Kismamaként is maradj a súlyodnál!

összeállította: V.Zs. | 2008. Február 22.
A terhesség nem könnyű időszak. Ilyenkor meg kell békülnöd azzal, hogy elveszíted korábbi alakodat, és igyekezned kell minél nyugodtabban átélni ezt a korszakot.

Tudnod kell, hogy ennek az alakváltozásnak oka és célja van, valóban nemes célja. Sokan azért tornáznak, hogy izmosak és karcsúak legyenek. A várandósság idején a testgyakorlatok más szempontokra épülnek, ilyenkor nem lehetséges a karcsúság fenntartása, ám ez nem azt jelenti, hogy a tornának ne lenne célja.

A testedzés létfontosságú az erőnlét fenntartásában, a súly kordában tartásában és a test életerejének fokozásában – egy új életet hordozol magadban, ehhez energia kell. Egy anyukának erősnek kell lennie!

Kapcsolódó fórumok:
  • Hízás terhesség alatt »
  • Kismama jóga/torna »
  • Elhízott kismamák »

Kérdezd szakértőinket!

  • Kotroczó Anikó kismama- és babajóga-oktató, dúla »
  • Berényi Grilla gyógytornász, manuálterapeuta »

Miért kell a szokásosnál több erőt gyűjtened?

Vigyázz a súlyodra!

Van egy megbízható módszer arra, hogyan maradhatsz a „megengedett” súlynövekedésen belül, hogy ne szaladjon el veled a ló. Együnk normális mennyiséget, és tornázzunk, amikor csak tudunk.
A terhességnek van egy rejtett előnye: a magzat nagyon sok kalóriát használ fel abból, amit megeszünk – ez azonban nem lehet magyarázat arra, hogy kétszer annyit eszünk mindenből! Próbálj meg minél többet mozogni! Testünk nem köszöni meg a lustaságot, és látványosan terebélyesedni fog!

A gyaloglás a legegyszerűbb testedzés. A friss levegő jót tesz, nem kell érte fizetni, és belefér a mindennapi rutinba. Érdemes társat keresned a napi sétákhoz, beszélgetve könnyebben telik az idő, és szórakoztatóbb is.

A legtöbb nőnek a terhesség alatt bedagad a bokája, a vádlija, a lábfeje és a keze, különösen az utolsó három hónapban, amit a megnövekedett vértömeg miatt kialakuló folyadék-visszatartás okoz. Erőteljes dagadás esetén érdemes ezzel külön felkeresni az orvost, egyébként tornázz, és lassíts a tempón, amikor pedig csak teheted, polcold fel a lábad, így pihenj, ez hatásos.

Milyen mozgást válassz?

Sportolás közben az alapszabály: maradj két lábbal a földön!

Mit egyél és hogyan egyél?

Nem kettő helyett, csak jóízűen és tudatosan egyél! Ne vond meg magadtól a finom falatokat, mindössze három dologról mondj le a várandósságod idején: a koffeinről, a dohányzásról és az alkoholról.

Szülést segítő ételek

Egyes szülészeteken nem engedik, hogy szülés közben bármit egyél, hiszen azonnali sebészeti beavatkozásra lehet szükség. A szülés azonban óriási energiát emészt fel, és ha a végére túlságosan kimerülsz, erőd sem lesz nyomni. Ha megengedik, egyél zabpehelypogácsát, olajos magvakat. Egyes szakemberek azt javasolják, hogy két héttel a kiírt dátum előtt fel kell turbózni a szervezetet, például teljes kiőrlésű kenyérrel, szénhidráttal, zöldséggel. Sok eperlevélteát kell inni, mert ez megnyugtat, és a méhre is jótékony hatással van.

Tippek a kismama étkezéséhez:

Melanie Sykes & Hilary Boyd: A gyönyörű kismama

Partvonal Kiadó, 2007

A terhesség csodálatos kilenc hónapja alatt egy egészen új személyiséget ismerhetünk meg magunkban.
A gyönyörű kismama vidám és megható történeteivel megmutatja nekünk, hogyan fogadjuk el saját másállapotunkat, és segít abban, hogy a szülés után egészséges önbizalommal térhessünk vissza régi-új önmagunkhoz!

Exit mobile version