„Először egy edzőtermi edzést megkoronázó szaunázás után tűnt fel, hogy mintha jobban látszódnának az erek a lábamon, mint eddig. Ez pár hónapja volt, de azóta már testszínű harisnyán keresztül is megláttam egyszer a korábban biztosan nem kivehető pókhálót. Azt hittem, 34 évesen még fiatal vagyok ahhoz, hogy a visszérrel foglalkozzak, de most nem hagy nyugodni a kérdés. Főleg, mert az ötvenes éveiben járó anyukám lába sem éppen szép, csak én eddig úgy voltam vele, hogy engem úgysem érinthet” – panaszkodott olvasónk a Nők Lapja Café egyik fórumában.
Valószínűleg nincs egyedül, sokan váratlanul szembesülnek a kellemetlen visszérbetegséggel, vagy megpróbálják elbagatellizálni a problémát. Az első jelek rendszerint valóban a bőrön egyszer csak átsejlő hajszálerek szoktak lenni, de ezt legtöbbünk még nem veszi komolyan. Az ehhez társuló, további jelek pedig olyan általánosak, hogy könnyű másra fogni: súlyosnak érzett láb, estére bedagadt boka, vádli, feszülő bőr.
Sajnos, a többség ilyenkor a „biztos csak sokat gyalogoltam”, „megerőltethettem”, „biztos csak száraz a bőröm” mondatok kíséretében legyint a problémára, holott a megelőzés miatt fontos lenne, hogy már a legelső jeleket komolyan vegyük.
Mert nem múló dologról van szó: fokozatosan egyre több értágulat sejlik át a bőrön, szaporodnak a „pókhálós” részek, és – újabb jel – már nemcsak este, hanem napközben is ödémás, dagadt a lábunk. Szintén fontos figyelmeztető jelek lehetnek az éjszakai izomgörcsök, amelyeket ezúttal nem magnéziumhiány okoz, vagy a bőr hámlása, esetleg vöröses-barnás elszíneződése.
Ekkor már egyértelműen gyanakodjunk visszerességre, vagyis arra, hogy a vénáink nem egészségesek, vagyis pang a vér az erekben, a vénák fala már nem elég rugalmas, illetve a vénabillentyűk nem tudják megakadályozni a vér visszafelé áramlását. A megfelelő vénás keringés nagyon fontos, ezért már korán, az első tünetek jelentkezésekor kapjunk észbe, keressük fel orvosunkat, illetve kezdjük el a megelőzést – erről részletesen olvashatsz itt!
Tudj meg többet a www.lioton.hu-n »