Kedvezőbbre hangolták az otthonfelújítási program feltételeit

Vad Rózsa | 2024. Június 17.
Július elsejével indul az otthonfelújítási program, tovább könnyítették a feltételeket.

Hosszabb futamidővel és többféle tevékenységre lesz igényelhető támogatás a július elsején induló otthonfelújítási program keretében. Az Energiaügyi Minisztérium és a Nemzetgazdasági Minisztérium hétfői közleménye szerint az otthonfelújítási programra

július elsejétől nyújtható be kölcsönkérelem

az MFB Pont Plusz lakossági hálózat fiókjaiban. A végleges felhívás június 17-én délután jelenik meg a palyazat.gov.hu oldalon. Az 1990 vége előtt használatbavételi engedélyt kapó családi házak energetikai korszerűsítésére kedvező feltételekkel igényelhető vissza nem térítendő támogatás és kamatmentes kölcsön.

 Az otthonfelújítási program kamatmentes kölcsön mellett vissza nem térítendő támogatással segíti a

családi házak energetikai korszerűsítését.

Az Európai Unió által biztosított, 108 milliárd forintból becslések szerint mintegy 20 ezer lakóépület lesz fejleszthető.
A program társadalmi egyeztetésének észrevételei alapján több ponton is változott, a felhívás új elemekkel egészült ki.
a futamidő a korábban tervezett 8 évről a kölcsönszerződés megkötésétől számított legfeljebb 12 évre emelkedett.

A havi törlesztőrészlet így az előzőleg kalkulált 25-36 ezer forinttal szemben 14-25 ezer forint lehet,

a kiadás tehát még nagyobb arányban, akár teljes egészében is megtérülhet a családok rezsijének csökkenésében.

Módosult a vissza nem térítendő támogatás arányának megállapításához kapcsolódó jövedelemszámítás módja is. A jövedelmi szint meghatározása során figyelembe fogják venni az igénylővel egy háztartásban élő, eltartott gyermekeket is. A pályázat fő eredményfeltétele a

30 százalékos energia-megtakarítás elérése.

Ennek érdekében a kölcsönkérelem benyújtása előtt minden igénylőnek javasolt tanácsadó igénybevétele. A szakemberek segíthetik a korszerűsítés megtervezését, hogy a megvalósult beruházás eleget tegyen a megtakarítási feltételnek. A fejlesztések célja  jelentősen csökkenteni a támogatott családok energiafelhasználását.

Az alacsonyabb energiafelhasználás erősíti az ellátás biztonságát, mérsékli az energiaszektor környezetterhelését, hozzájárul a klímavállalások teljesítéséhez.

Exit mobile version