- Keressünk ízesített verziót, például narancsosat, eperízűt. Ha az egyik nem válik be, kísérletezzünk a másikkal, vagy megkérdezhetjük, van-e belőle olyan, amelynek kisebb a hatóanyag-tartalma, így az íze is kevésbé förtelmes.
- A gyógyszert összekeverhetjük pudinggal, fagyival, frissen facsart narancslével vagy almaszósszal, elbújtathatjuk mézbe vagy lekvárba is. Ez tablettás gyógyszerrel is működhet, csak meg kell nézni a tájékoztatóban, hogy össze szabad-e törni.
- Ha a hígítás nem válik be, akkor a pezsgőtablettákat megpróbálhatjuk minimális folyadékban feloldani, így gyorsan lehajthatjuk, akár egy felest, majd lekísérhetjük egy kanál mézzel, egy pohár teával vagy vízzel, hogy elnyomjuk a borzasztó ízeket.
- Készítsünk jégkockát, vaníliásat is lehet, és szopogassunk egyet, amíg bírjuk, vagy kanalazhatunk fagyit is, így elzsibbaszthatjuk az ízlelőbimbóinkat.
- Barátságosabb megoldás, ha a gyógyszert tesszük hűtőbe fogyasztás előtt, mivel hidegen kevésbé intenzívek az ízek.
- A gyógyszer előtt telíthetjük az ízlelőbimbóinkat egy intenzív ízzel, elrágcsálhatunk egy gerezd fokhagymát, egy kis darab gyömbért, esetleg narancshéjat.
- Ha befogjuk az orrunkat, vagy csak veszünk egy nagy levegőt, mielőtt a szánkhoz emelnénk az orvosságot, akkor kevésbé érezzük a rossz ízt.
- A Nők Lapja Café kisgyerekes fórumozóinál bevált még, ha tű nélküli fecskendővel oldalt és minél hátrébb juttatják be a gyerekek szájába az émelyítő szirupos orvosságot, és bekészítettek hozzá egy pohár vizet, hogy utána azzal semlegesítsék az ízt.
- Mások inkább szemes orvosságot kértek az orvostól, azt szívesebben vették be a gyerekek, mint a szirupot.
|