll a tanárok, az egészségügy dolgozói és a kiszolgáltatott csoportok mellett és beszólt a celebeknek is, ha éppen olyat mondanak, ami ellenmegy az általa hirdetett eszméknek. Ugyanakkor művészi eszközeiről sem mondott le: videóiban és kampányaiban továbbra is jelen van az a kreatív erő, amit a színházból hozott.
Mit jelent nőként Molnár Áront követni?
Sok női követője nemcsak a NoÁr-dalok miatt figyelt fel rá, hanem azért, mert ritkán látni férfiakat ennyire empatikusan és érzékenyen megszólalni társadalmi kérdésekben. Áron nem a „megmondó férfi”, hanem a figyelő, kérdező, együttérző típus – és ez nagyon is hiányzik a közéletből. A nők gyakran úgy érzik: ő tényleg meghallja, amit ők mondanak. Nem helyettük beszél, hanem velük együtt. Ez teszi hitelessé, és ezért követik sokan.
Felszólal az elnyomottakért
Molnár Áron ma már szinte naponta megnyilvánul közéleti ügyekben: legyen szó a miniszterelnök egyik beszédéről, egy magyar milliárdos költséges utazásáról, vagy akár Vasvári Vivienről, akivel napok óta tartó csörtéje bejárta a bulvársajtót.

Fotó: RTL
Hamarosan főműsoridőben is láthatjuk, ugyanis nemrég kiderült, hogy a Csillag születik egyik zsűritagja lesz. Az RTL is megszólalt a véleménynyilvánításai miatt, a következőket írták közleményükben: „Az RTL minden képernyőséhez hasonlóan Molnár Áronnak is joga van a véleménynyilvánításhoz magánemberként, az RTL-től függetlenül. A Csillag Születik zsűritagjainak kiválasztása kizárólag szakmai szempontok mentén történt, a szakértelem, a tapasztalat és a műsorhoz való szakmai hozzáadott érték a meghatározó tényezők.”
Molnár Áron ma nem csak színész, nem csak aktivista, hanem egy olyan fiatal férfi, aki megmutatta: a változás nem kintről jön – hanem belőlünk. És hogy az igazi bátorság nem a kiabálásban, hanem a következetes, halk, de határozott kiállásban rejlik.