nlc.hu
Tabuk nélkül
Csíp, szúr a pisilés együttlét után… Nyugi, van segítség! (x)

Csíp, szúr a pisilés együttlét után… Nyugi, van segítség! (x)

Még ma is sokan azt hiszik, hogy felfázni csak télen, és csak a hidegtől lehet, pedig ez egy óriási tévedés! A felfázást az esetek többségében valójában nem a hideg, hanem baktériumfertőzés okozza, ami ráadásul a legváratlanabb helyzetekben is kialakulhat. Például intim együttlét közben.

Csíp, szúr a pisilés együttlét után… Nyugi, van segítség! (x)

Ahhoz, hogy megértsd, hogy mégis mi köze lehet a felfázásnak a szerelmeskedéshez, mindent az alapoknál kell kezdeni. A felfázást, vagy hivatalos nevén a hólyaghurutot a legtöbbünknek nem kell bemutatni, szakemberek szerint ugyanis minden nő az életében legalább egyszer biztosan átesik rajta – sőt meglehetősen sokan vannak, akik rendszeresen szenvednek tőle. A betegség tünetei igen jellegzetesek: az érintetteket folyamatos, sürgető vizelési inger gyötri, de hiába mennek el pisilni, csupán kis mennyiségű vizelet távozik, ráadásul mindez egyáltalán nem hozza el a várva-várt megkönnyebbülést. A vizelet zavaros, gennyes vagy akár véres is lehet, ráadásul a szaga is más, mint amit megszoktunk. Mindezek mellé társulhat még égő, csípő érzés és alhasi görcsös fájdalom – szövődmény estén pedig hőemelkedés, láz és hidegrázás is.

Mitől alakul ki a felfázás?

A népies elnevezése csalóka lehet, mert a felfázásnak alapvetően nincs közvetlenül köze a hideghez. A betegség valójában bakteriális fertőzés, amit leggyakrabban az E. coli nevű baktérium okoz – maga a „fázás” pedig csak annyiban játszhat közre, hogy a kihűlt medencetájon a kórokozókkal szembeni védekezés meggyengül, ezért a baktériumok könnyebben megtelepedhetnek és szaporodhatnak el a hólyagban. Az E. coli baktériumok egyébként az egészséges bélflóra részét képezik, ám ha valamilyen úton-módon feljutnak a húgycsövön át a húgyhólyagba, akkor ott elszaporodva gyulladást idéznek elő – és következnek is a fent már említett tünetek.

Oké, de hogy jön a képbe a szex?

Lehet, hogy te magad is tapasztaltad már, hogy a felfázás kínzó tünetei, a gyakori vizelési inger és a fájdalmas pisilés nemegyszer éppen akkor jelentkeznek, miután a pároddal összebújtatok. A jelenség egyáltalán nem a véletlen műve, a baj forrása valójában a női test jellegzetes anatómiájában keresendő. A nők húgycsöve nemcsak rövidebb, mint a férfiaké, hanem náluk még a húgycsőnyílás is meglehetősen közel helyezkedik el a végbélnyíláshoz, ahonnan így a bélbaktériumok könnyebben átterjedhetnek. A kórokozók szex közben kifejezetten nagy eséllyel sodródhatnak át a végbéltől a húgycső közelébe, és onnantól nincs is más „dolguk”, mint feljutni a húgycsövön át a hólyagba. Ha pedig mindez az aktus során meg is történik, akkor bizony jó esély van rá, hogy rövid időn belül jelentkezzenek a kellemetlen panaszok.

Mit lehet tenni ellene?

Most, hogy már tudod, hogy az intim együttlét kockázati tényező lehet, nem árt azt is megjegyezned, mi mindent tehetsz a fertőzés elkerülése érdekében. Fontos például, hogy szex után mindig menj el pisilni, ugyanis a pangó vizelet kiváló táptalajt tud biztosítani a baktériumok számára, amelyek ráadásul rendkívül gyorsan képesek szaporodni: a számuk 17-20 perc alatt meg is duplázódhat. Egyes szakemberek egyébként úgy tartják, hogy aktus előtt is érdemes kiüríteni a húgyhólyagot. A szerelmeskedés után pedig érdemes mindig vizet is innod, hogy a gyorsabban telítődő hólyagból ürülő vizelettel segítsd átmosni a húgyutakat, nem hagyva időt a kórokozóknak a megtapadásra és szaporodásra. Szintén célszerű mind az ágyba bújás előtt, mind utána megmosni a szeméremtájékot, de kizárólag olyan illatmentes szappannal, ami nem borítja fel a hüvelyflórád természetes egyensúlyát.

És persze van egy szextől független általános érvényű szabály is, amire ugyancsak oda kell figyelni: WC-használat után mindig helyes irányba, elölről hátrafelé töröld magad, hogy még véletlenül se szállíts át a baktériumokat a végbeledtől a hüvelyedhez vagy a húgycsőnyílásodhoz.

Ha már megtörtén a baj… Urzinol!

A vény nélkül kapható Urzinol tabletta medveszőlőlevél­-kivonatot tartalmaz, melynek baktériumellenes hatása igazolt. Ennek köszönhetően az Urzinol tabletta segíthet csillapítani az enyhe hólyaghurut kezdeti, hirtelen fellépő, kellemetlen tüneteit – köztük a sürgető vizelési ingert, illetve az égő érzéssel járó hólyagürítést. A felfázás első jeleinek észlelése után nem sokkal elkezdett kezelés 2-3 napon belül eredményes szokott lenni. Ha azonban néhány nap után sem javulna, vagy netán éppen súlyosbodna a helyzet, mindenképpen tanácsos orvoshoz fordulni a diagnózis pontosítása, valamint a további teendők megbeszélése céljából.

Vény nélkül kapható, medveszőlőlevélkivonat-tartalmú hagyományos növényi gyógyszer

Vény nélkül kapható, medveszőlőlevélkivonat-tartalmú hagyományos növényi gyógyszer

HAGYOMÁNYOS NÖVÉNYI GYÓGYSZER.

A JAVALLATOKRA VALÓ ALKALMAZÁSA A RÉGÓTA FENNÁLLÓ HASZNÁLATON ALAPUL.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL

OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT,

VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT,

GYÓGYSZERÉSZÉT!

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top