Babavárás és szülés – Mamakalauz
A magzatra nem veszélyes
Idén vajon megússzuk az influenzát? Terhesség alatt indokolt lehet a különös óvatosság? Az esetek többségében életveszélyesnek éppen nem mondható ez a betegség, de szövődményei kismamák számára végzetesek is lehetnek.
Babavárás és szülés – Kérdésözön a szülésről
Ahogy telnek a napok, és közeleg a nagy esemény, egyre több kérdés fogalmazódik meg a kismamákban. Mi vár ránk? valószínűleg ezen tépelődnek a legtöbben, ám az orvostól inkább a gyakorlati részletekről érdeklődnek.
Babavárás és szülés A szülészorvos válaszol
Ezúttal azokból a válaszokból válogattunk, amelyeket egyik szakértőnk, dr. Rácz Tibor szülész-nőgyógyász adott olvasóinknak. A termékenységgel kapcsolatos kérdések mellett egy aggasztó ultrahanglelet értelmezése is szóba kerül.
Babavárás és szülés – Bábák közt, biztonságban
A bába régen azonos volt a bölcs asszonnyal, akihez mindig lehetett fordulni, aki megtartotta a titkokat, aki nemcsak a születésnél volt a család mellett, hanem akkor is, ha betegség, halál kerülgette a házat. A bábák a múlt század közepére a szülészorvosok árnyékába kerültek, maga a szó is visszaszorult a népmesék világába. Az utóbbi években azonban fordult a kocka, úgy tűnik, a bölcs asszony nyújtotta támaszra továbbra is szükségünk van, annak ellenére, hogy rendelkezésünkre állnak a tudomány és a technika vívmányai. Az igényeket ismerjük, érezzük. Arról viszont keveset tudunk, hogyan változik ma a bábák helyzete a valóságban. Már csak azért is, mert az otthon szülés kérdése miatt előtérbe került a bábaság kérdése, de sajnos a sajtóban megjelenő hírek nem mindig tükrözik a valóságot. Összehívtunk egy kerekasztal-beszélgetést három gyakorló bábával. A két Ágival és Andreával Bálits Éva főszerkesztő beszélgetett.
Babavárás és szülés Fjordontúli kismamanapló 20-25. hét
Norvégiában élő, első babáját váró magyar kismama naplóját olvashatják kilenc hónapon keresztül. Vajon mi az, ami ott, a fjordok országában másként történik? Most épp az esélyeket latolgatják: fiú lesz vagy lány?
Babakonyha A hónap szülinapi tortája
Gesztenyetorta liszt nélkül!
Babakonyha – Forró levesek és bébipapik
Melyik volt előbb: a leves vagy a baba zöldségpüréje? Nézőpont kérdése, bár az év legdermesztőbb hónapjában a nagyok biztosan a forró levesre voksolnak. Annyi bizonyos, hogy a kicsiknek jut mindenből akár több adagra való is!
Gyerekek 0-5 – Tapintható szeretet
Az újszülött kisbaba a bőrén keresztül is érezheti szeretetünket. Nyolc lépésben megmutatjuk azokat a gyengéd masszírozó mozdulatokat, amelyektől jobban fogja érezni magát.
Gyerekek 0-5 – Babakuckók a lakás minden pontján
Egy kisbaba érkezésével nemcsak a család élete, napirendje, hanem élettere, otthona is jelentősen átalakul. A pici mindig és mindenkor ki szeretné venni részét a család életéből, és valljuk be, nincs is nagyobb boldogság ennél.
Gyerekek 0-5 Naplóm Ilonkáról
Sorozat a baba fejlődéséről: Ilonka hat hónapos
Apaszemmel
Féléves lett a mi lányunk! Naplómban most egy oldalpár erejéig Imié a szó.
Gyerekek 0-5 – A szoptatási tanácsadó válaszol
Ezúttal a szoptatás és az éjszaka átalvásának összefüggéseit boncolgatjuk egy apuka élménybeszámolója alapján. Hogyan lesz az első hónapok idilli állapotából éjszakai száműzetés kisfia akár tízszeri ébredése és szopizásai miatt? Vége lesz-e valaha is az együtt alvásnak?
Gyerekek 0-5 – A gyermekorvos válaszol
A makacs popsikiütést gombás fertőzés és ekcéma is okozhatja. Mivel az efféle panaszok minden negyedik csecsemőre jellemzőek, nem csoda, ha ezúttal más olvasóknál is felmerült ezzel kapcsolatos kérdés.
Gyerekek 0-5
0-1 évesek:
A betegség jelei
Közlekedés a városban
Útlevél a babának
Csorog a nyála
Rocker babacuccok
1-2 évesek:
Rácsos ágy vagy heverő?
Észnövesztő szerek
Nem tud egyedül játszani
Túl sok répa
Meningokokkusz elleni oltás
2-3 évesek:
Mindennapos szertartások
Dühroham
Téli gyógykelléktár
3-4 évesek:
Állandó kérdezősködés
Mesemondás helyett cédé?
Jóreggeltpuszi
4-5 évesek:
Elegendő alvás
Természettudomány a hóban
Jobb- vagy balkezesség
Család – Apák a szomszédból
Három édesapa, három világ, mégis úgy érezzük, jó ismerőseink. Talán mert egyvalamiben mégiscsak hasonlítanak egymásra: mindhárman rajongva szeretik elsőszülött gyereküket. Ismerkedjünk meg velük!
Család – Minek nevezzelek?
Kétféle szülő létezik. Az egyik azok közül a nevek közül válogat, amelyek felbukkantak a környezetében. A másik felüti a Nagy Magyar Utónévkönyvet. És innentől elveszett ember. Átlagosan négy-öt hónapnyi vívódás, győzködés, vita áll előtte, hiszen csaknem háromezer lehetőség közül választhat.
Család Sivár táj, babával
A világ egyes tájain azt sem tudják, mi a szülés utáni depresszió. Nálunk családok tízezreinek keseríti meg az életét. A legtöbben úgy járják meg a pokol bugyrait, hogy nem kapnak segítséget a gyógyuláshoz. Pedig van kiút!
Család – Szex másképp
Még nem is látszik a pocak, mégis sok minden megváltozik. Többek között az, hogy mit akarunk és mit teszünk az ágyban.
Életmód – Viselős lábaink
Ahogyan szívünk alatt egyre növekszik az édes teher, úgy nehezedik mind nagyobb nyomás az alsó végtagokra.
Életmód – Mindennapi mérgeink
Vajon mennyire bízhatunk a piacon, hipermarketben, sarki zöldségesnél vásárolt gyümölcsben, krumpliban, répában? Mennyi növényvédőszert és egyéb szennyező anyagot kell a kisbabának az első pürékkel együtt elfogyasztania? Csak az üveges bébiétel biztonságos?
Életmód, divat – Öltözzünk vidám színekbe!
Egy boldog kismama látványa már önmagában is optimizmust áraszt. Ám ha még derűs színekbe is öltözik, kisugárzása örömmel tölti el csodálóit is. És akkor arról még nem is szóltunk, hogy a színekkel önmagunkat is remek hangulatba hozhatjuk egy borús téli reggelen.
Körkép Siklik a szánkó
A kicsik már az első szállingózó pelyheknél a szánkódombra vágynak. A legkisebbek pedig tágra nyílt szemmel csodálkoznak rá életük első hótakarójára. A körképünkben bemutatott szánkók között biztosan találunk gyerekünk életkorának és a terepviszonyoknak megfelelőt.