Októberi számunk tartalmából

nlc | 2007. Szeptember 06.

Babavárás és szülés – A szülészorvos válaszol
Mi mindent érdemes megvizsgáltatni, ha babát tervezünk? Szakértőnk arra is választ ad, hogy az NST árthat-e a babának, és normális-e a bővebb folyás a terhesség alatt.





Babavárás és szülés – Testre szabott felkészülés
Miért is kellene felkészülnünk valamire, ami a világ legtermészetesebb dolga? Egész egyszerűen azért, mert túlcivilizált világunkban ehhez „le kellene csupaszítanunk” magunkat egészen az ösztöneink szintjéig. Az Aktív Szülés Központ támogat, és hátteret biztosít ehhez.

Babavárás és szülés – Fjordontúli kismamanapló 6-10. hét
Egy Norvégiában élő, első babáját váró magyar kismama naplóját olvashatják majd kilenc hónapon keresztül. Vajon mi az, ami ott a fjordok országában másként történik?

Szülés után – A baba még várhat
Hormonokkal vagy anélkül
Nincs könnyű dolga annak, aki szoptatással összeegyeztethető, kényelmes, kockázatmentes fogamzásgátlót keres. Az utóbbi években szűkült a választék, csak a hormonális módszerek száma nőtt.

Babakonyha – Reggelitől vacsoráig
Mit együnk ma? Ez a kérdés sok ezer kisbabás háztartásban hangzik el nap mint nap. Hosszas főzőcskézésre nincs idő, éppen ezért gyorsan elkészíthető ételeket ajánlunk, amelyek a babának és a családnak is megfelelnek.

Körkép – Másodpilóták biztonságban
Négy-öt évesünk büszkén foglalja el helyét a pilótaülésben, mert ebből jól kilát és olyan „igazi”! Nekünk pedig nem kell többé küzdenünk a kis sajtkukaccal.

Gyerekek 0-5
0-1 évesek:
Pocakgondok megelőzése
Bababeszéd
Milyen cumisüveget vegyünk?
Málnaszerű folt a bőrön
Könnycsatorna-elzáródás




1-2 évesek:
Bátortalan
Mit ért már meg?
Nehéz időszak
Édesítőszert a kicsiknek?
Szaruhártya-sérülés
2-3 évesek:
Apa, beszélgess velem!
Hülyéskedjünk egy kicsit!
Nem játszik rendesen
Hús? Fúúúj!
Különös desszert
3-4 évesek:
Bébinaplóból naplóírás
Nyelvtanulás az oviban?
Mennyi időt kell a gyerekre szánnom?
Evett a szobanövényből!
Meddig pancsolhat?
4-5 évesek:
Csetepaték a testvérek közt
Hogyan bánjon a háziállattal?
Játék a semmiből
A mókusharapás is veszélyes?
Kicsik a monitor előtt

Gyerekek 0–5 – A szoptatási tanácsadó válaszol
Mivel a szoptatás nemcsak táplálékot ad a babának, hanem vigaszt, az összebújás melegét is, nem ritka, hogy a szoptatás és az alvás kapcsolatáról tesznek fel kérdéseket. Íme a két leggyakoribb!

Gyerekek 0–5 – Jön a foga!
Ha a kisbaba nyűgös, folyik a nyála, és semmivel sem elégedett, mindenki tudja, miről van szó: fogzásról! Az már kevésbé egyértelmű, mit is tehetünk, hogyan enyhíthetjük a tüneteket.





Gyerekek 0-5 – Sorozat a baba fejlődéséről: Ilonka három hónapos
Nyugodalmas hétköznapok
Pont olyan érzés, mintha fiatal, első gyerekükben gyönyörködő, zöldfülű szülők lennénk. Séta közben meg is kérdezik mindig a járókelők: első baba??? Na igen, persze, az első kislány!

Gyerekek 0–5 – Hol lehet szoptatni?
Bárhol és bármikor! Hiszen a kisbaba bárhol és bármikor megéhezhet. És emiatt igazán kár volna otthonunk négy fala közt raboskodni. Utánajártunk, mire számíthat az, aki házon kívül is szoptatni szeretne.

Gyerekek 0–5 – A gyerekorvos válaszol
Az egyik szülőnek az okoz fejtörést, viheti-e túrázni a kisbabáját, a másik szívzörej miatt aggódik, a harmadik a kicsi véres széklete miatt fordult gyerekorvosunkhoz, aki ezúttal is mindenkinek válaszol.

Gyerekek 0-5 – Apa erős kezében
Hét jellegzetes fogást mutatunk be, amelyekkel az újdonsült kispapák és persze a kismamák is biztonságos, meghitt érzést nyújthatnak a picurnak.

Gyerekek 0-5 – A kis vadócból polgár lesz
Az erkölcsi fejlődés lépései
Amikor megszületik, nem ért és nem akar semmit, ösztönei mozgatják. Majd’ két évtized kell ahhoz, hogy belső igénye legyen betartani az együttélés szabályait. És nem egyenes az odáig vezető út…





Család – Amikor én még kislány voltam
Harmincöt év sok idő, főleg a huszadik században. Ma már tudatosabban készülünk az anyaságra, de a lényeg változatlan: a legjobbat akarjuk gyerekünknek.

Család – Kismama a volánnál – apaszemmel
Szeretnék jó apa lenni. Eljön az idő, amikor fontos lesz, hogy ne hideg kézzel érjek a babához, később pedig, hogy mindig tudjak adni a gyereknek papír zsebkendőt, de addig is „képzem magam” a kismamás, családos autózásból.

Család – (s)Ikersztori III. rész
Valahol olvastam, és szerintem nagyon igaz: „Végy egy élő polipot és próbáld belegyömöszölni egy hálós szatyorba! Ha sikerült, akkor készen állsz arra, hogy felöltöztess egy csecsemőt.”

Család – A pszichológus válaszol
Rovatunkban pszichológus újságírónk, négygyerekes édesanya, a Kismama Klub vezetője válogat a hozzá érkező kérdésekből. Egy édesanya attól tart, hogy kisbabájára rosszul hat a háttértévézés. Mi is a baj valójában?

Család – Gyere közelebb!
Lehet, hogy még csak néhány éve közös az ágyunk, mégis egyre többször találjuk magunkat a két szélén. Leköt a gyerek, a munka, a háztartás, nem is emlékszünk talán a hajdani romantikus órákra. Több időt kéne szánnunk egymásra, de hogyan? Lássunk néhány ötletet!

Család – Otthon vigyázunk a Földre
Bár csepp a tengerben, Földünk állapotát még egy kisgyerekes háztartásban is befolyásolhatjuk. Lássuk, hogyan!

Életmód, divat – Pocakkal az indián nyárban
Hűvös reggelek, forró délutánok jellemzik az októbert. Reggelente már nem indulhatunk el kiskabát vagy kardigán nélkül, és ha este későn érünk haza, ugyancsak elkél valami meleg holmi. A réteges öltözködést éppen erre az időszakra találták ki.
Exit mobile version