-
Tervezek
Régebben csak mosolyogtam, amikor egy ismerősöm naptárában még a takarítás fázisai is fel voltak írva. Aztán egyre több gyerekem lett, de sem a karjaim, sem a nap óráinak száma nem lett nagyobb. Ma már én is mindent megtervezek, mikor mit csinálok, mit főzök, ahhoz mikor mit kell vennem, mikor írok a blogba, mikor nézek e-maileket, mikor takarítom ki a klotyót (persze csak ha nincs vészhelyzet) stb. Egyedül a gyerekekkel töltött időt nem osztom be, amikor “gyerekidő” van, akkor az spontán zajlik.
-
Napirend
Ennyi tennivalónál már nem lehet működőképes időbeosztási rendszert fenntartani napirend nélkül. Nem mindig tudom betartani, de azért próbálkozom. Vannak persze lazább napok, általában hétvégén vagy iskolai szünetekben.
-
Fontossági sorrend
Vannak a fontos dolgok, pl. játszani a gyerekekkel, tanulni velük, pihenni stb., és vannak a sürgős dolgok: vásárlás, főzés, takarítás. Igyekszem minden nap több fontos dolgot végezni, mint sürgőset.
-
Segítség
Igen, elfogadom a felajánlott segítséget, bármi legyen is az, ha pedig magától nem megy, hát kérek. Igyekszem kiszervezni, amit csak lehet. A házimunkát például a gyerekekkel közösen végezzük, de sok más feladatban is segítenek.
-
Lopott idő
Minden perc értékes, akár sorban állok, akár reggel a gyerekek ébredése előtt, akármikor. Mindig nálam van a mindenes füzetem, ha bármi eszembe jut, rögtön leírom. A lakás is tele van cetlikkel, mert mindig eszembe jut valami, és ha nem írom le, akkor annak annyi. Sokszor csak órákkal, napokkal később tudok ezekkel tovább foglalkozni, olyankor elő a kis cetlikkel és hajrá.
A többi tippet az 5 gyerekkel az élet blogon találod!