Hogyan válassz várandósvitamint?

hirdetés | 2023. Április 10.
Eldöntöttétek, hogy babát szeretnétek? Ha igen, akkor már biztosan felkészültél arra lelkileg, hogy anyuka legyél, mi pedig segítünk, hogy a szervezeted is felkészítsd erre a csodás időszakra.
Hogyan válassz várandósvitamint?


Már a babatervezés időszakában érdemes átgondolni és módosítani az étrendünket. Táplálkozzunk egészségesen, fogyasszunk minőségi élelmiszereket, és egészítsük ki az étrendünket vitaminokkal. A vitamin és ásványi anyag „raktárkészletünk” feltöltése az első lépés, hogy egészséges babának adjunk életet.

Ezeket a „raktárakat” azonban nem elég csak egyszer feltölteni, a várandósság és a szoptatás alatt is folyamatosan szinten kell tartani. Ebben lehetnek segítségünkre a várandósvitaminok, amelyek hozzájárulnak a magzat egészséges fejlődéséhez, valamint óvják a kismama és a baba egészségét is.

A kérdés az, hogy a piacon lévő várandósvitaminok közül melyiket válasszuk?

A várandósvitaminok mind tartalmazzák azokat a vitaminokat és ásványi anyagokat, amire egy kismamának és magzatának szüksége lehet, ám mindegyiknél más és más az összetevők aránya. Érdemes az alapján választani, hogy az egyes összetevők milyen arányban vannak jelen az adott vitaminkészítményben.


A Gravida Optima egy olyan komplex várandósvitamin, amely mindhárom időszakban támogatja a szervezeted, és a babád fejlődését. Tartalmazza azokat a fontos vitaminokat és ásványi anyagokat, amire a várandósság előtt, alatt és után mind a kismamának, mind a magzatnak szüksége lehet
. A Gravida Optima előnye, hogy a hazai táplálkozási szokásokat figyelembe véve alakították ki az összetételét, így ennek megfelelő arányban tartalmazza az összetevőket.

A legfontosabb ásványi anyagok és vitaminok a terhesség előtt, alatt és után:

Folsav, melynek egy része L-metilfolát

Talán még nem is tudjuk, hogy gyermeket várunk, amikor már a magzatunk komoly fejlődési szakaszon van túl. Ilyen például az velőcső-záródás folyamata, amely a fogantatás utáni 28. napon befejeződik. Az velőcső-záródási rendellenesség kockázatának csökkentésében egyértelműen bizonyított a folsav pozitív szerepe, így a szakemberek azt javasolják, hogy 1-3 hónappal a fogantatás előtt már kezdjük el a folsav pótlását. A folsav szerepet játszik a sejtosztódásban, hozzájárul a normál vérképződéshez és a terhesség alatt részt vesz az anyai szövetek növekedésében.1

Vas

A vér megfelelő oxigénszintjéhez elegendő mennyiségű vasra van szüksége a szervezetnek. A vas a szervezetben részt vesz a normál oxigénszállításban, hozzájárul a normál vörösvérsejt- és hemoglobin-képződéshez, valamint az immunrendszer normál működéséhez.1 A várandósság élettani szempontból egy vashiányos állapot. Egy kismamának megközelítőleg a normál vasszükséglet kétszerese kell ahhoz, hogy ne alakuljon ki vérszegénység. A vaspótlást nagyon fontos már a tervezés időszakában elkezdeni, mivel a vasraktárak feltöltése 3-6 hónap. Nem elég csupán akkor gondolni rá, amikor a várandósság kiderül. A várandósvitamin választásánál érdemes figyelembe venni a megnövekedett vasigényt, amely meghatározó egészen a szoptatás végéig.

Cink

Kevesen tudják, hogy mennyire fontos a cink a babatervezésnél, pedig a cink az, ami szerepet játszik a normál termékenység és szaporodás fenntartásában.1 A megfelelő cinkbevitel a magzat számára is óriási jelentőséggel bír, mivel hozzájárul a normál DNS-szintézishez és szerepet játszik a sejtosztódásban.1 A szülés után pedig a várandósvitamin többi összetevőjével, a cink is részt vesz a kismama szervezetének regenerálásában és hozzájárul a haj és a köröm normál állapotának fenntartásához.1

Omega-3 zsírsavak – DHA és EPA

Mivel szervezetünk nem tudja ezeket előállítani, ezért pótolni kell. Az anya szervezetéből felvett DHA (dokozahexaénsav) hozzájárul a magzat és az anyatejjel táplált csecsemő szemének és agyának megfelelő fejlődéséhez.2 Egy másik omega-3 zsírsav, az EPA (eikozapenténsav) pedig hozzájárul a szív megfelelő működéséhez.1

Jód

Hazánk területének nagy része jódhiányos terület, kevés az ivóvíz és a talaj jódtartalma is, ezért a jód is pótlásra szorul, főleg várandósság idején.  A jód hozzájárul az idegrendszer normál működéséhez és a normál szellemi működés fenntartásához.1

D-vitamin

A D-vitamin fontossága az elmúlt időszakban sokszor előkerült, hiszen hozzájárul az immunrendszer normál működéséhez, szerepet játszik a sejtosztódásban, hozzájárul az egészséges csontozat, és az egészséges izomfunkció fenntartásához.1

Gravida Optima várandósvitamin

A Gravida Optima nemcsak a fent felsorolt összetevőket tartalmazza, hanem egy olyan komplex várandósvitamin, amelynek filmtablettáját 13 vitamin (A -vitamin, B-vitaminok, C-vitamin, D-vitamin, E-vitamin, Biotin, Folsav és Metilfolát) és 8 ásványi anyag (Kalcium, Magnézium, Vas, Cink, Jód, Réz, Mangán, Szelén) alkotja. Ezt kiegészítve, külön lágyzselatin kapszulában találhatóak az omega-3 zsírsavak.


Összetevői segítik egymás felszívódását, mennyiségük pedig figyelembe veszi a várandósság és a szoptatás alatt megnövekedett vitamin és ásványi anyag szükségletet.

A komplex készítményt úgy állították össze, hogy már a baba tervezésénél szedhető, a várandósság kilenc hónapja alatt kiegészíti a megnövekedett igényt a magzat növekedéséhez és fejlődéséhez, valamint a szülést követően lehetőséget ad az anyai szervezet regenerálására, hogy a szoptatás végéig biztosítani tudja az anyatejet gyermeke fejlődéséhez és gyarapodásához.

Forrás: 1. 432/2012/EU rendelete, 2. 440/2011/EU rendelete

A készítmény nem szolgál betegség kezelésére, gyógyítására.
Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!
Gyermek elől elzárva tartandó!

Document ID: KEDP/DAE19Z, Lezárás dátuma: 2023.02.27.

Exit mobile version