Ezen kívül intenzív mozgásterápiát, légzőgyakorlatokat kell végezni, vízkúrát és masszázst alkalmazni. Emellett pedig érdemes különféle alternatívnak számító tisztító módszereket, kineziológiát, pszichoterápiát igénybe venni. A kúra közben pedig szintén orvosi segítséggel kialakítják az egészségképet, és a megtanult terápiás módszereket beépítik a diéta utáni élet rendjébe, tehát megtanulandó, illetve folytatandó a teljes értékű táplálkozás. Ez a módszer hasznos túlsúly, reumás, valamint szív-és keringési betegségek esetében is.
“Elsősorban a beteg emésztőrendszerben keletkező felszívódó mérgek teszik tönkre az egészséget, betegítik meg az embert, tesznek idő előtt öreggé és csúnyává.”
(F.X. Mayr)
A kúra nem jelent éhezést – aki a kúra alatt éhezik, rosszul tesz valamit!
A kúra célja
a szervezetben az évek során felhalmozódott felesleges tartalékok lebontása
a szervek, sejtek, testnedvek salaktalanítása, a kóros anyagcseretermékek lebontása
a szervezet, a lélek és a szellemi képesség regenerálása
célja elsősorban nem a fogyás, hanem a feleslegtől való megszabadulás (pl. súlyfelesleg, magas vérzsírok, magas vércukor, stb.)
Javallati terület
1. Szív és érrendszeri betegségek
2. Anyagcserebetegségek
3. Emésztőrendszeri betegségek
4. Immunológiai megbetegedések
A kúra alatt elért súlyvesztés tartós, mert általában a böjtöt életmódváltás követi. A böjt az ételekhez való viszonyulást (mennyiség, minőség) pozitívan megváltoztatja. A napi (személyre szabott) testedzés is a kúra része: torna, aquafitnesz, hegyi túra, valamint komplex testkezelések (masszázs, testfáslizás, testradírozás, iszappakolás) teszik eredményesebbé a kúrát.