Vízbõl is csak a legjobbat

nlc | 2004. Augusztus 13.
Ha kisgyermekes szülõ vagy, érthetõ és jogos az igényed, hogy gyermekednek a legjobbat akarod adni mindenbõl. De azt is tudnod kell, hogy minél kisebb a baba, annál jobban kell figyelned, hogy mit kap.




Az újszülöttek egyik legfontosabb igénye a folyadékszükséglet, hiszen míg a felnőttek testének 60 százaléka a víz, addig a babáknál ez már 80 százalék. Sokat isznak a bébik – ez részben súlyukhoz képest, viszonylag, nagy kiterjedésű testfelületükkel magyarázható.

Az anyatej kétségbevonhatatlanul a legtökéletesebb táplálék. A kismamáknak 6 hónapos kortól, vagy még korábban hozzá kell látnia a baba étrendjének kiegészítéséhez. A tápszerek, babatejek, pürék elkészítéséhez azonban nem mindegy, milyen vizet használsz

Mert a víz az élet forrása, és az életminőség fontos tényezője. Nem mindegy hát, mit iszik a babád, és az sem, hogy te mit iszol. Igaz, hazánkban a legtöbb helyen a vezetékes víz fogyasztható a felnőttek számára, ám sok helyütt nehézfémekkel, csírákkal és nitrátokkal szennyezett. Nem látod, nem érzed a szagát vagy az ízét ezeknek az anyagoknak, és felnőttek számára kis koncentrációban nem is károsak. Jó, ha tudod azt is, hogy a szénsavmentes ásványvizek sem felelnek meg a csecsemő igényeinek: ásványianyag-tartalmuk sem mennyiségében, sem összetételében nem a babákhoz “igazodik”.






Kisbabád érzékeny szervezete tehát különleges igényeket támaszt a vízminőséggel szemben. Az első két életévben a kicsik fokozottan érzékenyek a környezetből érkező, a szervezetüket megterhelő anyagokra – márpedig a legtöbb káros anyag folyadékfelvétel során juthat a szervezetükbe.

Erre gondolt a Humana, amikor kifejlesztette a BÉBIVIZ-et, a kisbabáknak szánt víz új generációját. Nem az anyatejes táplálás idejét kívánja lerövidíteni, hanem a vízfogyasztással együtt járó egészségügyi kockázatokat küszöböli ki. A BÉBIVÍZ-ből nyugodt lelkiismerettel készíthetsz pürét, babatejet, tápszert vagy innivalót gyermeked számára.






A BÉBIVÍZ a legkorszerűbb technológiával készül: az ivóvizet nagy nyomással, bonyolult módszerrel átsajtolják egy finom membránon, ezáltal leválasztják a vízben oldott anyagokat, majd a víz az egész folyamaton még egyszer keresztülhalad. Az így nyert víz nem terheli kisbabád szervezetét fölösleges kiválasztással, mert csíramentes (forralnod sem kell!), nátriumszegény, és a szennyeződések a kimutathatóság határértékei alatt vannak. Több, mint tiszta: steril! A visszazárható csomagolás (ami a fény károsító hatásait is kiszűri) is a Te dolgodat könnyíti meg.

A víznek nemcsak a természetben, hanem az emberi testben is megvan a körforgása: az emésztőrendszerből felszívódik a vérbe, majd szétáramlik és a különböző szervekben, szövetekben átmenetileg tárolódik – itt adja le a benne oldott anyagokat. Nem mindegy, mit – főleg egy kisbaba esetében.
Exit mobile version