Felmerül a kérdés, hogyan tud munkát keresni az anya, ha folyamatosan ott nyüzsög mellette a gyereke. A gyakorlat azt mutatja, sehogy. A legtöbb bölcsődevezető figyelembe veszi ezt a helyzetet, és egy-két hónapra fölveszi munkahellyel még nem rendelkező édesanya gyermekét is.
Fontos tudnunk, hogy a bölcsőde nem oktatási, hanem egészségügyi intézmény. A bölcsődei gondozónők csecsemőgondozási, és egészségügyi ismeretekkel rendelkeznek. A bölcsiknek saját konyhájuk van, minden étel helyben és frissen készül. Nagy előny ez az óvodával szemben: itt ugyanis figyelembe tudják venni a család különleges igényeit (pl: vegetarianizmus), vagy a gyermek táplálkozási allergiáját.
A bölcsődék saját gondozói rendszerrel működnek: minden gyereknek van egy „pótmamája” a gondozónők között, aki kitüntetett figyelemmel kíséri az apróság igényeit és fejlődését.
Evés és alvás közben a bölcsi „bezár”, ilyenkor nem lehet a gyerekeket hozni, vinni, tehát, ha valaki nem ér be nyolc óra előtt, akkor már csak fél kilenc után hagyhatja ott a gyermeket. Ha a gyermek megbetegszik, nem mehet bölcsibe. Gyógyulás után csak orvosi igazolás bemutatása után járhat újra közösségbe.