Brittani és Charm Kép: Facebook |
Hollywoodi sztárok körében is felkapott a plasztikai sebész dr. Michael Niccole, azonban legkedvesebb páciense mégsem valamelyik híresség, hanem a lányai, a 22 éves Charm és a 23 éves Brittani.
Charm már 10 éves korában apja kése alá feküdt egy köldökplasztika erejéig, nővére, Brittani pedig 18 évesen C kosaras műmelleket kért a papától. A lányokon azóta több műtétet – többek között orrplasztikát – is végrehajtott az apa, és rendszeresen kapnak botoxinjekciókat is.
A doktor egy róla készült riportban bevallotta, hogy szívesen végez más családtagjain is plasztikai műtéteket, amivel sokakat kiakasztott. Vannak ugyanis, akik keményen kritizálják, mert szerintük nem etikus a családtagokat operálni, és egyébként is elutasítják, hogy a lányait ilyen fiatalon már plasztikázza. Niccole azonban azzal védekezik, hogy ő csupán karbantartja a lányai külsejét, akik szeretnének minél jobban kinézni és nem áll szándékukban megöregedni.
Brittani egyenesen azt nyilatkozta: fel sem merült benne, hogy apja helyett egy másik plasztikai sebésszel dolgoztasson, és a beavatkozások különben is rengeteget javítottak az önbecsülésén.
„A szobafestő is kifestheti a saját lakását”
Dr. Gill Endre plasztikai sebész a Nők Lapja Café kérdésére elmondta, hogy sem jogilag, sem pedig erkölcsileg nem talál semmiféle kivetnivalót dr. Niccole tevékenységében. Szakmailag viszont nem ért egyet azzal, hogy bizonyos beavatkozásokat – ilyen például a botox – ennyire fiatal lányokon alkalmazzanak, akár családtagról van szó, akár nem.
A hazai szakember elárulta, hogy ő is végzett már különféle esztétikai és nem esztétikai beavatkozásokat több családtagján is, ez ugyanis egyáltalán nem szabályellenes, Magyarországon sem. Ugyanúgy, ahogy egy szobafestő kifestheti a saját lakását vagy egy autószerelő megjavíthatja az autóját, egy plasztikai sebész is megműtheti a közvetlen hozzátartozóit – mondta.
Dr. Gill Endre szerint persze egyetlen plasztikai sebésznek sem dolga direkt rábeszélni a családtagjait egy-egy beavatkozásra, ám ha az illető egyébként is szeretne plasztikáztatni, akkor a megfelelő gyakorlat és önismeret birtokában dönthet úgy, hogy elvégzi az operációt. Ehhez persze az is szükségeltetik, hogy az orvos el tudjon vonatkoztatni attól, hogy egy hozzátartozója fekszik a műtőasztalon, és a beavatkozás ideje alatt idézőjelben véve „tárgyként” tudjon tekinteni rá. Akinek ugyanis ilyenkor remeg a szike a kezében, jobban teszi, ha inkább nem vállalja el a műtétet.
Nem is merné másra bízni
Dr. Pataki Gergely plasztikai sebész szerint abban az esetben, ha rutinbeavatkozásról van szó és a hozzátartozó kifejezett kérése, hogy családtagja végezze azt el, akkor az orvos elvállalhatja a műtétet. Példaként egyik tanítómestere, egy brazil sebészprofesszor esetét említette, aki a feleségén végzett arcplasztikát, mivel az asszony egész egyszerűen senki másra nem merte rábízni az arcát. A szakember kiemelte ugyanakkor, hogy az összetettebb, bonyolultabb, esetleg életmentő operációk esetében viszont jobb, ha az orvos egy kollégájára bízza hozzátartozóját, ilyen esetekben ugyanis az érzelmi kötődés miatt sérülhet az objektivitás.