Ezek az ásványi sók hiányának tünetei – Magnézium, kalcium kell?

nlc | 2018. Március 05.
Lábgörcs, letargia, vérnyomás-ingadozás. Tudtad, hogy ezek ásványi anyagok hiányát is jelenthetik?

Vajon hányszor olvastad vagy hallottad már, hogy a szervezetednek szüksége van vitaminokra, nyomelemekre és ásványi anyagokra? Amikor ezzel szembesülsz, általában bőszen helyeselsz, és megfogadod, hogy mostantól bizony mindent megadsz a testednek, amire a megfelelő működéshez szüksége van. Mivel komolyan vetted, lehet, hogy egy hétig oda is figyelsz arra, hogy mit eszel, és még az is előfordulhat, hogy betévedsz egy gyógyszertárba, ahol megveszel valami tutinak tűnő cuccot, amiben minden földi jó benne van – ám sok esetben sajnos eddig tart a lelkesedés. Hogy miért? Mondhatnánk, hogy nem a te hibád, mert a hétköznapi mókuskerékben aszalódva nagyjából mindenki így van ezzel, de akkor nem javítanánk a helyzeten. A legtöbbször elfelejtjük ugyanis, hogy a szervezetünk egy olyan nagyszerű, élő rendszer, amelyet nemcsak használni és kihasználni, hanem karban tartani is érdemes, sőt inkább kell. Már csak azért is fontos, hogy pótoljuk a testünkben keletkező hiányokat, mert a működés során szerepet játszó vegyületek nélkül bizony akár betegségek is kialakulhatnak. 

Ha rendszeresen görcsöl a lábad, bekapsz egy kis magnéziumot – jó esetben. Ám valószínűleg arról fogalmad sincs, hogy a magnézium az egyik legfontosabb ásványi anyag a szervezetedben. Az izomgörcs csupán egy tünet, ami figyelmeztet, hogy a tested segítségért kiált. A magnézium viszont több száz biokémiai folyamatban vesz részt a testedben, szinte azt is mondhatnánk, hogy a magnézium a test egyik, ha nem a legfontosabb ásványi sója. A magnézium befolyásolja az ideg- és izomműködést, és egyes enzimek aktiválásban is szerepet játszik.

A magnéziumhiány jelei lehetnek:

A kalcium kapcsán az egyik leggyakoribb tévhit, hogy csupán a csontjainknak van rá szükségük. Ám ez egyáltalán nem igaz, a kalcium jelenlétét a csontok és a fogak mellett az idegek és izmok is igénylik, de a hormonképzésre, a vérnyomásra, véralvadásra és az enzimképződésre is hatással van. Mivel a kalciumhiány sokszor tünetmentes, a legtöbbeknek eszébe sem jut, hogy az állhat a problémájuk hátterében. Pedig az alacsony kalciumszint depressziót és memóriazavart is okozhat.

A kalciumhiány tünetei:

Exit mobile version