Jövünk-megyünk, élünk-halunk, tesszük vagy nem tesszük a dolgunkat, de életünknek, viselkedésünknek és még inkább a többiek viselkedésének okairól vajmi keveset tudunk
Persze ma már könnyebb. Fordulhatunk látókhoz, kineziológusokhoz, asztrológusokhoz és sorolhatnám a test és lélek, az emberi élet tanúinak, tanítóinak és gyógyítóinak sorát. De azt is láthatjuk, hogy bizony vannak olyan makacs beidegződések, melyeknél mintha minden terápia felmondaná a szolgálatot. És tegyük hozzá, csekély azon emberek száma, akik el is jutnak egy-egy ilyen terápiára.
Salamon Gabriella kineziológus évek óta tanulmányozza az emberi konfliktusok és problémák hátterében lévő régebbi okokat. A kineziológia módszerének segítségével sokszor eljut a magzati létig, ahol minden későbbi deformitás okát lehet felfedezni, és azután oldani, átprogramozni. Gabriella tanulmányai során eljutott a közismert bébi reflexekig is, melyek fejlődésében és kialakulásában bekövetkezett gátak és akadályok sok esetben azonnal rávilágítanak a problémák gyökerére.
A markoló, vagy a szopó reflex, a hirtelen félelemtől megmerevedő, kezét-lábát hátracsapó úgynevezett kisjézus reflex, vagy például az aszimmetrikus tónusos nyaki reflex hibás fejlődésének messzemenő következményei lehetnek.
Ezek a reflexek szépen sorban egymás után nyílnak ki, mint egy virág, akkor, amikor éppen rájuk van szüksége a babának. Ezek teszik lehetővé például, hogy a baba elkezdjen forogni, felülni, majd állni és járni, vagy hogy a kismacskaszerű dagasztás és szopás összeköttetéséből egyre jobban tudja függetleníteni a kezét, lábát kúszásra, mászásra, a szájacskáját pedig rágásra.
Salamon Gabriella |
Többen vallják, hogy a mostanában született gyerekekkel egyre több a gond és a baj. De hogy miért van ez, honnan ered, és hogy mit lehet tenni vele, annak kevesen mennek a nyomába. Látszólag egyszerűbb rászólni folyton egymásra, hogy ülj rendesen, húzd ki magad, ne szopd az ujjad, figyelj rám, állj meg végre már a lábaidon, koncentrálj, hallgass, ne izegj-mozogj, ne dacoskodj, mutass már valami életjelet végre, és sorolhatnánk. Ám ezek a nem hatékony és mindkét felet megalázó antikommunikációs formák csak még tovább rontják a helyzetet, mindannyiunk helyzetét.
Salamon Gabriella kineziológus a Szül7én bemutat egy olyan, az angliai INPP (Neuro-Fiziológiai és Pszichológiai Intézet) alapítója, Peter Blythe neurológus és gyermekpszichológus által kidolgozott vizsgálati módszert és mozgásterápiát amely segít e gondok oldásában.
Dr. Czakóné Salamon Gabriella előadást tart a módszerről, majd tesztel és old. Talán a te problémádait is.