Az egri törökfürdő Magyarország legrégebbi vidéki törökfürdője, amely a török hódoltság idején, 1596 és 1687 között épült. Egyedülálló módon fennmaradt a törökök által épített közel 70 olyan vidéki fürdő közül, amelyek nem Budán működtek – írja a Termál Online.
A fürdő különlegessége a radonos gyógyvíz, amely gyulladáscsökkentő hatású, segíti a szövetek regenerálódását, gyorsítja a sérülések utáni felépülést, és enyhíti a krónikus hörghurut, valamint az asztma tüneteit.
A törökfürdő több medencével várja a látogatókat, amelyek vízhőmérséklete 30 és 38 °C között változik, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. A belépőjegyek árai elég kedvezőek: egy felnőtt jegy 4000 forintba, egy gyermekjegy pedig 2800 forintba kerül, és 2 és fél tartózkodásra jogosítanak (az időtúllépés díja percenként 35 forint).
Az egri törökfürdő kialakításában nagyon hasonlít a budapesti Veli bejhez.
A fürdő nyitvatartása a hét különböző napjain eltérő: hétvégén és ünnepnapokon 9-től 21 óráig tart nyitva, míg hétköznapokon délutáni nyitással várja a vendégeket, így esti fürdőzésre is lehetőség nyílik.
Az egri törökfürdő tehát nemcsak történelmi jelentősége miatt különleges, hanem gyógyhatású vize és autentikus hangulata révén is egyedülálló élményt nyújt.