Mi mindenre jó a magnézium a várandósság alatt?

nlc | 2013. Június 24.
A magnézium alapvető fontosságú ásványi anyag szervezetünk számára. Szervezetünkben körülbelül 25-30 mg található, melynek fele a csontokban, másik fele pedig az izomzatban és más sejtekben fordul elő.
Mi mindenre jó a magnézium a várandósság alatt?

A magnézium hiánya izomgörcsökkel, ingerültséggel, fáradékonysággal, szívproblémákkal és megannyi kellemetlen tünettel járhat. Napi pótlása egy felnőtt számára 250-375 mg között mozog.

Terhesség alatt azonban a kismamáknak nemcsak magukra, hanem a fejlődő magzatra is gondolniuk kell. Egyes szakirodalmak 450 mg-ra becsülik a várandósság alatti napi magnéziumbevitelt, más szakirodalmak akár a napi bevitel kétszeresét javasolják.

Egy biztos, a magnézium megfelelő mértékű pótlásával a terhesség alatt jelentkező alábbi tüneteket lehet csillapítani, vagy akár megszüntetni, mely a magzatok és leendő édesanyák minőségi életéhez járul hozzá.

Tünetek, melyek magnézium pótlásával megelőzhetők, csökkenthetők, esetleg teljesen megszüntethetők:

A magnézium pótlása történhet természetes módon (banán, olajos magvak, hüvelyesek, teljes kiőrlésű élelmiszerek stb. fogyasztásával), vagy akár különböző vitaminkészítmények, tabletták alkalmazásával.

Fontos, hogy terhesség alatt más vitaminokat és ásványi anyagokat is pótolni kell a szervezetben (pl. vas, kalcium). A vas bevitelét nem egyszerre, hanem legalább 2 órás különbséggel szabad csak megtenni, mivel gátolják egymás felszívódását, a kalcium adagolása pedig történhet egy időben, és lehet a magnézium duplája.

 

Exit mobile version