Utazás

Remek ötlettel állt elő Bécs az elveszett háziállatok megtalálására

Akik szándékosan hagyják magukra kedvenceiket, pénz- vagy börtönbüntetésre számíthatnak.

Az osztrák főváros Állategészségügyi és állatvédelmi ügyosztálya telefonos segélyszolgálatot működtet a talált és elveszett állatok bejelentésére Bécsben. Aki az utcára teszi és magára hagyja kisállatát, az pénz- vagy akár börtönbüntetésre is számíthat – írja közleményében Bécs Város Külképviseleti Irodája.

Az elmúlt napokban két tengerimalacot, egy nyuszit és három kiscicát találtak Bécsben különböző helyeken magukra hagyva.

Mivel a nyaralási szezonban gyakrabban fordulnak elő ilyen esetek, az állatvédelmi ombudsman, Eva Persy emlékeztetett arra, mit is kell tenni, ha valaki gazdátlan állatot talál Bécsben.

(Fotó: iStockphoto)

A legfontosabb, hogy semmi esetre se vigye magával, hanem rögtön értesítse a rendőrséget vagy hívja a város telefonos segélyszolgálatát (Fundservice für Haustiere, +43 1 4000 8060).

A segélyvonalat az Állategészségügyi és állatvédelmi ügyosztály, az MA 60 működteti, éjjel-nappal hívható, és nemcsak a talált, de az elveszett kutyusokat, cicákat és egyéb házi kedvenceket is be lehet jelenteni rajta.

A talált állatokat rögtön elszállítják, és gondoskodnak róluk, fényképük pedig felkerül a város honlapjára. A kutyusok és cicák főként a város modern ebrendészeti telepén, a TierQuarTierban várják, hogy gazdájuk értük jöjjön,vagy új otthont találjanak nekik, míg az elszabadult papagájokról, teknősökről és kígyókról az állatkert gondoskodik.

Mivel a nyaralási szezonban Bécsben is gyakrabban előfordul, hogy egyszerűen az utcára teszik a korábbi házi kedvencet, az állatvédelmi ombudsman egyben arra is felhívja a figyelmet, hogy ez állatkínzásnak minősül, és akár 7500 eurós büntetés is jár érte. Ráadásul, ha a megunt állat önerőből nem képes túlélni, sorsára hagyása súlyos állatkínzásnak számít, és akár két év börtönnel is büntethető. Így ha valaki úgy érzi, meghaladja az erejét az állat tartása, először kérjen segítséget az olyan szakmai szervezetektől, mint az Állatvédelmi Hivatal, vagy végső megoldásként mondjon le róla egy menhely javára, hogy új gazdát találhassanak neki.

(Kiemelt kép: iStock)

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top