És persze a test lehűlése nélkül is kialakul a köznyelvben meghűlésnek nevezett nátha, ha elkapjuk valakitől.
Lehűlés után segít a meleg.
Meleg fürdővel, lábfürdővel, teával, levessel emelheted kissé a test hőmérsékletét. A meleg serkenti a vérkeringést, a szervezet hatékonyabban küzd a kórokozók ellen. Fürdés után kivételesen adj rá könnyű sapkát, zoknit, és így ültesd be a takaró alá.
A gondoskodás gyógyít.
Bújj be te is mellé, és nézegessetek képeskönyveket, bábozzatok az ágyban. A pihenés, a meghitt nyugalom erősíti a szervezetet, így felülkerekedhet a betegségen. Jöhet a mézes hársfatea, fahéjas sült alma, kakukkfüves paradicsomleves melegen – egyes fűszerek, gyógynövények, gyümölcsök és a bő folyadékfogyasztás támogatja a szervezet öngyógyító képességét. Az egészséges finomságok nemcsak a testnek, hanem a léleknek is jólesnek.
A friss levegő tisztítja a légutakat.
Szellőztess gyakran! Napközben többször nyisd ki az ablakot! Lefekvés után takard be kicsit melegebben, és tartsd nyitva az ablakot akár fél órán át is. Menjetek minél többet a szabadba: a hidegben összehúzódik a nyálkahártya, és felszabadul a légzés. Sós vizes orrspray-vel naponta többször öblítsd át az orr nyálkahártyáját.
Orrszívás
Bár nem annyira szelíd módszer, mint a meleg fürdő, azért semmiképp se mondj le róla, mert nagyon hasznos. A porszívóhoz csatlakoztatható szívó alkatrészt gyógyszertárban vásárolhatod meg.
Cikkünk a Kismama novemberi számában jelent meg.
A magazin tartalmából:
- Sovány baba, dundi baba?
- Vírusok várandósan
- Szuperhős az apukám!
- Válassz lázmérőt!
Ha előfizetnél a magazinra, kattints ide!